Jump to content

Recomandare sursa


Recommended Posts

  1. Care este bugetul maxim în care vrei să te încadrezi?: 50 euro
  2. Componente pe care vreau sa le pastrez (HDD/CPU/Periferice etc.): tot inafara de sursa
  3. Configuraţia trebuie să aibă monitor inclus? Dacă nu, ce rezoluţie maximă are monitorul pe care-l deţii și cu ce intrări este prevăzut (VGA, DVI, HDMI, DP) eventual dacă intenţionezi să-l schimbi în viitor cu ceva mai mare (Full HD sau peste)?: Nup
  4. Ai nevoie şi de periferice (tastatură, mouse, mousepad, boxe, căşti etc.)?: Nup
  5. La ce vrei să foloseşti sistemul? Dacă lucrezi în special cu programe specifice de editare foto/video sau profesionale, te rog spune-ne cum se numesc.: Gaming
  6. Ce titluri de jocuri veti juca, in caz ca este de Gaming?: cele mai noi aparute
  7. Doriti ca PC-ul sa fie silentios?: Da
  8. Vrei să faci overclocking sau nu te pasionează? (Dacă nu ştii ce-i aia overclocking, cel mai probabil nu vrei să faci): nu
  9. Când intenţionezi să faci achiziţia? (se va menționa data sau un număr de zile): Maxim 5 zile
  10. În cazul în care achiziţionezi un sistem complet, doreşti şi asamblarea lui?: -
  11. Alte precizari: Maxim 50 euro. GPU - GTX 950 2GB OC Edition. Am vazut ca chestiile alea care le bagi sunt diferite la alte surse, vreau o sursa care sa mearga la mine. Pot lasa si poze. Poate par un nepriceput, dar idee nu am de surse. Multumesc! :)
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SNOW RPG said:

Iti recomand gtx 1080 un i3 sa zicem. Periferice nu stiu ce sa-ti recomand, sau merge si un gtx 720 cu un i3. CPU max 60 grade.

Tu esti cazut in cap? AM ZIS CA IMI TREBUIE SURSA, chiar atat de disperat esti dupa +1?

 

m-a ajutat cods intre timp cu o sursa foarte ok. T/C :) 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, contptajutor said:

Tu esti cazut in cap? AM ZIS CA IMI TREBUIE SURSA, chiar atat de disperat esti dupa +1?

 

m-a ajutat cods intre timp cu o sursa foarte ok. T/C :) 

Scuze, nu am citit corect. Iti recomand o Sursa nJoy Legion 600, 600W, semi-modulara, 80 Plus silver, Active PFC

 

Link to comment
Share on other sites

  • Ocaust locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.