Jump to content

problema nvidia


Recommended Posts

Salut,

 

Soluție 1: Apasă pe butonul Windows (Start), și scrie Run. După ce s-a deschis interfața, scrie acolo devmgmt.msc și dă enter. Caută ”Display Adapters” și apasă pe acea ”>”, acum caută acolo placa ta grafică de la nVidia și dă Click dreapta pe ea, după care Update Driver, și selectează ca Windows-ul să caute automat driverul potrivit pentru placă.

Soluție 2: Apasă pe butonul Windows (Start), și scrie Run. După ce s-a deschis interfața, scrie acolo services.msc și dă enter. Caută ”NVIDIA Display Container LS” iar în cazul în care îl ai pe Disabled, dă Click dreapta pe el și setează-l pe Automatic. Dacă ai făcut asta până aici, vei găsi în stânga tuturor serviciilor chestia ASTA, și apasă pe Start. Fă exact aceeași chestie și cu tabul ”NVIDIA LocalSystem Container”, este următoarea după cea de mai sus.

 

[!] Fă exact cum ți-am spus, pas cu pas, și se va rezolva. Eu cred că am fost cât de explicit s-a putut. Spor!

Link to comment
Share on other sites

Salut! Iti sugerez sa iti instalezi / actualizezi driverele placii video, implicit sa verifici daca placa video este activata (poti verifica acest lucru cu ajutorul functiei "Disk Manager" care poate fi gasita printr-o simpla cautare in windows).

Zi faina iti doresc!

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Rayok ZEW said:

Salut,

 

Soluție 1: Apasă pe butonul Windows (Start), și scrie Run. După ce s-a deschis interfața, scrie acolo devmgmt.msc și dă enter. Caută ”Display Adapters” și apasă pe acea ”>”, acum caută acolo placa ta grafică de la nVidia și dă Click dreapta pe ea, după care Update Driver, și selectează ca Windows-ul să caute automat driverul potrivit pentru placă.

Salut, 


Mulțumesc pentru sfaturile pe care mi le-ai dat. Aparent, am driverele actualizate (https://imgur.com/a/yo3SN5J). Am apăsat să caute drivere în actualizările windows-ului, și văd că acum mi se actualizează windows-ul. 

Link to comment
Share on other sites

Salut. Am o mica banuiala si doresc sa vad ceva ca sa te pot ajuta.

Te rog sa tastezi "Win+R", sa tastezi "dxdiag" si sa imi dai o poza de la categoria "Display".

Daca este vorba de un calculator, incearca sa conectezi portul VGA/HDMI al monitorului in portul placii video, nu in cel al placii de baza. 

Exemplu:

image.png

Edited by Snipi
Link to comment
Share on other sites

Lol! 

Nici nu
știam în PC se află 2 porturi HDMI, eu, aparent eram conectat la cel al plăcii de bază, nu la placa video! (https://imgur.com/a/zBZBtms)
Am rezolvat,
mersi

INFO: Se vede
mai în ceață totul acum, cum rezolv?

Link to comment
Share on other sites

On 4/23/2021 at 6:11 PM, NeXuS. said:

Lol! 

Nici nu
știam în PC se află 2 porturi HDMI, eu, aparent eram conectat la cel al plăcii de bază, nu la placa video! (https://imgur.com/a/zBZBtms)
Am rezolvat,
mersi

INFO: Se vede
mai în ceață totul acum, cum rezolv?

Ma bucur ca te-am ajutat. Problema cu claritatea o poti rezolva din setarile rezolutiei. 

O zi faina!

tca.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.