Jump to content

Sondaj Updates / Updates Poll #1


Kelton
 Share

Sondaj Updates / Updates Poll #1  

1316 members have voted

  1. 1. Doriți adăugarea de vehicule personale la waruri? / Do you want us to add personal vehicles in wars?

  2. 2. Doriți adăugarea unui sistem de Deathmatch War? / Do you want us to add a system of Deathmatch War?

  3. 3. Doriți modificarea sistemului de vehicule personale? / Do you want us to modify the personal vehicle system?



Recommended Posts

ideeile sunt interesante, ar fi frumos sa scoateti si restrictia la dobanda, pentru ca in perioada cand, nu vor fi masini in stoc sa avem o posibilitate in + pentru a face bani... + de asta pacanalele te seaca de bani...

Edited by TLxSavi Valoare Mare Cluj
Link to comment
Share on other sites

O prostie ideea cu masinile personale la war, o sa fie un lag de nedescris ganditiva ca vine unu cu monster si trece peste voi si nu o sa va placa si o sa faceti posturi peste posturi si atunci o sa zice-ti de ce ati primit ajail/warn/Fw.

 

1. As-i zice sa fie o restrictie de vehicule de exemplu Monster-ul sa nu poti merge cu el la war. Paker-ul la fel si multe alte vehicule care o sa ingreuneze war-ul si uciderea adversarului

 

2 Lagul, multii se plang de el.. Ce sa mai zicem cand vin baietii cu neoane pe masini etc.. Etc multi se plang ca " mi-a dat prin oerete X y " Din cauza lagului dar ga diti-va ca multe vehicule.. Mai mult lag.

Link to comment
Share on other sites

1. Nu este nevoie de adaugarea mai multor masini la war-uri. Daca stam sa ne gandim, situatia va sta in felul urmator: 2 gang-uri la un war, 41 de membri in fiecare gang, 2 masini spawnate/player, asta inseamna... 164 de masini personale pe turf. Nici nu va mai fi loc de DM, sa fim seriosi ( + masinile default ale gang-ului).

2. Sa spunem da, cat timp nu afecteaza situatia cu lag-ul, desi paintball-ul si dm-ul pe cops ofera destul antrenament.

3. La economia de acum, nu stiu cat mai conteaza, dar, prin scoaterea restrictiei, teparii vor trebui sa-si castige traiul intr-un mod mai corect, deci da.

Edited by Peaceful
Link to comment
Share on other sites

@@Kelton, Mai am o propunere legată de "liniuța", acea cursă cu /race. Propun să se scoată acel mesaj cu textul "Diferenta din vehicule este mai mare de 25%." Am vrut să fac o liniută, eu cu Cheetah si celălalt cu Hotring. Nu mi se pare corect, adică eu dacă sunt sigur pe masina mea, si stiu să o conduc aproximativ perfect, de ce să nu-mi de-a voie serverul?

Astept răspunsul tău.

Link to comment
Share on other sites

Efectiv update-urile sunt frumoase si inteligente. Dar unele nu ar trebui implementate:

Update 1: Da, sunt de acord cu acest update deoarece la waruri nu poate fi un rank 5+ si cum sa te duci la war, pe jos. Sunt de acord cu noul update.

Update 2: Nu, nu sunt de acord cu acest update. Nu degeaba s-au inventat turfurile in orase, ca fiecare gang sa lupte pentru ele ca sa fie pe primul loc. Chestia cu alianta este si pe MIX.B-ZONE.RO. Eu respectiv nu as dori sa transform toate serverele b-zone in MIX.

Update 3: Da, sunt de acord cu acest nou update. Astfel poti face afaceri. Multi isi pierd banii la barbut/spin si se lasa de server. Dar cu acest update ar ajuta foarte mult si astfel CNN-urile vor fi mai populate si foarte multi jucatori vor scoate cativa bani din asta.

Link to comment
Share on other sites

@@Becali4EveR, Mai citeste o data ce a scris acolo.

 

Deathmach War este un sistem ce nu are legatura cu warurile in sine.

Corect

 

Sa vindem masina cu HIDDEN! Asta e o idee mult mai buna decat ale voastre!

Acest lucru nu va fi implementat din motive financiare. In trecut masinile puteau fi vandute altor jucatori cu tot cu hidden si s-a dovedit a fi singurul produs care era cumparat din /shop pe atunci.

 

In sfarsit niste idei bune pentru o activitate mai mare a noastra pe servere . Felicitari nasule asa da un deathmatch cu prietenii e mereu bine venit decat o cursa la trucker .

 

O intrebare insa . DeathMatch warul o sa tina locul sistemului de war actual ? Daca da ce rost mai are sa bagi masinile personale in vw de war din moment ce suntem spawnati langa zona de war ?

Warul de Deathmatch va fi Sambata sau Duminica si nu va influenta celelalte waruri din timpul saptamanii.

Link to comment
Share on other sites

Prima idee este un cat de cat buna si a 2-a, in prima faza nu am inteles cum sta treaba. La propunerea 3, cea cu Modificări economice vehicule personale, e o idee prosta, dupa cate luni se vor plange multi playeri ca nu pot sa isi cumpere masina dorita pentru ca in DS nu mai sunt si alti jucatori nu o vand.

Edited by Joks
Link to comment
Share on other sites

Toate sunt idei foarte bune:
1. Speram ca asa liderii vor avea interesul de a invita si oameni ce isi permit sa achizitioneze masini mai scumpe. Sa nu mai spun ca e mult mai comod sa mergi dintr-un oras in altul pe turf cu Inf in loc de Huntley.
2. E foarte bun, chiar nu are ce sa strice.

3.Da, este mult mai normal asa din toate punctele de vedere si nu cred ca este cineva caruia sa-i placa sa cheme adminii la trade ( cu toate ca niciodata nu vin) in loc sa isi poata vinde singur masina.

Link to comment
Share on other sites

OAMENI BUNI, economia a fost data peste cap din momentul in care ati facut denominarea, de la 950.000.000$ un Infernus, ati spus ca taiat 2 zerouri, trebuia sa fie 9.500.000$ NU 1.500.000$, de ce ati facut asta? pentru jucatori noi? Hai sa fim seriosi acum, vin jucatori noi, la level 20 au tot ce vor, se plictisesc si se lasa de samp, eu vreau sa muncesc sa imi iau masini scumpe si ne, am level 26 si pot sa-mi iau 20 Infernusuri.

A ajuns o amarata de casa sa coste 10.000.000$ si cea mai puternica masina 1.500.000$ ? In realitate o casa luxoasa te ajunge la ~1.000.000$ si cea mai puternica masina este Bugattti Veyron, la 2 milioane de dolari, deci, o masina puternica ar trebui sa fie mai scumpa decat majoritatea caselor, am eu niste idei.

 

Sa ne oferiti suma din DS, si goldul (in caz in care avem hidden pe masina) De ex am un Infernus cu hidden, primesc 1.62kk si 600 gold inapoi, toti primim, faceti voi o comanda ceva, si mai bagati oameni buni un 0 in sumele de la DS, mi-ar placea sa valoreze un Infernus 15.000.000$, sa nu mai vad toti pripasii ca au Infernus si te enerveaza de iti vine sa te omori. Pai cum sa le faceti pe plac incepatorilor ma? Sa plece veteranii? Sincer sa fiu, mi-ar placea sa dau 15mil pe Infernus 13mil pe un sultan si 10mil pe un NRG-500, dupa am iar pofta aia de samp, sa fac bani sa-mi iau ce vreau, acum intru doar din obligatie sa fac raportul si ies, nu sunt singurul cu aceasta parere, s-a stricat rau de tot comunitatea, dupa ce ca astia au totul pe tava, mai bagati si rob de 100k, barbut, mai vad pripasii aia cu masinile de joburi ca merg pe contrasens sa luam noi coloziuni, si ei nu, mor ba, s-a dus de rapa totul.

Link to comment
Share on other sites

OAMENI BUNI, economia a fost data peste cap din momentul in care ati facut denominarea, de la 950.000.000$ un Infernus, ati spus ca taiat 2 zerouri, trebuia sa fie 9.500.000$ NU 1.500.000$, de ce ati facut asta? pentru jucatori noi? Hai sa fim seriosi acum, vin jucatori noi, la level 20 au tot ce vor, se plictisesc si se lasa de samp, eu vreau sa muncesc sa imi iau masini scumpe si ne, am level 26 si pot sa-mi iau 20 Infernusuri.

A ajuns o amarata de casa sa coste 10.000.000$ si cea mai puternica masina 1.500.000$ ? In realitate o casa luxoasa te ajunge la ~1.000.000$ si cea mai puternica masina este Bugattti Veyron, la 2 milioane de dolari, deci, o masina puternica ar trebui sa fie mai scumpa decat majoritatea caselor, am eu niste idei.

 

Sa ne oferiti suma din DS, si goldul (in caz in care avem hidden pe masina) De ex am un Infernus cu hidden, primesc 1.62kk si 600 gold inapoi, toti primim, faceti voi o comanda ceva, si mai bagati oameni buni un 0 in sumele de la DS, mi-ar placea sa valoreze un Infernus 15.000.000$, sa nu mai vad toti pripasii ca au Infernus si te enerveaza de iti vine sa te omori. Pai cum sa le faceti pe plac incepatorilor ma? Sa plece veteranii? Sincer sa fiu, mi-ar placea sa dau 15mil pe Infernus 13mil pe un sultan si 10mil pe un NRG-500, dupa am iar pofta aia de samp, sa fac bani sa-mi iau ce vreau, acum intru doar din obligatie sa fac raportul si ies, nu sunt singurul cu aceasta parere, s-a stricat rau de tot comunitatea, dupa ce ca astia au totul pe tava, mai bagati si rob de 100k, barbut, mai vad pripasii aia cu masinile de joburi ca merg pe contrasens sa luam noi coloziuni, si ei nu, mor ba, s-a dus de rapa totul.

 

Daca afacerile cu masini au scazut, masinele au un pret foarte mic, asta nu are nici o treaba cu economia serverului. Inainte da, era sa greu sa-ti ei un infernus, foarte greu, dar era foarte usor sa-ti cumperi o casa, acum pur si simplu lucrurile s-au inversat, si e mult mai real, o casa si trebuie sa fie mai scumpa ca o masina, ERA O PROSTIE cum era inainte, masinile mai scumpe ca casele, masina parintilor tai, cumva e mai scumpa ca casa unde locuiesti tu? Joaca trebuie sa fie RP, da daca sa punem un infernus ca Bugatti, ar trebui sa coste mai mult ca multe case fata de care acum Infernus-ul este mai ieftin dar asta ar insemna, ca de exemplu, Suttan-ul sa coaste 1.350.000$ (IG) Turismo, 4,000,000$ iar infernus 20,000,000$ dar nu se poate face asa o diferenta mare intre masini, preturile lor nu trebuie sa difere asa tare,. Eu nu inteleg, ce te deranjeaza pe tine ca aia de level mic au infernus? Daca vrei sa te simti mai bogat, cumpara-ti o vila de 50kk is n-ai treaba, repet , inainte treaba era fix asa, doar ca oricine isi putea cumpara orice casa, acum oricine isi putea cumpara orice masina.

Edited by KrakeNN
Link to comment
Share on other sites

 

Daca afacerile cu masini au scazut, masinele au un pret foarte mic, asta nu are nici o treaba cu economia serverului. Inainte da, era sa greu sa-ti ei un infernus, foarte greu, dar era foarte usor sa-ti cumperi o casa, acum pur si simplu lucrurile s-au inversat, si e mult mai real, o casa si trebuie sa fie mai scumpa ca o masina, ERA O PROSTIE cum era inainte, masinile mai scumpe ca casele, masina parintilor tai, cumva e mai scumpa ca casa unde locuiesti tu? Joaca trebuie sa fie RP, da daca sa punem un infernus ca Bugatti, ar trebui sa coste mai mult ca multe case fata de care acum Infernus-ul este mai ieftin dar asta ar insemna, ca de exemplu, Suttan-ul sa coaste 1.350.000$ (IG) Turismo, 4,000,000$ iar infernus 20,000,000$ dar nu se poate face asa o diferenta mare intre masini, preturile lor nu trebuie sa difere asa tare,. Eu nu inteleg, ce te deranjeaza pe tine ca aia de level mic au infernus? Daca vrei sa te simti mai bogat, cumpara-ti o vila de 50kk is n-ai treaba, repet , inainte treaba era fix asa, doar ca oricine isi putea cumpara orice casa, acum oricine isi putea cumpara orice masina.

Ma deranjeaza foarte mult, stii de ce?

 

Pentru ca in eu in 6luni am facut o avere incredibila, si acum nu mai am ce face, vreau sa ma joc din placere nu din obligatie.

 

 

Vreau sa muncesc pentru ceva mai bun, acum am tot ce vreau si totul a devenit monoton, intru, fac raport si ies. Vreau ca jocul asta sa fie mai greu, daca un incepator vine acum, are tot pe tava, unde mai e farmecul? Nici nu ma mir de ce rivalii sunt de 2 ori mai multi ca noi

Link to comment
Share on other sites

Pentru war sa poti venii cu masina personala dar fara masinile mari, cum ar fii Monster/Packer, deoarece vin cu ele, ma pun in coltul turf-ului si stau acolo sa fac secunde

 

 

 

Tu ai citit macar ma?

 

 

(fără biciclete, avioane, bărci sau vehicule speciale)

Monster/Packer = vehicul special....

Da' stai... de ce sa ne gandim putin? :)

Link to comment
Share on other sites

Cred ca ar putea fi implementat un sistem cum este cel de pe mix cu pinul.Adică pe mix când intrii daca nu stii pinul nu te joci.Cu ce ajuta?Daca cineva intra pe contul tau si tu esti in factiune,el nestiind pinul poate folosi limbaj vulgar pe /f si asa iesi din factiune.Alt ceva poate fi pus si ma refer la un altfel de paintball sa avem mai multe arme si sa fie pe rankuri, gen un war arena ca pe mix.

Link to comment
Share on other sites

Ce sa spun mai mult decat ca sustin idea cu <Noul> sistem pentru vehicule... Ca eu sincer *Vorbind in numele meu si poate si al altor persoane care imi inteleg durerea* m-am saturat sa tot vad "Puradei" si tot felu de copiii care au si ei 2KK, sau Infernus, sau Turismo, sau Bullet si imi tot dau peste nas. Si m-as bucura sa ii vad ca sufera oarecum (Putin.... Putin mai mult)

Edited by LucianB
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.