Jump to content

bug - /clanduty


NEXUS.
 Share

Recommended Posts

A, da, și pentru evitarea abuzurilor se facă un cooldown de 5 minute la comanda [/clanduty].


Abuzuri
însemnând: te scoți imediat de pe [/clanduty] pentru a-i da wanted/a nu lua damange.

21 hours ago, NeXuS. said:

PROPUNERI: 

1. Ori
se facă un sistem în care dacă nu ești [/clanduty] nu iei damange în clan zone. 
2.
Dacă nu ești /clanduty -i poți da wanted celui ce trage în tine.

 

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Chestia cu /emergency nu este daca tragi in cineva care nu are clanduty ON. Practic daca ai clanduty ON si esti si pe un tag, poti sa tragi in toti jucatorii chiar daca au clan sau nu, fara posibilitatea ca acestia sa poata folosi comanda /emergency. Acest lucru este sanctionabil cu ajail, nu cred ca este nevoie de o alta modificare.

 

Ganduri bune!

Link to comment
Share on other sites

am facut reclamatii pe seama asta si nu a primit nimic, e cazul sa se schimbe ceva in sistemul asta. deja prea multe abuzuri se fac. Nu mai pot face fish sau sa ma duc la poker linistit ca trage ionel din clanul NCS in mine

Link to comment
Share on other sites

n-ar fi ok sa poti da /emergency daca nu ai /clanduty on deoarece s-ar abuza foarte usor de asta, de exemplu eu fac spray, ma bat cu Xulescu pe turf, raman low si imi pun un bind pe tasta X sa dea /clanduty. daca raman low sau pur si simplu vreau sa-mi bat joc de el, apas pe X si il las sa ma omoare, dupa care ii dau /emergency. 

Din ce am inteles se sanctioneaza dm-ul aiurea, vad ca au si repozitionat baietii niste taguri, ar trebui sa fie mai ok. 

p.s ca idee, asta nu-i bug, asa a fost gandit sistemu

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.