Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[Portofoliu] ~ Rayok


blasphemy.
 Share

Recommended Posts

Aici imi voi posta creatiile. Va asigur 100% ca aceste lucrari sunt ale mele. Primele lucrari vor fi cam uratele datorita


faptului ca sunt incepator. Pe parcrurs voi avansa.


Personal prefer blur mai inchis, nu prea folosesc mult text insa ma descurc bine si acolo!



F_r_titlu_9.pngF_r_titlu_6.pngF_r_titlu_13.pngF_r_titlu_10.png



F_r_titlu_14.pngF_r_titlu_16.pngF_r_titlu_17.pngF_r_titlu_18.pngF_r_titlu_19.png



F_r_titlu_20.pngF_r_titlu_21.pngF_r_titlu_24.pngF_r_titlu_3.png



F_r_titlu_25.pngF_r_titlu_26.pngF_r_titlu_27.pngF_r_titlu_22.pngF_r_titlu_28.png



F_r_titlu_29.pngF_r_titlu_31.pngF_r_titlu_32.pngF_r_titlu_33.png



F_r_titlu_37.pngF_r_titlu_38.pngF_r_titlu_35.pngF_r_titlu_36.pngF_r_titlu_11.png



Si o imagine pentru fanii Killa Fonic (m-am chinuit extrem de mult sa gasesc imaginea):



F_r_titlu_39.png


Edited by RayokGFX
Link to comment
Share on other sites

Redimensionare: mai ai de lucrat mult... strica totul.

Bordere: folosesti prea mult borderele.

 

Mai de lucrat...

 

 

Îţi mulţumesc foarte mult pentru părere, şi o să încerc să muncesc mai mult la redimensionare. Nu am mai lucrat în Photoshop de ani întregi, şi chiar uitasem noţiuni importante ale acestuia.

Edited by RayokGFX
Link to comment
Share on other sites

Ai o problema la redimensionare, la unele avatare iti iese, la altele nu.


Incearca sa schimbi borderele deoarece devin plictisitoare.



---


Si nu veni cu arogante de genul spuse mai sus ca nu merge treaba asa, tu ai deschis un portofoliu sa primesti sfaturi si critici, sa inveti. Pe noi nu ne intereseaza ca tu ai fost o "legenda" a photoshop-ului deoarece in momentul de fata nici o redimensionare nu stii sa faci + ai acelasi blur, acelasi efecte peste tot, nu stii sa ti-l imbunatatesti la fiecare tema.



Ah da, e simplu sa te consideri singur un profesionist dar e greu sa faci sa creada lumea acest lucru.


Link to comment
Share on other sites

@, wait, wait. Eu incerc sa te ajut. TOTI mai avem de invatat, nimeni nu este perfect. Pana si eu mai am de invatat destul, toti. Stiam ca o sa intelegi gresit mesajul. Am incercat sa te ajut.

 

La redimensionare: ai probleme... si strica tot avatarul. Asta este cel mai important lucru: REDIMENSIONAREA, iar la bordere: folosesti prea multe, cateodata strica.

Si nu inteleg cum nu sunt in masura sa-ti comentez. :| Ca incerc sa te ajut?

Hmmm... tu te uiti macar la realizarile mele?

 

 

 

# Nu eşti în măsură să îmi dai mie sfaturi. Dute la alţii, la mine nu mai ai ce căuta aici! Te credeam ok şi de încredere, însă eşti cu totul invers. Mi-am stricat părerea despre tine. Cu sau fără sfatul tău, tot la un anumit punct ajung. # Dacă ai fi ştiut cum lucram eu în urmă cu 2-3 ani, te asigur că veneai puţin la nişte lecţii. Am uitat peste 50% din câte şiam, şi mă chinui să reajung înapoi o legendă a Potoshop-ului, cât şi a Affter Efects-ului. Baftă!

 

 

Sigur esti tu in stare sa imi dai lectii, fix tu. E clar.

Ia zi, redimensionarea ai uitat-o, nu? :(. Si pe aia :(. E clar copile, nu mai am nimic de spus de tine, "profesionistule". Mai intai sa scrii corect gramatical, dupa folosesti diacritice.

 

 

// edit: m-a incurcat. aia e. :)). Sper sa nu iei in considerare acest mesaj. Pwp

Edited by BAWZIE
Link to comment
Share on other sites

@EktroSilent, nu m-am considerat niciodată un profesionist şi nu o voi face, ştiu întotdeauna că există cineva mai bun ca mine orice ar fi. Nu am zis că sunt bun, la 3 ani după ce nu am mai deschis photoshop deloc, cum aş putea să zic că sunt un profesionist?

 

# În legătură cu acel "conflict" cu @BAWZIE, a fost o "mică-mare greseală", l-am confundat. O să îmi repar greşeala faţă de acesta.

Link to comment
Share on other sites

Photoshop nu inseamna doar aplica blur, aplica sharpen, aplica redimensionare corecta, bordar, gata avatar. Fiecare avatar, fiecare poza trebuie sa aiba efecte diferite, pentru ca 1 poate fi mai inchisa, alta mai deschisa, la 1 merge sharpen, la alta nu.

Ai probleme la redimensionare, la aplicarea brush-ului si cum am zis, nu pune acelasi blur si aceleasi efecte care nu se potrivesc, decat sa stai 5 minute la 1 poza, mai bine stau 15 minute, dar iese cum trebuie. Calitate, nu cantitate.

Noapte buna.

Ok, multumesc.

Multumesc, la fel.

Link to comment
Share on other sites

Îmi cer mii de scuze pentru inactivitate, am avut probleme cu windows-ul aşadar a durat ceva până


mi-am luat resursele înapoi.



17793121_396680757367409_47809130_n.png?17690486_396680364034115_148791240_n.png



17792676_396672557368229_1342621698_n.pn



P.S.: Am făcut 30 de lei pe astea 3 :D. Sunt pentru jocul numit Alis.io/Gota.io (Online), ş.a.m.d.



Şi unul la o cerere:



mari.png


Edited by RayokGFX
Link to comment
Share on other sites

  • .Levy. locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.