Jump to content

Interviu #74 - Dequal - RPG4 LS Taxi Leader


Rolland
 Share

Recommended Posts

Rolland:Salut.Iti multumesc pentru ca mi-ai acceptat invitatia, Dequal! In primul rand, ne poti spune cate ceva despre tine ?(Nume, oras, varsta, etc)

Dequal: Salut, in primul rand vreau sa-ti multumesc ca m-ai ales pentru acest interviu. Numele meu este Cosmin, Locuiesc in Giurgiu, mai exact la "granita" cu Bucuresti si am varsta de 16 ani si jumatate.

Rolland:Cum arata o zi din viata ta?

Dequal: Pai eu am o viata mai diferita fata de alte persoane de seama mea, deoarece, ma trezesc la 12, scoala fac doar de la 13:00/14:00 pana la 16:00, apoi la 17:30 am antrenament, fac fotbal de 10 ani, apoi incerc sa-mi fac timp si de prieteni, dar de cele mai multe ori sunt foarte obosit si imi gasesc odihna pe PC, filme si alte activitati de lenevit.

Rolland:Cum au fost primele zile pentru tine alături de comunitatea B-Zone?

Dequal: Pai, tin minte ca am inceput sa ma joc pe RPG1, cu un prieten, a fost ceva unic, de asta inca ma joc de atata timp, a fost ceva ce nu mai jucasem, chiar daca stiam ce este ala GTA/SAMP, jucasem pe servere de stunt, dar gamemode-ul mi s-a parut distractiv, unde nu te poti plictisi.

Rolland:Ai mai jucat pe alt RPG, înainte să joci pe RPG4?

Dequal: Cum am spus si mai sus, am jucat pe RPG1, unde am fost banat la nivel 17 pentru speed hack. Mi-am facut alt cont unde am reusit sa intru intr-o factiune pasnica dupa aproximativ 20 de aplicatii, de acolo a inceput tot, am inceput sa inteleg jocul asta.

Rolland:Ce emoţie ai avut când ai fost promovat la Helper?Dar la functia de lider?

Dequal: Pai o sa vi se para absurd, deoarece o sa spuneti ca este doar un joc, dar am trait momentul ala cu o bucurie de ne inteles, un zambet foare real. Insa nu a durat foarte mult, pentru ca mi-am dat seama ca o sa ma descurc in ambele functii, iar dupa cateva luni chiar consider ca m-am descurcat bine, nu am sanctiune la aceste functii.

Rolland:Poti sa ne spui cu ce se ocupa un helper de nivel 2?Dar un lider?

Dequal: Un helper 2 se ocupa in mare parte de cei mai noi jucatori, ajutandu-i de fiecare data cand au ocazia. In schimb, activitatile unui lider mi se par mult mai simple, ei iau toate deciziile, asa ca pot sa isi aleaga membrii si sublideri ce le pot face munca mai usoara.

Rolland:Care a fost prima ta facţiune şi cât de  greu a fost să intri in ea?

Dequal: Prima data am fost in LS School Instructor, unde am intrat foare greu, pe vremea aia nu stiam nimic. Imi aduc aminte ca am platit 15.000$ pentru un test log fals, ce urma sa-l folosesc, lucru ce m-a incurcat foare rau, nu invatasem nimic, aveam si test log-ul gresit. Spre norocul si uimirea mea, am trecut cu 2/3. Pe RPG4, prima mea factiune a fost SF Taxi, am intrat foarte usor deoarece in trecut am fost rank 5 in LS Taxi pe RPG1.

Rolland:Ce ai face dacă ai primi gradul de fondator pentru o zi?

Dequal: Cred ca as face foare multe greseli pentru ca voi fi grabit in decizii. Raman la parerea ca Bobo stie ce face si face ce trebuie.

Rolland:Ai facut ilegale, si daca da, poti da niste exemple?

Dequal: Da, am facut! Pe rpg1 primul meu cont a fost banat pe acest motiv, faceam afaceri minore, cand am fost prins voiam sa dau 300.000$ pentru o functie pe un server de Counter Strike. Probabil ca daca citeam regulamentul nu mai faceam asemena greseli.

Rolland:Te-a ajutat cineva sa primesti o functie?

Dequal: Nu cred ca am fost ajutat de cineva pentru una din functiile mele. Parerea mea este ca am primit functiile pentru propia mea munca.

Rolland:Ai facut ceva anume ca sa primesti functia de helper?

Dequal: Nu am facut nimic special, am fost acceptat din a 8-a aplicatie.

Rolland:Cat vrei sa ti liderul?

Dequal: Vreau sa bat recordul lui Guta.HYENA, vreau sa ating cel putin 500 zile in aceasta functie.

Rolland:Pentru final, vreau să îţi mulţumesc pentru acceptarea invitaţiei şi timpului acordat.

Dequal: Si eu iti multumesc pentru acest interviu, chiar mi-a facut placere sa impart unele povestioare cu publicul. Sper ca multi din cei care citesc acest inerviu sa invete din greselile mele. Mult succes!

Link to comment
Share on other sites

  • BIS aka OldNab changed the title to Interviu #74 - Dequal - RPG4 LS Taxi Leader
  • Rolland locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.