Jump to content

Problema crosshair


Ronic

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Am o problema cu instalarea modului crosshair, mai exact cand introduc corsshair.cs in cleo imi da crash cand vrau intru pe joc.
Screenshot (în caz că este necesar): Nu este cazul.

Alte precizări: Probabil nici nu am avut un link bun de download, daca ar putea cineva sa imi dea un link de download pt intreg programul crosshair + o sxplicatie de instalare mi-ar fii de mare ajutor. Sau o explicatie de ce imi da crash jocul.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ronic said:

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Am o problema cu instalarea modului crosshair, mai exact cand introduc corsshair.cs in cleo imi da crash cand vrau intru pe joc.
Screenshot (în caz că este necesar): Nu este cazul.

Alte precizări: Probabil nici nu am avut un link bun de download, daca ar putea cineva sa imi dea un link de download pt intreg programul crosshair + o sxplicatie de instalare mi-ar fii de mare ajutor. Sau o explicatie de ce imi da crash jocul.

Mai ai si alte moduri? Daca da este din cauza ca acest mod nu este compatibil cu unul dintre ele.

Link to comment
Share on other sites

Nu, nu mai am alte moduri. Am reinstalat gta-ul si am introdus cleo-ul in el, dupa care am pus crosshair.cs in cleo si imi da crash cand vr sa intru.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Ronic said:

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Am o problema cu instalarea modului crosshair, mai exact cand introduc corsshair.cs in cleo imi da crash cand vrau intru pe joc.
Screenshot (în caz că este necesar): Nu este cazul.

Alte precizări: Probabil nici nu am avut un link bun de download, daca ar putea cineva sa imi dea un link de download pt intreg programul crosshair + o sxplicatie de instalare mi-ar fii de mare ajutor. Sau o explicatie de ce imi da crash jocul.

Fi atent frate, poate nu ai crack-ul bun, cleo, sampfuncs etc. Asa ca, ce iti spun sa faci.

 

1. Instaleaza ASTA

2. Tot din Folderu Principal pune in folderul unde ai instalat GTA-ul. In general e undeva prin Program Files > Rockstar Games > GTA San Andreas

3. Daca ai Windows 10. Crack-ul de la gta.exe pune-l pe Windowx XP Service Pack 2 iar samp.exe pune-l pe Windows 98 > Windowed Me.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Duntex said:

Fi atent frate, poate nu ai crack-ul bun, cleo, sampfuncs etc. Asa ca, ce iti spun sa faci.

 

1. Instaleaza ASTA

2. Tot din Folderu Principal pune in folderul unde ai instalat GTA-ul. In general e undeva prin Program Files > Rockstar Games > GTA San Andreas

3. Daca ai Windows 10. Crack-ul de la gta.exe pune-l pe Windowx XP Service Pack 2 iar samp.exe pune-l pe Windows 98 > Windowed Me.

 

 

Am instalat fisierele care mi le-ai dat tu si le-am adaugat in folder-ul cu Gta. Dupa asta am incercat sa intru pe samp si cand dau sa intru in joc imi apare un mesaj/eroare de genul asta: "This application has failed to start because d3dx9_43.dll was not found. Re-installing the applications may fix this problme.", dupa ce dau exit la fereasta cu respectivul mesaj ma baga in joc dar crosshair-ul tot nu imi fuctioneaza, avand o singura tinta pentru toare armele. Ce pot sa fac acum?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ronic said:

Am instalat fisierele care mi le-ai dat tu si le-am adaugat in folder-ul cu Gta. Dupa asta am incercat sa intru pe samp si cand dau sa intru in joc imi apare un mesaj/eroare de genul asta: "This application has failed to start because d3dx9_43.dll was not found. Re-installing the applications may fix this problme.", dupa ce dau exit la fereasta cu respectivul mesaj ma baga in joc dar crosshair-ul tot nu imi fuctioneaza, avand o singura tinta pentru toare armele. Ce pot sa fac acum?

Aceasta eroare este din cauza SAMP-ului. Dai la SAMPUninstall, si reinstaleza dinou SAMP-ul de pe samp.com deoarece acel fisier d3dx9_43.dll face parte de SAMP.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Duntex said:

Aceasta eroare este din cauza SAMP-ului. Dai la SAMPUninstall, si reinstaleza dinou SAMP-ul de pe samp.com deoarece acel fisier d3dx9_43.dll face parte de SAMP.

L-am dezinstalat si instalat dinou dar tot aceeasi eroare.

Link to comment
Share on other sites

Problema rezolvata, oarecum. Acum imi merge multi crosshair-ul, doar ca defiecaredata cand intru in joc imi apare un mesaj (tot in joc apare mesajul) in chineza unde ma pune sa aleg "yes" ori "no" ca mesajul sa dispara. Imi puteti spune cum pot scapa de acel mesaj?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Donald said:

@Ronic, ai sampfuncs cu auto install? Daca da, posibil sa fie de la el . Șterge-l si baga alta versiune. 

Acum chiar cred ca am rezolvat toate problemele. Multumesc tuturor pentru ajutor.

Rog un admin sa inchida acest topic.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.