Jump to content

Timp rămas până la zilele B-Zone

V-am pregătit o mulțime de evenimente. Click aici

La mulți ani B-ZONE!

V-am pregătit o mulțime de evenimente. Click aici

Mai multe buguri (rob, spawn jail si vehicul ocupat pe /v dar nu e nimeni in el.


furnica22
 Share

Recommended Posts

Your nickname: Furnica22
Server: rpg2
Description of the bug:
bug 1: S-a intamplat azi: Am dat acu vreo 2 ore rob cu colegii din SOA, am luat fail, am intrat jail, am luat free de la avocat (toate astea fara sa ma deconectez), m-am plimbat putin la CNN LS, am pus niste anunturi, dupa un timp m-am gandit sa ma duc la job chimist, am ajuns in zona m-am pus afk si jocul pe bara, cand am revenit am murit ca mi-a scazut HP, cat timp am stat afk si m-a spawnat direct in jail, fara nicio secunda, fara sa fi avut wanted sau ceva.

bug 2: De vreo cateva zile, cred ca pe 1 decembrie cand inca era maratonu activ si aveam boost la rob, am dat vreo 3 roburi, dar inainte de PRIMUL, am facut quest-ul, nustiu daca are vreo legatura, ideea bugului e ca nu am putut sa iau bijuteriile de pe masa.
Apasam pe "Y" sa le fur dar cand dadeam clic pe bijuterie mi se inchidea interfata mesei direct si se auzea sunetul acela de anulare, gen cand anulezi trade, si apesi ESC, intelegeti voi doar ca eu dadeam clic pe bijuterii. nu anulam nimic.
Dupa relog nu am mai avut aceasta problema. Am filmat dar din pacate am sters filmarile ca nu am mai avut loc pe SSD si am uitat de ele.

bug 3: Pe data de 4 sau 5 decembrie, am avut primul login dupa o luna pe secundarul meu, Furnica98 (Am fost banat 30 zile)  imi aparea pe "vehicles. /v" masina Majestic spawnata ca fiind "ocupata"

Aceasta fiind parcata in zona Ocean Flats SF (pe la casele alea de la drugs),
Am incercat sa ii dau despawn dar nu am putut.
Totul s-a rezolvat dupa relog.
Cand am ajuns la ea, nu era nimeni in ea, dar pe /v aparea ca e in folosinta.
Toate 3 bugurile le-am patit o singura data, acuma nustiu daca le-au patit si altii sau nu.
Screenshot(s): https://imgur.com/a/gZ2RM1f

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2022 at 2:05 PM, furnica22 said:

De vreo cateva zile, cred ca pe 1 decembrie cand inca era maratonu activ si aveam boost la rob, am dat vreo 3 roburi, dar inainte de PRIMUL, am facut quest-ul, nustiu daca are vreo legatura, ideea bugului e ca nu am putut sa iau bijuteriile de pe masa.
Apasam pe "Y" sa le fur dar cand dadeam clic pe bijuterie mi se inchidea interfata mesei direct si se auzea sunetul acela de anulare, gen cand anulezi trade, si apesi ESC, intelegeti voi doar ca eu dadeam clic pe bijuterii. nu anulam nimic.
Dupa relog nu am mai avut aceasta problema. Am filmat dar din pacate am sters filmarile ca nu am mai avut loc pe SSD si am uitat de ele.

Our system works as i tested it multiple times, Your problem can be caused from samp mods if you are playing on PC or from your samp launcher if your a mobile player.

We encourage players to play without extensive mods that can cause problems with the samp gameplay as we can't do anything to correct it. 

On 12/10/2022 at 2:05 PM, furnica22 said:

Pe data de 4 sau 5 decembrie, am avut primul login dupa o luna pe secundarul meu, Furnica98 (Am fost banat 30 zile)  imi aparea pe "vehicles. /v" masina Majestic spawnata ca fiind "ocupata"

Aceasta fiind parcata in zona Ocean Flats SF (pe la casele alea de la drugs),
Am incercat sa ii dau despawn dar nu am putut.
Totul s-a rezolvat dupa relog.
Cand am ajuns la ea, nu era nimeni in ea, dar pe /v aparea ca e in folosinta.

 We have a debug function on your vehicle menu, that allows you to debug your vehicle if you think there is a "bug" such as these "bugs". 

 

On 12/10/2022 at 2:05 PM, furnica22 said:

S-a intamplat azi: Am dat acu vreo 2 ore rob cu colegii din SOA, am luat fail, am intrat jail, am luat free de la avocat (toate astea fara sa ma deconectez), m-am plimbat putin la CNN LS, am pus niste anunturi, dupa un timp m-am gandit sa ma duc la job chimist, am ajuns in zona m-am pus afk si jocul pe bara, cand am revenit am murit ca mi-a scazut HP, cat timp am stat afk si m-a spawnat direct in jail, fara nicio secunda, fara sa fi avut wanted sau ceva.

The server might have got confused and thought you had wanted. These bugs rarely happen mostly after a server restart or if there is lag on the server. You can always contact admins to solve this problem by using /report - Stuck. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.