Jump to content

Ce jocuri imi merg?


Lurch
 Share

Recommended Posts

Buna seara.

Ce jocuri imi merg pe acest laptop?

http://www.altex.ro/laptop-acer-aspire-f5-571g-579p-intelr-coretm-i5-4210u-pana-la-2-7ghz-15-6-full-hd-4gb-1tb-nvidia-geforce-gt-920m-2gb-linux?utm_source=tradeads&utm_medium=cpl&utm_campaign=aff

I-am scos linuxul si i-am bagat windows 10.

As vrea sa am graficile High...

Fara CSGO si ETS2, le joc deja.

Copii care vin cu reply-uri gen MARIO, METIN2 etc. primesc report.

Link to comment
Share on other sites

In mare ti-ar rula majoritatea jocurilor pe medium-high intr-un FPS foarte bun, dar nu uita ca are decat 4GB. Placa video e chiar ok si chiar si placa video e buna. Dar mie tot mi se pare un laptop home/office. Nu as incerca jocuri foarte foarte mari.

Da' ce ai tu cu Metinu'? Din curiozitate :)

EDIT//

In loc de HDD as monta un SSD sau de ce nu un SSHD. [Dar nu te gandi la un Hybrid un SSHD real]

Edited by S A M I R
Link to comment
Share on other sites

In mare ti-ar rula majoritatea jocurilor pe medium intr-un FPS foarte bun, dar nu uita ca are decat 4GB. Placa video e chiar ok si chiar si placa video e buna. Dar mie tot mi se pare un laptop home/office. Nu as incerca jocuri foarte foarte mari.

Da' ce ai tu cu Metinu'? Din curiozitate :)

EDIT//

In loc de HDD as monta un SSD sau de ce nu un SSHD. [Dar nu te gandi la un Hybrid un SSHD real]

 

Nu am nimic cu metinu, si eu sunt un jucător de metin, chill

am postat pe multe grupuri de gaming ce jocuri mi-ar merge pe acest laptop si 95% din răspunsuri au fost date la batjocura "minecraft, metin2, mario" , abia am gasit un comentariu care era ok.

momentan as vrea sa il las asa, abia l-am cumparat...

îmi poți dă niste exemple de jocuri...?

Link to comment
Share on other sites

Salut. In legatura cu cerintele tale sa-ti mearga jocurile pe high...hmm depinde. In general jocurile vechi iti merg superb pe asta, dar astea mai noi cu siguranta nu pe high. Laptopul este performant, insa in jocurile cu cerinte mari de exemplu BattleField sau GTA 5 poate si OverWatch, astea nu o sa-ti mearga asa bine pentru ca o sa forteze laptoul grav dar na... ce sa zic. Deci League of Legends, Rocket League, Fifa 14, 15, 16 si care mai vrei tu ar trebui sa-ti mearga fara probleme. Sunt foarte multe jocuri de acoperit, am zis Fifa, Rocket League si Lol ca sunt printre cele mai jucate pe langa celelalte. Singuru joc in care s-ar putea sa ai probleme printre astea foarte jucate este OverWatch. Acest joc consuma destul de mult din placa video si iti trebuie un PC, nu un laptop.. sau poate un laptop foarte performant (gen: AlienWare). Sper ca te-am ajutat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.