Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Problema - csrss.exe | winlogon.exe


IonuVRS ZEW

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Am descarcat un timecyc fara sa il scanez inainte, si dupa ce l-am descarcat, pe VirusTotal am vazut ca acesta contine ceva trojan. Acum cand intru in task manager, vad asta:

mRhJHIj.png

 

Daca dau la "Show processes from all users" apare asta la csrss.exe:

 

bT1EWkN.png


Screenshot (în caz că este necesar):

Alte precizări: Daca este trojan, se poate elimina fara reinstalarea windows-ului?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, IonuVRS ZEW said:

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Am descarcat un timecyc fara sa il scanez inainte, si dupa ce l-am descarcat, pe VirusTotal am vazut ca acesta contine ceva trojan. Acum cand intru in task manager, vad asta:

mRhJHIj.png

 

Daca dau la "Show processes from all users" apare asta la csrss.exe:

 

bT1EWkN.png


Screenshot (în caz că este necesar):

Alte precizări: Daca este trojan, se poate elimina fara reinstalarea windows-ului?

http://ziczoom.blogspot.ro/2013/04/cum-sa-stergi-un-virus-trojan.html

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, SilentHill said:

Mai bine reformatezi PC.

 

Formatand nu rezolv nimic, deoarece virusul era bagat intr-un fisier de la windows.

 

Multumesc lui Heisenberg pentru ajutor, am descarcat mai multe programe de la Kaspersky si cred ca am eliminat trojan-ul, sper doar.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.