Jump to content

Problema cu conectarea


Josepe

Recommended Posts

Salut,de cateva ore nu ma pot conecta deloc pe nici un server, deschid samp-ul si cand dau connect pe un server nu-mi intra de deloc si nu stiu ce sa fac ca sa ma pot conecta din nou. Am incercat toate posibilitatile cred,am dezinstalat ,l-am instalat in alta parte, am umblat si la proprietati, si nu s-a intamplat mai nimic. Am sters si Gta san andreas user files din documents si la fel nu se intampla nimic. Precizez ca toate astea l-am incercat pe un joc clear fara nici un fel de mod. ( Am windows 10 )

Link to comment
Share on other sites

Intri în folderul în care ai jocul -> Click Dreapta pe crack -> Properties -> Compatibility -> "Run this program in compatibility mode for:" si alegi de acolo un windows mai low.

Fa aceasi pasi de mai sus si pentru GTA:SA si pentru SA:MP, s-ar putea sa ruleze cele doua diferit, ca mai jos. Incearca sa le pui pe amandoua sa ruleze cu acelasi sistem.

 

Btw, ai un model de respectat!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, D a n n said:

Intri în folderul în care ai jocul -> Click Dreapta pe crack -> Properties -> Compatibility -> "Run this program in compatibility mode for:" si alegi de acolo un windows mai low.

Fa aceasi pasi de mai sus si pentru GTA:SA si pentru SA:MP, s-ar putea sa ruleze cele doua diferit, ca mai jos. Incearca sa le pui pe amandoua sa ruleze cu acelasi sistem.

 

Btw, ai un model de respectat!

Nu merge ,tot intru in samp si nu merge sa ma conectez pe nici un server si chiar nu stiu de ce.

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa bagi un alt windows windows 10 nu e optimizat deloc pentru samp... sau chiar daca vrei sa stai cu windows 10 fai toate update-urile pana la creators mi-e tot asa imi facea aveam 400+ fps pe win 7 pe samp si pe win 10 50-60 si rar cand 100 acu pe pc-u nou am 700+ pe win 7 si 300 pe win 10 vezi si tu diferenta ma rog eu am pc bun da na..

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, uS loggerys said:

Incearca sa bagi un alt windows windows 10 nu e optimizat deloc pentru samp... sau chiar daca vrei sa stai cu windows 10 fai toate update-urile pana la creators mi-e tot asa imi facea aveam 400+ fps pe win 7 pe samp si pe win 10 50-60 si rar cand 100 acu pe pc-u nou am 700+ pe win 7 si 300 pe win 10 vezi si tu diferenta ma rog eu am pc bun da na..

Am acel 3DP chip cu toate driverele instalate la zi si update-urile la windows la fel facute la zi.Chiar nu stiu ce metode sa mai folosesc,s-ar putea sa ma mut pe windows 7,cred..

Link to comment
Share on other sites

Ți-aș sugera să te muți pe Windows 7 deoarece oferă mult mai multe optimizări pentru jocuri vechi ca csgo samp și multe altele Windows 10 e pentru jocurile mai noi gen pubg Fortnite CE folosesc directx12 pe Windows 7 ultimate sunt foarte bine optimizate jocurile și îți adaugă multe fps

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, uS loggerys said:

Ți-aș sugera să te muți pe Windows 7 deoarece oferă mult mai multe optimizări pentru jocuri vechi ca csgo samp și multe altele Windows 10 e pentru jocurile mai noi gen pubg Fortnite CE folosesc directx12 pe Windows 7 ultimate sunt foarte bine optimizate jocurile și îți adaugă multe fps

Ok,multumesc de ajutor,dar as mai cauta o solutie poate pot sa ma joc si pe windows 10,inainte mergea foarte bine,nu aveam probleme cu jocul.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.