Jump to content

Nokia X30 5G: Acustica mono face o treabă excelentă, peste aşteptări


Leventhe
 Share

Recommended Posts

<b>Nokia X30 5G: Acustica mono face o treabă excelentă, peste aşteptări</b>Nokia punea mare accent pe latura acustică pe unele dintre telefoanele sale. Aici în afară de tehnologia Ozo nu mi se pare că s-a dat peste cap totuşi. Ne oferă un singur difuzor şi nu a inclus jack audio aici. Sunt totuşi 3 microfoane la bord.

 

Nokia punea mare accent pe latura acustică pe unele dintre telefoanele sale. Aici în afară de tehnologia Ozo nu mi se pare că s-a dat peste cap totuşi. Ne oferă un singur difuzor şi nu a inclus jack audio aici. Sunt totuşi 3 microfoane la bord.

 

 

Experienţa acustică cu acest speaker a implicat o voce destul de clară în filme, podcasturi şi melodii, iar difuzorul se poate duce destul de sus cu volumul. Şi asta fără a distorsiona sunetul. Înaltele s-au auzit la rândul lor bine, iar chitara a fost satisfăcătoare pe piesele trupei Paramore sau Maneskin. Basul e şi el OK, deci chiar nu avem plângeri. Dacă era stereo era şi mai bine.

 

Să vedem şi testele cu decibelmetrul. Începem cu testul cu sample-ul acustic, la care am ajuns la 88.7 dBa, un rezultat excelent. E peste Redmi Note 11, Moto G30, realme GT Neo 2, dar sub Moto G52 şi Samsung Galaxy A32 5G.

 

Nokia-X30-5G_042_592x395.JPG

 

Stă bine şi la jocuri, cu 100.1 dBA, peste Samsung Galaxy A53, Redmi Note 11 Pro 5G, dar sub Moto G30, POCO X4 GT. 

 

Sursa: https://www.mobilissimo.ro/articole-telefoane/nokia-x30-5g-acustica-mono

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.