Jump to content

Unirea Principatelor Romane Quest and Gift


Kelton
 Share

Recommended Posts

Update-ul este unul foarte calitativ. Îmi place noul job, respectiv celelalte modificări aduse în acest update. Sincer să fiu, nu cred ca era necesar questul cu Nea Firel, questul fiind mai degrabă bun pentru ziua muncii. Înțeleg totuși că poate nu a existat timp pentru un altfel de quest și că s-a dorit ca jucătorii să fie încurajați să încerce noul job, inclusiv cei care au skill maxim la jobul acesta. Personal nu mă deranjează pentru că fac 60 de puncte la maradon, 60 de puncte la skill și 60.000$ doar lucrând la job, plus ce primesc de la quest. Totuși, questul durează foarte mult și majoritatea nu cred că au timp să dedice 1 oră zilnic pentru această activitate. Se compensează cumva cu premiile acordate. Cum ar veni, "dificultățile" din update se anulează cu premiile și beneficiile acordate, prin urmare când trag linie îmi dau seama că este un update bun.

Edited by Leventhe
Link to comment
Share on other sites

Super rework la jobul curier chiar avea nevoie de unu !!

 

On 1/22/2023 at 4:01 PM, Kelton said:

:ro: 

 

ELW5mrC.png

 

Înainte să trecem la evenimentele cu ocazia Unirii, dorim să vă informăm despre secțiunea de sugestii de pe DISCORD B-ZONE.

În urmă cu ceva timp am mutat sugestiile de pe forum pe serverul nostru de discord: http://b-zone.ro/discord

Acolo veți găsi două canale în rubrica de Sa-Mp Suggestions numite: samp-suggestions unde puteți lăsa sugestii noi, puteți discuta sugestii făcute de alții și puteți vota, și top-25-suggestions unde va fi o listă cu cele mai apreciate 25 de sugestii.

 

Cea mai apreciată sugestie la momentul actual este rescrierea jobului de Curier, așadar asta am și făcut.

Puteți găsi pe website-urile RPG detalii despre funcționalitatea noului job de Curier.

 

qqV9I9K.png

 

Cu ocazia împlinirii a 164 de ani de la Unirea Principatelor Române vă punem la dispoziție un Quest special valabil între 23 Ianuarie - 29 Ianuarie.

Questul poate fi început de la level 5 și minim 5 ore reale jucate în această lună, mergând la Nea Firel care se află în Las Venturas (/gps -> Important Locations -> Nea Firel (LV)).

 

Acesta constă în folosirea noului job de Curier și transportarea a 30 de pachete speciale pentru Nea Firel.

Pe durata Questului toată lumea care va participa la job va fi considerat că lucrează cu skill 5, pentru a fi egal pentru toți jucătorii.

Puteți oricând să vizualizați progresul la Quest folosind comanda /questhelp.

 

  • Premiu principal: o sumă între 20,000$ - 50,000$, o sumă între 5 - 10 Puncte de Respect, o sumă între 5 - 10 Gold.
  • Premiu la alegere: două premii dintre: o sumă între 3-10 Puncte de Jaf, o sumă între 3-10 Puncte de Evadare, o sumă între 3-10 Puncte de Misiune, o sumă între 50-100 Lemn , o sumă între 50-100 Bumbac, o sumă între 100-200 Argint, o sumă între 50-100 Lingouri de Aur.
  • Bonus #1: La finalizarea a 3 Questuri va primi un premiu suplimentar de 1 Tichet Diamond, 1 Free Wheel Spin și 200 Gold.
  • Bonus #2: La finalizarea a 6 Questuri va primi un premiu suplimentar de 1 Tichet Onyx, 1 Free VIP Vehicle.

 

EI8qjvu.png

 

În timpul Questului comanda /getgift este de asemenea activă și poate fi folosită la fiecare 4 ore, având următoarele premii: între $5.000 - $25.000, între 1 - 5 Puncte de Respect, între 10 - 50 Gold, între 1 - 5 zile de Cont Premium, între 5 - 10 Puncte de Misiune, între 10 - 30 Lemn, între 10 - 30 Bumbac, între 30 - 60 Argint, între 10 - 30 Lingouri de Aur.

 

uSfjKYV.png

 

Am pregătit de asemenea un eveniment special care va avea loc o singură dată pe zi, de la ora 19:00.

La această oră un Super Spion va apărea undeva pe hartă și va fi marcat pe minimap ca toată lumea să-l vadă.
Veți avea nevoie de nivel 5 și 5 ore reale jucate pentru a participa.

 

Pentru a participat aveți nevoie de arme și de ajutorul celorlalți jucători de pe server. Scopul este să omorâți spionul.

Dacă acesta moare și ați cauzat minimum 2000 damage, veți primi unul din următoarele premii: între 3 și 30 Puncte de Respect, între 50,000$ și 100,000$, între 10 și 50 Gold.

 

Distracție plăcută tuturor!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

The update is very qualitative. i liked the rework of the job transporter cause it was kinda a dead job.But to be honest , i dont think that nea Firel was a good quest or necessary.i understand that there was  no time for a longer and a better quest and that players needed something to have fun in since the serveur is a lil bit dead and not motivated to play on  however it could been a better and more fun than doing the 30 delivery  t everyday cause its kind a boring to just drive aroundf the city Anyway it was a decent quest Thanks for your hardwork and keep going . 

maxresdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Multumim pentru update. Mult succes in realizarea la mai multe.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.