Jump to content

Timp rămas până la zilele B-Zone

V-am pregătit o mulțime de evenimente. Click aici

La mulți ani B-ZONE!

V-am pregătit o mulțime de evenimente. Click aici

Bug job Electrician


AnTiDoT ZEW
 Share

Recommended Posts

Nick-ul tau: AnTiDoT
Server: RPG
Descrierea bugului: Când se taie firul corect, apare pe chat că firul corect s-a tăiat, alături de mesajul care apare când firul tăiat nu este cel corect, și creează o explozie.
Screenshot(s): 

 

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Probabil ai dat tu de două ori click acolo, pentru că aveai verde, ai dat click și a fost corect, apoi s-a schimbat pe roșu și ai dat click tot pe verde, ceea ce e incorect. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kelton said:

Salut,

 

Probabil ai dat tu de două ori click acolo, pentru că aveai verde, ai dat click și a fost corect, apoi s-a schimbat pe roșu și ai dat click tot pe verde, ceea ce e incorect. 

Salut. 

 

Inițial am apăsat click pe bobină în loc de fir și probabil a înregistrat click-ul acolo, și când am apăsat pe fir, a înregistrat a doua culoare. Posibil să mă înșel, dar merită verificat. Am dat un singur click pe fir, nu două. E greu de dovedit că nu am cerculețul acela portocaliu care apare când apăs click, dar n-am crezut că voi da de asta.

Link to comment
Share on other sites

Merge să dai click și pe bobină (bulina rotundă) pentru a înregistra tăierea firului. Așa e făcut să funcționeze.

 

Aria e destul de generoasă ca să nu te chinui când dai clickul și să-și dea seama sistemul că vrei să tai firul respectiv dacă ești cu cursorul suficient de aproape de el.

 

Mai pățeam și eu la testare să mă grăbesc și să dau mai multe clickuri. Uneori explodam. Alteori aveam impresia că am dat click dar nu mi s-a înregistrat pentru că prindeam aceeași culoare de două sau mai multe ori la rând.

 

Nu ar trebui să fie nicio problemă iar cel mai probabil și aici e vorba de multiple clickuri fără să-ți dai seama.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

@ Kelton am găsit problema. Zona firului în care poți da click este prea mare și se ajunge să se apese pe două fire de-o dată. Vezi acest screenshot:

 

image.thumb.png.b73cd2e4c03bc29b1f3f954ffe114b74.png

 

Firul verde și firul roșu sunt ambele selectate deși nu ar trebui să se întâmple asta. În cazul jucătorilor care se grăbesc, ar putea declanșa o explozie în acest mod.

 

 

EDIT: Also, nu se poate face troll cu explozia care apare?

Edited by AnTiDoT ZEW
Link to comment
Share on other sites

Dacă te grăbești, explodează. Zona de selectare a fost făcut să fie mai generoasă ca să nu existe probleme să trebuiască să fie selectat firul la perfecție. Trebuie să nimerești destul de precis zona centrală ca să selectezi din greșeală două fire. Vom verifica și vom vedea dacă merită ajustată zona. Pe filmarea ta tu dai click pe centru, pe fir, deci nu asta a fost problema nici la tine. Problema a fost dublu clickul, pe care poate l-ai dat fără să-ți dai seama.

 

Nu prea ai ce troll să faci cu explozia. El e văzut doar de jucătorul care face jobul, nu și de ceilalți din jur.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Confirm si eu ca aria de selectie pentru linii este exagerat de mare si se suprapun una peste alta intre ele. Nu ar trebui sa poti selecta doua linii deodata, ma gandesc eu.

 

spacer.png

 

Propun urmatoarea modificare, astfel nu este nici prea mica dar nici 2 fire selectabile.

spacer.png

 

O alta recomandare ar fi legata de textdraw-ul ce indica informatii despre work, sunt prea multe informatii inghesuite pe prima linie, se poate face un new line dupa cut: x.

spacer.png

Edited by Trevor Philips
adaugata propunere
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.