Jump to content

Timp rămas până la zilele B-Zone

V-am pregătit o mulțime de evenimente. Click aici

La mulți ani B-ZONE!

V-am pregătit o mulțime de evenimente. Click aici

Ce lovitură! Simona Halep tocmai a făcut anunțul


RW YuukiKING
 Share

Recommended Posts

Screenshot 2024-04-03 at 19.41.27

 

Importanta competiție din Capitala Spaniei se va disputa între 23 aprilie și 5 mai, în direct la Digi Sport, iar Simona Halep se va afla la start, datorită unui wild-card.

Simona Halep va juca la WTA Madrid

 

Simona Halep a anunțat pe rețelele sociale că va participa la Madrid și le-a mulțumit organizatorilor pentru wild-card.

”Mulțumesc mult, Madrid Open, pentru acest wild-card. Turneul de la Madrid a fost întotdeauna special pentru mine.

Am de acolo amintiri fericite și sunt recunoscătoare că-mi pot crea altele noi. Ne vedem curând”, a scris Simona Halep, pe Instagram.

 

Simona Halep a revenit în circuit la Miami

 

Revenirea Simonei Halep în circuitul WTA, după pauza provocată de suspendarea pentru dopaj, s-a produs la Miami, un alt turneu de categorie WTA 1000, unde românca a fost învinsă în primul tur de Paula Badosa.

 

Nu se știe sigur în acest moment dacă Simona Halep va participa la un alt turneu până la cel de la Madrid. Sportiva trebuia să joace în barajul de Billie Jean King Cup cu Ucraina, din 12-13 aprilie, dar a declarat forfait din cauza unor probleme medicale.

 

Există posibilitatea să primească un wild-card pentru un turneu de la Rouen, însă nu este sigur tocmai din cauza accidentării Simonei Halep.

 

 

Sursa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.