Jump to content

A ratat promovarea cu Dunărea Călărași, acum o ia de la capăt! Ce ofertă a primit Cristi Pustai


LorenaRx
 Share

Recommended Posts

Cristi Pustai poate trece repede peste amărăciunea provocată de ratarea promovării în Liga 1 cu Dunărea Călărași, învinsă în barajul cu FC Voluntari.

 

image.thumb.png.d768315b7aea16112ff16584c4703375.png

Antrenorul de 53 de ani este aproape să preia o echipă care ar putea avea aceleași ambiții.

 

Pustai și-a anunțat plecarea de la Călărași imediat după eșecul la scor în fața ilfovenilor. 

 

”Asta e, se încheie un ciclu. Până la urmă, le-am zis să fie mândri că am ajuns până aici. Am vorbit prea mult despre bani, problema a fost când am terminat sezonul regulat pe locul doi.

 

Atunci dacă se intervenea... Acolo am început să fim oscilanți, să avem niște probleme, nu numai financiare, s-au adunat mai multe. Am încercat, dar atât s-a putut. Mi se încheie contractul și nu-l prelungesc”, a declarat Cristi Pustai, antrenorul celor de la Dunărea Călărași, la finalul partidei.

 

El a dat de înțeles că ar accepta oferte de la echipe din primul eșalon sau din Liga 2 care își propun promovarea.  

Iar cea mai concretă este oferta de la Gloria Buzău, scriu cei de la liga2.prosport.ro.

Ilie Stan nu mai continuă la Gloria Buzău

Ilie Stan nu va mai continua la formația pe care a pregătit-o în ultimele două sezoane după ce a așteptat în zadar să i se propună prelungirea contractului.

 

Gloria Buzău a terminat sezonul regulat pe locul 12 din 20 și în play-out s-a clasat pe locul 3 în Grupa B, deși avea ca obiectiv intrarea în playoff-ul de promovare.

 

De aceea, Pustai pare alegerea ideală pentru conducătorii buzoieni, care au mai inclus pe listă nume ca Mihai Teja și Marius Lăcătuș.

 

Gloria Buzău ar urma să aibă drept de promovare după o asociere cu o firmă privată.

 

Sursa: digisport.ro

 

Edited by LorenaRx
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.