Jump to content

Tiger Woods PGA Tour 12: The Masters


DieseL
 Share

Recommended Posts

tigerwoods12-e1294159946733.jpg

 

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters este un nou joc anuntat de Electronic Arts, titlul urmand sa fie disponibil din aprilie pentru Nintendo Wii, Xbox 360 si PlayStation 3.

Printre noutatile din acest an, jocul ne introduce in celebrul Augusta National Golf Club, va avea peste 20 de jucatori profesionisti noi si un Masters Moment, care va permite intrecerea cu legende din toate timpurile. Tiger at the Masters este un mod care permite gamerilor sa incerce egalarea performantelor obtinute de Tiger Woods la cele mai importante turnee. Poate cel mai important mod, Championship Courses, va da ocazia jucatorilor sa participe la 16 dintre cele mai cunoscute campionate, precum Royal Melbourne Golf Club (Australia), Atlanta Athletic Club, TPC San Antonio si Pebble Beach Golf Links.

 

 

Platforme: PS3, Xbox360, Wii

Lansare: 29 Martie 2011

Publisher: EA Games

 

EXCLUSIV: Varianta pentru PS3 va avea si o editie premium (Tiger Woods PGA TOUR 12 Collector’s Edition), care va cuprinde 5 turnee in plus. De asemenea, varianta PS3 va fi compatibila PlayStation Move.

 

Screenshots: 1 2 3 4 5 6

 

 

 

 

Sursa: citygames, gamespot, youtube

Link to comment
Share on other sites

Am terminat jocul PGA Tour 2009 pentru PC, oricum de paste imi iau Xbox360 o sa cer ajutor atunci sa il modez, desi jocul nu a aparut pana la sfarsitul lui Martie nu mai este mult, si nici pana la paste.

Link to comment
Share on other sites

E bine sa avem golferi printre noi. E un sport placut si relaxant. Din pacate la noi in Romania nu prea sunt cluburi. Stiu ca in Brasov e un club dar e foarte scump (ceva gen 10 milioane/zi..nu stiu sigur). A aparut demo-ul pentru PS3. Il iau acum, revin cu edit cu pareri.

 

Edit: Jocul e foarte realist, grafica e destul de buna. Acest nou joc se refera la ceva traditional si reprezinta incercarea lui Tiger Woods de a castiga a 15-a jacheta verde. Se joaca foarte bine cu Playstation Move, desi nu l-am calibrat suficient de bine.

Edited by Dr House
Link to comment
Share on other sites

Cel mai mult la jocul asta imi place grafica , merita ! Pentru pasionati recomand jocul acesta !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.