Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Problemă lag.


Darius Bass

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor:Salut! Am o problemă cu lagul pe Gta san andreas (samp) am lag folosesc multe moduri antilag dar tot am lag doar când filmez când dau duele etc nu am și aș vrea să filmez adica ăștia încep cu posturile .

Screenshot (în caz că este necesar):Nu este cazul

Alte precizări:Folosesc bandic@m/acțion/dxtory am lag pe toate cele 3 mai puțin pe dxtory ati putea să îmi lăsați niște SETARI pentru aceste programe??

 

Aș vrea să filmez îmi puteți spune după componente dacă aș putea filma?

 

Procesor: Pentium® dual-core 2.70 ghz

Memoria RAM: 2 gb

Placă video: nvidia geforce e8400 1.270 gb

Windos: 7

 

Aș vrea să știu dacă aș putea filma cu aceste componente

Link to comment
Share on other sites

Pai in primul rand incearca sa scoti din moduri deoarece chiar ele iti creeaza foarte mult lag.Luandu-ne dupa componente tale nu pare a fi un pc/lapton prea extraordinar asa ca incearca sa iti setezi fps-ul cat mai mic.In timp ce te joci,vrei sa filmezi te sfatuiesc sa inchizi celelalte programe,deoarece si acestea pot crea lag,gen: skype,alte jocuri deschise,pagini web,torrent,etc.Altceva,ai putea incerca din setarile jocului : Options->Display Setup->Advanced->Frame limiter: ON

->Visual FX Quality:Medium

->Resolution:Alege unu care sa te avantajeze pe tine,nu "sa fie faina,sa se vada bine" .

Link to comment
Share on other sites

Pai in primul rand incearca sa scoti din moduri deoarece chiar ele iti creeaza foarte mult lag.Luandu-ne dupa componente tale nu pare a fi un pc/lapton prea extraordinar asa ca incearca sa iti setezi fps-ul cat mai mic.In timp ce te joci,vrei sa filmezi te sfatuiesc sa inchizi celelalte programe,deoarece si acestea pot crea lag,gen: skype,alte jocuri deschise,pagini web,torrent,etc.Altceva,ai putea incerca din setarile jocului : Options->Display Setup->Advanced->Frame limiter: ON

->Visual FX Quality:Medium

->Resolution:Alege unu care sa te avantajeze pe tine,nu "sa fie faina,sa se vada bine" .

Defapt e Frame Limiter OFF, mai scoate din moduri. Nu va mai instalați moduri daca nu va duce calculatorul.
Link to comment
Share on other sites

Defapt e Frame Limiter OFF, mai scoate din moduri. Nu va mai instalați moduri daca nu va duce calculatorul.

 

Da,e defapt Frame Limiter: OFF..am gresit,am incurcat :)) Multumesc pentru correct! Si cum am mai zis,incearca ce ti s-a spus pana acum si vezi daca da vreun rezultat!

Link to comment
Share on other sites

Ma scuzați nu la asta mă refeream, am 110 fps și când filmez cu bandicam filmez în lag mare și îmi scade prea mult normal pe turf am 100 constat dar îmi scad 40 fps adica ce e mult și aș vrea niște setări pentru bandicam pentru acest calculator la bandicam cu action filmez bine dar preferabil bandicam aș vrea acum o săptămână am filmat cu el am tot învârtit niște setări și acum am pus tot aceleași și nu merge.

Link to comment
Share on other sites

Ține și de componentele PC-ului tău, degeaba bagi moduri. Mai rău faci. Jocul merge mai prost avand în vedere că nu mai funcționează în tocmai ca Default. Încearcă cu Action Mirilis, cum a zis si Heisenberg. Și nu mai pune moduri.

Link to comment
Share on other sites

Ține și de componentele PC-ului tău, degeaba bagi moduri. Mai rău faci. Jocul merge mai prost avand în vedere că nu mai funcționează în tocmai ca Default. Încearcă cu Action Mirilis, cum a zis si Heisenberg. Și nu mai pune moduri.

Primesti un avertisment pentru post inutil, aici nu este sectiune de +1.

Link to comment
Share on other sites

@Heisenberg Multumesc de propunere dar tot nu am avut un raspuns bun, eu am pus problema de bandcam, si cei care au zis de moduri am doar 12 moduri in cleo si am 135 fps 1-20 constat in hq unde nu este populatie, http://imgur.com/qfDBjwmunde este ex war am 100 sau 90 depinde, dar nu inteleg imi scade bandicam 40 fps chiar si 45 deci nu este ceva normal. nu de mult filmam in 70-65 fps acum imi scade si pana la 50

 

Link to comment
Share on other sites

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor:Salut! Am o problemă cu lagul pe Gta san andreas (samp) am lag folosesc multe moduri antilag dar tot am lag doar când filmez când dau duele etc nu am și aș vrea să filmez adica ăștia încep cu posturile .

Screenshot (în caz că este necesar):Nu este cazul

Alte precizări:Folosesc bandic@m/acțion/dxtory am lag pe toate cele 3 mai puțin pe dxtory ati putea să îmi lăsați niște SETARI pentru aceste programe??

 

Aș vrea să filmez îmi puteți spune după componente dacă aș putea filma?

 

Procesor: Pentium® dual-core 2.70 ghz

Memoria RAM: 2 gb

Placă video: nvidia geforce e8400 1.270 gb

Windos: 7

 

Aș vrea să știu dacă aș putea filma cu aceste componente

Ai incercat sa faci update la placa video?

P.S asa imi facea si mie gta.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.