Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Programa de filmare!


RW .Moldoveanu

Recommended Posts

Întrebarea / Nelămurirea / Ajutor: Salut! Am si eu o intrebare? Cine imi poate recomanda o programa cu care sa filmez dar fara sa provoace lag, daca e genu de fraps nu e buna, ca video se primeste de marime mare. Bandicam? da-ti niste setari sa nu provoace lag. Action? la fel nu am setari. Alte programi nu stiu cu care poti sa filmezi.
Screenshot (în caz că este necesar):NU cred ca e necesar.

Alte precizări: Poftim componentele mele: Processor- AMD Sempron(tm) 145 Processor 2.80 GHz. Ram- 2.00Gb (1.75Gb disponibil), Widnows 7 32x.

Link to comment
Share on other sites

Eu iti recomand sa-ti mai cumperi o placa de 2 gb, sa ai 4 macar, 50 de lei costa sa iei la mana a doua de la prieteni sau altcv. Eu prefer bandicam si poti sa te duci frumos la video si acolo daca ai pe romana mai jos putin scrie presetari, iar in engleza cred ca presets. Dai click si alegi Youtube 480p. Dupa te duci in setari si la tipul fisierului alegi avi. Avi nu ocupa multa memorie, daca iei crash la filmare poti da recovery, la mp4 nu poti si ocupa mult spatiu plus ca-ti manca fps-uri. La fps-uri pune undeva la 60 daca nu ai probleme, daca ai pune 30-40. Pui un bitrate in jur de 100, si o frecventa cat mai mare pentru a nu avea probleme cu redarea.

Link to comment
Share on other sites

Cu un asemena calculator poti filma doar cu Action, cauta niste setari buna pe  internet. Iti spun din propria mea experienta, o sa ai putin lag, dar isi revine repede pc. Am si eu un PC la fel, iar Action e singura speranta.

Link to comment
Share on other sites

L-am folosit aproximativ anul trecut si nu le mai am, dar stiu ca le luasem de pe YouTube de la un baiat. Poti facuta chiar tu, stiu  sigur ca am cautat ceva pentru a gasi acele setari. Ma bucur ca ti-am putut fi de ajutor! :)

Link to comment
Share on other sites

Recomand ShadowPlay, daca ai placa de la AMD descarca driver-ul caci are un program de filmat, iar daca ai placa Nvidia tot driverul are o placa de filmat. In rest nu stiu, mai recomand Bandicam pentru PC-uri slabe. Un +rep daca te-am ajutat. Mersi !

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, St1m said:

@Heisenberg pai de aia si am facut acest topic, ca sa gasesc o programa cu care sa pot filma. @Schopenhauer multumesc de sfat, daca tu tot folosesti aceasta programa, poti sa-mi dai setarile tale te rog?

@TheCrack multumesc de sfat, am sa incerc si aceasta metoda.

Da limba romana stii?

Ai primit destule răspunsuri, topic închis.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.