Jump to content

Sondaj B-Zone


Kelton
 Share

Sondaj B-Zone  

872 members have voted

  1. 1. Ce vârstă aveți?

    • Sub 14 ani
      48
    • Între 14-16 ani
      290
    • Între 16-19 ani
      379
    • Peste 19 ani
      153
  2. 2. Cât timp petreceți în medie online pe zi pe serverele noastre?

    • Sub 2 ore
      105
    • Între 2 și 4 ore
      283
    • Între 4 și 8 ore
      408
    • Peste 8 ore
      74
  3. 3. Câte conturi dețineți pe serverele noastre?

    • 1 cont
      370
    • Între 2 și 4 conturi
      417
    • Peste 4 conturi
      83
  4. 4. În ce măsură sunteți de acord cu afirmația: funcțiile se iau pe pile.

    • Total de acord
      201
    • Oarecum de acord
      328
    • Oarecum nu sunt de acord
      164
    • În totalitate nu sunt de acord
      177
  5. 5. Cum considerați că-și fac treaba liderii?

    • Slab
      86
    • Așa și așa
      301
    • Bine
      388
    • Foarte bine
      95
  6. 6. Cum considerați că-și fac treaba helperii?

    • Slab
      188
    • Așa și așa
      278
    • Bine
      286
    • Foarte bine
      118
  7. 7. Cum considerați că-și fac treaba adminii?

    • Slab
      229
    • Așa și așa
      231
    • Bine
      271
    • Foarte bine
      139
  8. 8. Cum considerați că își face treaba Kelton?

    • Slab
      62
    • Așa și așa
      98
    • Bine
      287
    • Foarte bine
      423
  9. 9. Cum considerați că își face treaba Bobo?

    • Slab
      68
    • Așa și așa
      90
    • Bine
      261
    • Foarte bine
      451
  10. 10. Cum considerați că își fac treaba scripterii?

    • Slab
      17
    • Așa și așa
      52
    • Bine
      209
    • Foarte bine
      592
  11. 11. Cum ați aflat de B-Zone?

    • Prieteni/cunoștințe
      592
    • Reclamă
      38
    • Email
      5
    • Facebook
      9
    • Youtube
      94
    • Altfel
      132
  12. 12. Cât de important este pentru voi o recomandare a unui server din partea prietenilor sau să jucați pe același server?

    • Deloc important
      168
    • Puțin important
      216
    • Destul de important
      324
    • Foarte important
      162
  13. 13. Cât de bine funcționează conexiunea ta de internet către serverele noastre?

    • Foarte prost
      33
    • Așa și așa
      109
    • Bine
      332
    • Foarte bine
      396
  14. 14. Dacă ai putea face o singură modificare la un lucru ce ține de serverele noastre, ce ai modifica?

    • Ownerul
      21
    • Hostul
      33
    • Adminii
      87
    • Helperii
      32
    • Liderii
      59
    • Scriptul
      12
    • Codatii
      278
    • Jucătorii needucați
      348
  15. 15. Cât de bine pus la punct credeți că este Regulamentul Serverului?

    • Nu prea bine
      74
    • Destul de bine
      207
    • Bine
      287
    • Foarte bine
      302
  16. 16. Dacă ați avea șansa de a primi o funcție pe un server de pe o altă comunitate ați părăsi B-Zone pentru ea?

    • Da
      40
    • Poate că da
      109
    • Nu
      310
    • Cu siguranță nu
      411
  17. 17. În cazul în care ați jucat și pe alte servere, credeți că B-Zone este mai plăcut decât acele servere?

    • Nu am jucat altundeva
      146
    • Nu este mai plăcut
      58
    • Poate că este mai plăcut
      130
    • Cu siguranță este mai plăcut
      536
  18. 18. Care dintre următoarele sisteme vă place cel mai mult?

    • Dealership
      131
    • Safe Zone
      52
    • Waruri
      327
    • Evadare din Jail
      134
    • Joburi
      181
    • Shopul
      45
  19. 19. Cât de des faceți DM fără motiv pe serverele noastre?

    • Zilnic
      43
    • Destul de des
      31
    • Ocazional
      124
    • Rar
      229
    • Nu fac DM
      443
  20. 20. Ce părere aveți despre jucătorii care înjură?

    • Mă scot din sărite
      240
    • Îmi provoacă disconfort
      298
    • Nu mă deranjează
      241
    • Și eu folosesc limbaj vulgar
      91
  21. 21. Credeți că ar fi mai util sa sancționăm cu ban (civilii level 10+) și demitere membrii facțiunilor care înjură?

    • Nu, și eu înjur
      158
    • Poate că nu, nu mă deranjează înjurăturile
      196
    • Poate că da, nu îmi prea plac înjurăturile
      185
    • Da, poate așa se învață minte să nu mai înjure
      331
  22. 22. Ați dori să dețineți o funcție pe vreun server, dacă da, care?

    • Nu doresc funcții
      163
    • Lider
      380
    • Helper
      142
    • Admin
      185
  23. 23. Cât de eficiente credeți că sunt testele TeamViewer?

    • Deloc, toți iau ban aiurea
      122
    • Oarecum eficiente, mulți iau ban aiurea dar mai prindeți și codați
      313
    • Eficiente, mulți codați sunt prinși și puțini jucători iau ban aiurea.
      235
    • Foarte eficiente, am scăpat de o grămadă de codați până acum.
      200
  24. 24. Dacă ar fi să adăugăm un sistem nou, pe care l-ați dori?

    • Anticheat
      387
    • Sistem de Rob nou
      103
    • Sistem de Salarii Facțiuni
      192
    • Sistem Custom House Interior
      74
    • Sistem de Questuri
      114
  25. 25. Credeți că ar trebui să oferim șanse la diverse funcții jucătorilor vechi care au primit banuri grave, au sancțiuni multe pe conturi dar n-au făcut nimic rău de un an de zile?

    • Nu, dacă n-au știut să se comporte atunci nu vor ști nici acum
      159
    • Poate, e posibil să își fi schimbat comportamentul
      251
    • Da, au învățat cum să se comporte de atunci
      155
    • Cu siguranță da, chiar dacă au avut sancțiuni merită și ei șanse
      305
  26. 26. Dacă ar fi să mai deschidem un server RPG ați juca pe acesta?

    • Nu
      300
    • Poate că nu
      65
    • Poate că da
      294
    • Da
      211
  27. 27. Cum vedeți serverele noastre de sa-mp peste câțiva ani?

    • N-o să mai fie peste câțiva ani
      44
    • Probabil o să fie dar cu jucători puțini pe ele
      161
    • Mai dezvoltate ca acum și la fel de mulți jucători
      272
    • Mai dezvoltate ca acum, mai multe servere și mai mulți jucători pe toate
      393
  28. 28. Credeți că acest chestionar ne va ajuta să aducem niște modificări benefice pe viitor serverelor?

    • Nu
      57
    • Poate că nu
      21
    • Poate că da
      344
    • Da
      448


Recommended Posts

Am votat cât de sincer am putut la prima întrebare toți peste 14-19 ani ... Sincer de ce aș minții ca am 13 ani , dacă îmi fac treabă cu plăcere.Am votat pentru un sistem nou de rob,dar ar fi foarte eficient anticheat și sistemul de case noi..Administrativă și helperi de pe rpg3 fac o treabă excelență..La fel și abovo și Kelton. Și lideri fac o treabă bună mai ales Raja și Garbea :D . Foarte bună ideea cu sondajul

Link to comment
Share on other sites

Voturile mele au fost cat se poate de sincere.

Daca s-ar tine cont si de aceste sondaje, ar deveni un server mult mai placut.

Chestia cu dm-istii mi se pare putin cam nasola, pentru ca asta este un joc, aici ne distram, nu sunt in "real life".

Si eu ma enervez cand vad ca sunt bubuit sau omorat de un civil, dar in secunda urmatoare ma gandesc ca este doar un joc si imi trece.

Dar cand sunt pe "g" poate si eu la randul meu mai sparg roti, pentru ca este amuzant si poate ca acel player se enerveaza la fel de mult.

Asta este, daca n-ar mai fi acesti playeri, parca jocul ar deveni putin mai "sec".

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Testele TeamViewer sunt foarte utile dar si inutile. Se da o gramada de banuri aiurea ...

Si regula aceea ca orice urma de cod = ban.

Asta cea mai mare prostie pai daca eu tin codu pentru alte servare ...

Daca il prindeti ca a executat codu sunt de acord dar daca ai o denumire renko in pc gata ban patetic.

Link to comment
Share on other sites

Salut, am votat cum am crezut eu ca este mai bine.

 

Sa incep cu inceputul.

 

1. Cei din ganguri joaca doar pentru turfuri dar si pentru besturi, daca x ia best la war, se crede cel mai bun, asadar ceilalti vor baga tot felul de hackuri sa obtina un best, un titlu virtual, care nu te ajuta cu nimic.

 

2. In legatura cu conturile, de ce nu ii ajutati pe cei carora li se sparg conturile?, eu am pierdut mailul, pur si simplu am aceeasi parola peste tot si cand dau recovery bag mailul CORECT am copiat de enspemii de ori si imi zice ca mailul nu este bun, nimeni nu ma ajuta, level 50 si vro 3 ani de joaca s-au dus pe apa sambetei.

 

3.Prostia asta de acum 1 an cu denominarea a stricat tot serverul, inainte erau 3-4 infernusuri pe server, rar vedeai cate unul, te mirai cand vedeai pe x, conduce o masina in valoare de 900.000.000$ iar dupa denomianre masina costa 150.000.000$ in bani vechi, trebuia sa lasati infernusul la 9.000.000$, etc. Imi aduc aminte cand il vedeam pe Gabb cu un infenrus eram vro 20-30 playeri cu /fall pe masina lui, acum toti au tot ce-si doresc.

 

4. Functia de lider nu se ia pe pile, dar celalalte 2 functii, da mai bine bagati si sistemul de alegeri al helperilor, x face aplicatie si dati un pool in joc doriti ca x sa fie promovat la functia de helper? iar stafful sa voteze.

 

5. Toti copii scapati la internet intra pe server si nu au de facut alt ceva decat dm si sa injure, strica tot farmecul, inainte.

 

6. sa fie scos din shop banii pentru gold, de ce? doneaza toti distrusii sute de euro sa aibe bani in joc, in loc sa munceasca, vezi 1,2 playeri la level 10 au infernus si tot felul de masini scumpe, altii la level 30-40 abia au un sultan.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Din punctul meu de vedere, multi au votat aiurea. Sa o luam cu inceputul. Majoritatea ati votat 16-19 ani, dar acesti jucători au dispărut. In prezenta, jucatorii cu varste sub 14 ani predomina serverul. De unde stiu asta? Din comportamentul lor. Daca il injuri sau il omori, repede post. Este normal ca un copil de 10-11 ani sa reactioneze asa.

 

La următoarele 2 intrebări nu am nimiic de comentat. Am votat sub 2 ore si 1 cont.

 

Sa trecem mai departe, functiile pe pile: Din punctul meu de vedere, nu se mai dau functii pe pile, dar cu toate astea sunt promovați toti copiii care joaca pe server de 1 an de zile. Fac 1 rank mare intr-o facțiune si tot odata vechime si gata, promovat la lider sau daca nu are sanse la lider, ii dam helper. Consider ca jucatorii vechi si cu experiența sunt mai buni decat astia noi. Pentru a promova la o functie, acel jucator sa fie trecut prin mai multe facțiuni pentru a avea destula experiență.

 

La întrebarea referitoarea la munca liderilor am raspuns asa si asa. De ce? Pentru ca acum, in 2015, toti liderii au un topic in care întreabă fiecare chestie minora si nu iau decizii de unii singuri. De aceea spun ca toti playerii fara experiență ajung lideri.

 

Despre helperi, nu pot spune ca si fac treaba foarte bine dar nici ca nu si o fac. Mai mult as spune ca pe RPG1 sunt foarte multe specimene apărute in mai puțin de 1 an.

 

Sa trecem la admini. Adminii 3+ isi fac treaba foarte bine. Răspund la reclamații si au grija de buna funcționare a serverului. In schimb, cei de level 1-2 , au facut impresie doar in prima săptămână cu banuri date unele zic eu fara dovezi concrete. Dupa parerea mea, nu este admisibil ca un admin sa nu stie ce este un AIM, dar el sa baneze codati cu ajutorul testelor tw. Daca el nu stie cum funcționează si nu a folosit niciodată, de unde știe ca Y e cod?

 

Urmeaza întrebarea legata de Kelton. Cu toții stim ca eu si kelton in ultimii 2 ani, ne-am certat de atatea ori pe diferite decizii, dar cu toate astea am o părere buna despre el chiar daca unele decizii sunt luate aiurea si nu vrea sa asculte si parerea altora. Se ocupa de toate cum trebuie dar si el ca orice om mai are ezitari.

Bobo, se ocupa de forum si de alte categorii. El nu se baga peste Kelton si nu are treaba cu RPG-urile, poate ca ar trebui sa intervină si el in unele cazuri.

 

Despre scripteri nu am ce sa spun. Fac o treaba buna.

 

Sa trecem peste urmatoarele 2-3 intrebari si sa ajungem la ce va doriti sa schimbați. Cum sa modificati codatii? Singurul lucru ce trebuie schimbat este hostul. De la atatia playeri apare lagul, mai ales când sunt 1000 de playeri. Nu aveti cum sa schimbați codatii sau jucătorii cu comportament neadecvat. Nu mai faceti voi pe aia cuminti ca nu e chiar așa. Cel putin 1 din 5 a bagat cod si cel putin 9/10 a zis de cel putin 1 data "fmm" .

 

In mare parte, regulamentul este bine pus la punctcu mici excepții si anume la partea limbajului. De ce sa fii sanctionat ca ii spui uneia "fa". Asa se vorbeste la țară. Daca ne uitam putin la sanctiunile pentru licenta de arme daca faci DM. Mi se pare aiurea ca licenta sa ti fie suspendata atatea ore cat level ai. Înțeleg, nu e server de DM, dar nici sa n ai voie sa tragi deloc.

O mica schimbare ar trebui facuta regulamentului cu privire la interdicții si la IP-uri. Daca X te roaga sa intri sa-i faci un log pe cont ca el e plecat, revine si ia ban pe diferite motive, ajungi sa iei si tu ban si interdicție daca e ban pt coduri. De ce sa suferi si tu pe urmele lui? Poate ca intenția ta a fost doar sa l ajuți sa nu fie dat afara. De asemenea mai sunt destule chestii care ar putea fi modificate.

Sistemul cu safe-zone urile este cel mai naspa dupa mine. Se intampla sa fii urmarit de copi si treci prin safezone si din greseala tragi si într o masina de civili, te baga automat in masina si risti crash si de asemenea jail..

 

Sincer, fac DM, dar nu fara motiv. Daca ai intrat in mine sau ai tras in mine, eu de ce sa nu trag?

 

Sa trecem la limbajul jucatorilor. Ce parere sa am? Unii sunt bine crescuti altii nu, dar nu-mi spuneti ca nu ati injurat cel putin o dată. Si eu înjur, dar cu cine-mi permit sau injur pe cine ma enervează conștientizând faptul ca voi lua mute..

Nu e tocmai ok sa banati jucatorii care injura sau sa fie demiși. Totusi nu suntem la scoala aici sa invatam sa vorbim. Intram pe joc sa ne distram.

 

Functii, nu-mi mai doresc pentru ca dupa cum am spus si mai sus, kelton, ii ajuti prea mult si nu mai arw niciun rost.

 

 

La întrebarea referitoare la teste TW, am ales al doilea raspuns.

 

Următoarele intrebari nu sunt asa importante ca sa spun câte ceva despre ele.

 

Pentru a fi cu totul si totul un bun chestionar, ar trebui ca fiecare jucător sa argumenteze cu cate un reply fiecare raspuns iar apoi, tu, Kelton, sa-ti

 

Mi-ai luat fiecare cuvintel din gura. Ai un MARE + de la mine.

Link to comment
Share on other sites

Este foarte buna ideea aceasta, excelenta! La treaba cu orele pe samp, depinde de ocupatia mea, cred ca asa este la toti, daca n-am treaba poate stau intre 4-8 si daca mai am si treaba intre 2-4 ore. Daca as fii owner, toti adminii ar trebuii sa stea atat in timpul warurilor cat si inafara lor pe cei cu report. Tot ce urasc cel mai mult pe SA:MP sunt codatii, nu stii sa joci curat, lasa-te, asta e parerea mea. In rest am votat cat de sincer am putut.

Link to comment
Share on other sites

Sincer sa fim, ati bagat la trucker castig de 2k+ cu cont premium, inainte faceai la garbage 10k pe tura, in bani vechi adica 100$ in bani noi, te chinuiai sa faci ceva, insa acum e totul moca.

 

In +, sunt multi helperi acolo de 12-13 ani sincer sa fiu aia nu au ce cauta acolo, sta si se joaca au rank 4 HELPER direct, nu muncesc si ei, sa ajute, etc..

Link to comment
Share on other sites

Știind acest lucru am să vă rog să votați cu primul lucru care vă trece prin minte și să încercați să fiți cât mai sinceri.

 

"Ce varsta aveti?

-- Sub 14 ani: 12 voturi."

Foarte sinceri. In plus majoritatea nu au facut altceva decat sa :* (_o_) asa cum s-au invatat, fara sa aibe curajul sa spuna ce gandesc nici in acest chestionar sub anonimat. De ce sa se dea ban pentru cei de level 10+ (civli) si demitere pt cei din factiuni pentru limbaj obscen? Toti injura.

 

Vom continua in acelasi ritm, fara vreo schimbare, de ce?

PARERILE NOASTRE ORICUM NU CONTEAZA, LA CE NE MAI PUNETI SA NE PIERDEM TIMPUL AICI!

 

P.S: Sistemul de alegere al liderilor/helperilor era mult mai bun cand votau adminii Pro/Contra/Neutru.

Edited by Tovarasu Kenan
Link to comment
Share on other sites

Acest sondaj mi se pare o idee buna. Sper sa se faca cat mai repede acel sistem Anticheat insa conider ca un saiu in fiecare factiune ar fi mai benefic. Cu limbajul, sunt total de acor sa fie sanctionati cu ban si demitere, ba chiar cu 60/60 FP indiferent de vechime. Mai departe, consider ca adminii si liderii isi fac bine treaba, insa helperii...Multi din ei, desi au vehime, au functia doar pentru a scapa de raport, a avea o functie importanta pe server si restul beneficiilor aduse cu aceasta functie, nicidecum sa ajut jucatorii. Nu zic ca toti fac asa, insa marea majoitate asta fac. Aceasta comunitate este cea mai buna. Am jucat pe alte servere, insa aici am intalnit ordinea, organizarea si am intalnit oameni cu care ma inteleg bine si am gasit niste prieteni, chiar daca stam a sute de km unul de altul. Cu partea unui nou rpg...nu cred ca as juca pe el deoarece pe rpg2 mi-am facut deja o cariera, am gasit prieteni si am totul pe rpg2. Cam asta e parerea mea in mare parte. B-zone e cea mai buna comunitate si sper sa ramana asa cat mai mult timp(minim 10 ani). Sper sa conduceti cat mai multa vreme comunitatea.

P.S.: am scris de pe telefon, scuzati greselile.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca am votat foarte sincer, eu sper ca daca se deschide un server sa fie ca Old B-Zone, cu Faggio 3.000.000, preturile vechi, gameplay-ul vechi, deoarece la multi nu le plac aceste update-uri.

Testele TW cea mai mare porcarie ,daca eu am net pe "lemne" si se intampla ca in acel moment sa iau crash eu nu mai am drept de apel.

Safe-Zone, cea mai proasta chestie gandita. Daca tot doriti sa fie ca in viata reala, si in viata reala exista crime si impuscaturi ,deci de ce intr-un joc nu?
Injuraturile? Sa nu poti injura, daca eu is cu un amic foarte bun si vreau sa-l injur din gluma sa nu am voie ? De ce? Cine ma tine , normal script-ul. In viata reala nu te da nimeni afara de la lucru daca injuri sau nu-ti da nimeni "mute" sau "ajail".

Admini, toti admini se cred "Dumnezeu" pe un joc, cand dai un report cu un codat primesti epica duma "Verificam", acest raspuns doar asa deoarece nu verifica nimeni din mai multe motive :n-au chef, nu stiu ce e ala AIM sau n-au chef. Majoritatea adminilor au varsta intre 11-15 ani, iar acest lucru duce la o chestie vaga, nici nu stiu cum sa va explic. Prostie.

Macar de data aceasta sa luati in considerare parerea noastra! Eu am raspuns foarte sincer, si cred ca 1 din 10 a raspuns la fel de sincer.

Edited by Anton Beton WG
Link to comment
Share on other sites

Cred ca am votat foarte sincer, eu sper ca daca se deschide un server sa fie ca Old B-Zone, cu Faggio 3.000.000, preturile vechi, gameplay-ul vechi, deoarece la multi nu le plac aceste update-uri.

Testele TW cea mai mare porcarie ,daca eu am net pe "lemne" si se intampla ca in acel moment sa iau crash eu nu mai am drept de apel.

Safe-Zone, cea mai proasta chestie gandita. Daca tot doriti sa fie ca in viata reala, si in viata reala exista crime si impuscaturi ,deci de ce intr-un joc nu?

Injuraturile? Sa nu poti injura, daca eu is cu un amic foarte bun si vreau sa-l injur din gluma sa nu am voie ? De ce? Cine ma tine , normal script-ul. In viata reala nu te da nimeni afara de la lucru daca injuri sau nu-ti da nimeni "mute" sau "ajail".

Admini, toti admini se cred "Dumnezeu" pe un joc, cand dai un report cu un codat primesti epica duma "Verificam", acest raspuns doar asa deoarece nu verifica nimeni din mai multe motive :n-au chef, nu stiu ce e ala AIM sau n-au chef. Majoritatea adminilor au varsta intre 11-15 ani, iar acest lucru duce la o chestie vaga, nici nu stiu cum sa va explic. Prostie.

Macar de data aceasta sa luati in considerare parerea noastra! Eu am raspuns foarte sincer, si cred ca 1 din 10 a raspuns la fel de sincer.

Total de acord. Promovam roboti care petrec in jur de 12-15 ore pe zi intr-un mediu virtual!

Faza cu eventurile /getgift, quest, bombe sau ce porcarii mai adaugati, nu fac altceva decat sa indemne copilasii sa doneze euro sa-si mai ia ceva sau sa stea in plus la calculator sa termine un cacat de quest. Tipic romanesc.

Edited by Tovarasu Kenan
Link to comment
Share on other sites

@, Am aplicat de 2-3 ori ca si helper, tot timpul am fost respins pe motiv de "Inactiv" bun am inteles ca nu fac 200-250 de ore jucate pe luna cu fac alti, tot timpul le-am zis sunt un om, am o viata, stiu sa mi-o petrec, la care ei(no-liferi de 11-13 ani): pai ce vrei daca esti asa de inactiv. Ei inafara de un simplu joc pe care ii face roboti ei nu vad altceva, nu mai joaca de distractie , joaca de functii, ei n-o jucat pe vremurile in care lucrai o luna pentru un Faggio sau un an pentru Infernus.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca acest sondaj o sa aduca niste schimbari, imi placea mai mult acum 2 ani sa joc pe acest server. Atunci trebuia sa muncesti din greu pentru ceva si nimeni nu-si batea joc de nimeni.

Acum unele functii se obtin pe pile. Nu sunt de acord ca un jucator cu multe sanctiuni sa primeasca vreo functie pe server.

Link to comment
Share on other sites

A fost o intrebare la care parca 2 lucruri as fi optat, acelea fiind *modificarea adminilor si a codatilor* eu am optat pentru codati, ei ma deranjeaza mai mult, dar unii admini sunt implicati EXTREM de mult in jocul acestor codati, de ce doar pe o mafie care nu are mai deloc codati stau toti adminii pana prind un membru mai enervat de oponenti si isi baga coduri pentru a face ceva la war, cand colo mafia rivala este plina de codati, care dau crash la war si iti baga un desync de te trezesti dupa 20 secunde mort, si atunci poti sa dai /report ca nu iti raspunde nici Papa de la Roma, degeaba, stiu ca este greu pentru owner sa ii prinda pe acesti admini corupti. As spune mai multe, si stiu ohoo, dar nu spun aici :)

Link to comment
Share on other sites

Cum considerați că-și fac treaba adminii?

  1. Slab (104 votes [30.06%])
  2. Așa și așa (88 votes [25.43%])
  3. Bine (110 votes [31.79%])
  4. Foarte bine (44 votes [12.72%])

Cam multi pupincuristi insa ma bucur sa vad ca mai sunt si playeri care spun lucrurilor pe nume si nu se feresc sa faca asta (cei 104).

Edited by NewLife VIP
Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere, multi au votat aiurea. Sa o luam cu inceputul. Majoritatea ati votat 16-19 ani, dar acesti jucători au dispărut. In prezenta, jucatorii cu varste sub 14 ani predomina serverul. De unde stiu asta? Din comportamentul lor. Daca il injuri sau il omori, repede post. Este normal ca un copil de 10-11 ani sa reactioneze asa.

 

La următoarele 2 intrebări nu am nimiic de comentat. Am votat sub 2 ore si 1 cont.

 

Sa trecem mai departe, functiile pe pile: Din punctul meu de vedere, nu se mai dau functii pe pile, dar cu toate astea sunt promovați toti copiii care joaca pe server de 1 an de zile. Fac 1 rank mare intr-o facțiune si tot odata vechime si gata, promovat la lider sau daca nu are sanse la lider, ii dam helper. Consider ca jucatorii vechi si cu experiența sunt mai buni decat astia noi. Pentru a promova la o functie, acel jucator sa fie trecut prin mai multe facțiuni pentru a avea destula experiență.

 

La întrebarea referitoarea la munca liderilor am raspuns asa si asa. De ce? Pentru ca acum, in 2015, toti liderii au un topic in care întreabă fiecare chestie minora si nu iau decizii de unii singuri. De aceea spun ca toti playerii fara experiență ajung lideri.

 

Despre helperi, nu pot spune ca si fac treaba foarte bine dar nici ca nu si o fac. Mai mult as spune ca pe RPG1 sunt foarte multe specimene apărute in mai puțin de 1 an.

 

Sa trecem la admini. Adminii 3+ isi fac treaba foarte bine. Răspund la reclamații si au grija de buna funcționare a serverului. In schimb, cei de level 1-2 , au facut impresie doar in prima săptămână cu banuri date unele zic eu fara dovezi concrete. Dupa parerea mea, nu este admisibil ca un admin sa nu stie ce este un AIM, dar el sa baneze codati cu ajutorul testelor tw. Daca el nu stie cum funcționează si nu a folosit niciodată, de unde știe ca Y e cod?

 

Urmeaza întrebarea legata de Kelton. Cu toții stim ca eu si kelton in ultimii 2 ani, ne-am certat de atatea ori pe diferite decizii, dar cu toate astea am o părere buna despre el chiar daca unele decizii sunt luate aiurea si nu vrea sa asculte si parerea altora. Se ocupa de toate cum trebuie dar si el ca orice om mai are ezitari.

Bobo, se ocupa de forum si de alte categorii. El nu se baga peste Kelton si nu are treaba cu RPG-urile, poate ca ar trebui sa intervină si el in unele cazuri.

 

Despre scripteri nu am ce sa spun. Fac o treaba buna.

 

Sa trecem peste urmatoarele 2-3 intrebari si sa ajungem la ce va doriti sa schimbați. Cum sa modificati codatii? Singurul lucru ce trebuie schimbat este hostul. De la atatia playeri apare lagul, mai ales când sunt 1000 de playeri. Nu aveti cum sa schimbați codatii sau jucătorii cu comportament neadecvat. Nu mai faceti voi pe aia cuminti ca nu e chiar așa. Cel putin 1 din 5 a bagat cod si cel putin 9/10 a zis de cel putin 1 data "fmm" .

 

In mare parte, regulamentul este bine pus la punctcu mici excepții si anume la partea limbajului. De ce sa fii sanctionat ca ii spui uneia "fa". Asa se vorbeste la țară. Daca ne uitam putin la sanctiunile pentru licenta de arme daca faci DM. Mi se pare aiurea ca licenta sa ti fie suspendata atatea ore cat level ai. Înțeleg, nu e server de DM, dar nici sa n ai voie sa tragi deloc.

O mica schimbare ar trebui facuta regulamentului cu privire la interdicții si la IP-uri. Daca X te roaga sa intri sa-i faci un log pe cont ca el e plecat, revine si ia ban pe diferite motive, ajungi sa iei si tu ban si interdicție daca e ban pt coduri. De ce sa suferi si tu pe urmele lui? Poate ca intenția ta a fost doar sa l ajuți sa nu fie dat afara. De asemenea mai sunt destule chestii care ar putea fi modificate.

Sistemul cu safe-zone urile este cel mai naspa dupa mine. Se intampla sa fii urmarit de copi si treci prin safezone si din greseala tragi si într o masina de civili, te baga automat in masina si risti crash si de asemenea jail..

 

Sincer, fac DM, dar nu fara motiv. Daca ai intrat in mine sau ai tras in mine, eu de ce sa nu trag?

 

Sa trecem la limbajul jucatorilor. Ce parere sa am? Unii sunt bine crescuti altii nu, dar nu-mi spuneti ca nu ati injurat cel putin o dată. Si eu înjur, dar cu cine-mi permit sau injur pe cine ma enervează conștientizând faptul ca voi lua mute..

Nu e tocmai ok sa banati jucatorii care injura sau sa fie demiși. Totusi nu suntem la scoala aici sa invatam sa vorbim. Intram pe joc sa ne distram.

 

Functii, nu-mi mai doresc pentru ca dupa cum am spus si mai sus, kelton, ii ajuti prea mult si nu mai arw niciun rost.

 

 

La întrebarea referitoare la teste TW, am ales al doilea raspuns.

 

Următoarele intrebari nu sunt asa importante ca sa spun câte ceva despre ele.

 

Pentru a fi cu totul si totul un bun chestionar, ar trebui ca fiecare jucător sa argumenteze cu cate un reply fiecare raspuns iar apoi, tu, Kelton, sa-ti faci o părere.

Presimt că la BAC vei scrie de 4 ori mai puțin.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.