Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Pierdere autentificator 2fa


UranuS1231
 Share

Recommended Posts

Salutare, am nevoie de ajutor cu contul meu principal pe serverul rpg.b-zone.ro (b-zone 1) , numele este  "UranuS@taimielu" . Mi-am instalat autentificatorul 2fa acum aprox. 10 zile si din greseala l-am pus de 2 ori pe acelasi cont. Incepusem sa ma incurc printre conturi pe aplicatie pana reuseam sa ma conectez, asa ca le-am scos pe amandoua, dar nu stiusem ca trebuie sa scot autentificatorul si de pe website. Apoi cand sa ma conectez, nu imi mai aparea niciun cod, si am ramas cu contul blocat.

Am facut o cerere de pierdere a contului, mi s-a raspuns de catre Teylo, dar mi-a fost schimbata doar parola, autentificatorul inca este pe cont si eu n-am acces la el intrucat pe aplicatie nu am niciun cod.

Am citit ca este nevoie de ajutorul unui admin 6 sa mi-l scoata de pe cont. Am dovezi cum ca contul este al meu: https://imgur.com/a/bA28e8D

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Dezactivarea 2FA-ului se face in destul de putine situatii si doar de catre adminii de nivel 6. Daca stii ca poti demonstra ca acel cont iti apartine in totalitate asa cum spui tu si ai si dovezi pentru acest lucru poti deschide un ticket pe forum pentru a vedea daca iti este dezactivat sau nu, doar Kelton te poate ajuta in principal, nimeni altcineva.

 

Dechidere ticket: https://forum.b-zone.ro/support

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Tupi said:

Salut,

 

Dezactivarea 2FA-ului se face in destul de putine situatii si doar de catre adminii de nivel 6. Daca stii ca poti demonstra ca acel cont iti apartine in totalitate asa cum spui tu si ai si dovezi pentru acest lucru poti deschide un ticket pe forum pentru a vedea daca iti este dezactivat sau nu, doar Kelton te poate ajuta in principal, nimeni altcineva.

 

Dechidere ticket: https://forum.b-zone.ro/support

Ok, multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Când configurezi autentificarea Google cu doi factori prima dată, primeşti o cheie de autentificare rezervă în cazul în care îți pierzi telefonul sau pierzi accesul la acesta (cum s-a întâmplat în momentul de față).

 

Poți utiliza această cheie de autentificare pentru a-ți recupera profilul pe un dispozitiv nou, deci este extrem de important să păstrezi această cheie în siguranță.

 

Intră în Google Authenticator și du-te la conectați / recuperați contul 2FA.

 

Urmează acești pași:

 

Deschide aplicația Google Authenticator.

Fă click pe butonul roșu „+” (în colțul din dreapta jos) și alege „Introduceți o cheie furnizată”.

Vei vedea două casete de introducere: „Numele contului” și „Cheia dvs.”.

Introdu numele contului în formatul următor: (adresa dvs. de e-mail).

Introdu cheia de autentificare recuperare în caseta de introducere „Cheia dvs.”.

Fă click pe butonul „ADĂUGARE”.

 

După ce ai urmat aceşti paşi, Google 2FA este recuperat.


 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Tupi said:

Mai ai nevoie de ajutor ?

Nu, am facut o cerere si mi l-a sters Kelton, multumesc de ajutor, o zi buna.

59 minutes ago, Nathen said:

Salut,

 

Când configurezi autentificarea Google cu doi factori prima dată, primeşti o cheie de autentificare rezervă în cazul în care îți pierzi telefonul sau pierzi accesul la acesta (cum s-a întâmplat în momentul de față).

 

Poți utiliza această cheie de autentificare pentru a-ți recupera profilul pe un dispozitiv nou, deci este extrem de important să păstrezi această cheie în siguranță.

 

Intră în Google Authenticator și du-te la conectați / recuperați contul 2FA.

 

Urmează acești pași:

 

Deschide aplicația Google Authenticator.

Fă click pe butonul roșu „+” (în colțul din dreapta jos) și alege „Introduceți o cheie furnizată”.

Vei vedea două casete de introducere: „Numele contului” și „Cheia dvs.”.

Introdu numele contului în formatul următor: (adresa dvs. de e-mail).

Introdu cheia de autentificare recuperare în caseta de introducere „Cheia dvs.”.

Fă click pe butonul „ADĂUGARE”.

 

După ce ai urmat aceşti paşi, Google 2FA este recuperat.


 

Multumesc de ajutor.

Link to comment
Share on other sites

  • Tupi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.