Jump to content

Ce fel de conflicte există între tine şi colegii tăi?


Superdry
 Share

Recommended Posts

Care este tipul conflictelor dintre tine si colegii tai ?

Care este decidentul acestora ?

 

*Cine face spam; posteaza de 2 ori sau mai mult; ia la misto subiectul sau alte nereguli va fi sanctionat cu warn-up/suspend.

 

emptYmdY

Edited by emptYmdY
Link to comment
Share on other sites

Ne injuram in fiecare pauza , chiar si in ore. Nu cred ca putem fii numiti colegi deoarece tot ce stim noi este sa ne "luam la misto" unii pe altii. La inceput a fost frumos deoarece nu avea nimeni curajul sa faca asa ceva pentru ca nu ne cunoasteam unii pe altii , dar acum s-a schimbat totul.

Link to comment
Share on other sites

Cum a zis si ghost, aproape in fiecare pauza/ora facem glume unul pe seama altuia, daca unul intrece masura, posibil sa joc fotbal cu capul lui.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca nu este cineva aici sa nu aiba un conflict cu un coleg din clasa lui , asa ceva nu este posibil...

 

Eu ma inteleg bine , eu nu ascult Rock dar jumatete de clasa sunt Rockerii , eu si inca cativa baietii nu suntem ca ei , totusi ne intelegem Ok ...

 

 

M-ai ne injuram / dar acest lucru exista in fiecare clasa .

Link to comment
Share on other sites

Intre mine si colegii mei? Nu prea stiu cum sa zic...dar o sa incerc. In fiecare paza se da unu mai mare decat noi sau se ia de cineva ca nu stiu ce...si ne mai certam/batem/injuram.

Cum a spus si GhosTx, la inceput eram uniti, pana cand am inceput sa ne cunoastem mai bine!

Link to comment
Share on other sites

Majore, adică am un coleg pupincurist care merue se bagă-n seamă și nu ratez nicio ocazie să îl fac de rușine. M-am și batut cu el. Asta e o excepție, cu restul mă înțeleg bine.

Link to comment
Share on other sites

Cum ma inteleg cu colegii?...Buna intrebare, poi destul de bine dar "limbajul" este prezent mai mereu (ne injuram si in ore si in pauza, de cate ori avem ocazia). Dar cu toate astea suntem uniti si una dintre cele mai bune clase din scoala :D

Link to comment
Share on other sites

Cum au spus si ceilalti :D...In fiecare pauza ne injuram / batem daca nu gasim o activitate ( Bataie cu cornuri , cu ce apucam :) )

 

In timpul orelor la fel , si mai rar iese si bataie in ore :-S

Link to comment
Share on other sites

Cred ca nu este cineva aici sa nu aiba un conflict cu un coleg din clasa lui , asa ceva nu este posibil...

 

Eu ma inteleg bine , eu nu ascult Rock dar jumatete de clasa sunt Rockerii , eu si inca cativa baietii nu suntem ca ei , totusi ne intelegem Ok ...

 

 

M-ai ne injuram / dar acest lucru exista in fiecare clasa .

 

Cel putin la tine sunt rockeri, dar sa stai intr-o clasa unde 3 sferturi fumeaza si asculta manele, + ca le fredoneaza in pauze, e mai greu.

Si da, sunt cocalari care vin si dau asa in tine si te iau la misto din nimic :| !

Link to comment
Share on other sites

Conflicte? La ordinea zilei... Suntem 29 de copii in clasa, dintre care doar 6 fete. Deci 23 de baieti. Din asta rezulta ca nu prea "avem loc" unii de altii. Nu e zi in care sa nu se bata vre-o doi(cateodata ma mai numar si eu printre ei, ca nu-s usa de biserica). Cel mai fain lucru e ca daca vne careva la noi la liceu la scandal sau ceva si se ia de unu de la noi din clasa, o incurca. Inca un lucru fain e ca 15 din 23 practicam un sport de bataie(unii lupte, unii box, un kick-box, altii judo). Deci cand ne luam la bataie iese urat....

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt conflicte serioase intr-e noi,doar cele uzuale ne injuram ne facem glume si alte dastea.

Link to comment
Share on other sites

Eu ma inteleg cu toti bine. Dar se mai trezeste cate unu sa comenteze uneori, ii zic ceva de maica-sa si sta cuminte...

periculos esti ma

 

eu sunt in spania , si in clasa am argentinieni , columbieni unu din cuba , spanioli si inca un roman . ma inteleg bine cu toti inafar de vreo 2 spanioli

Link to comment
Share on other sites

In facultate nu prea mai exista notiunea de "coleg". Fiecare e cu treaba lui si cu interesele proprii. Dar in liceu, eram una dintre putinele clasa care se putea numi o clasa unita. In general, ne intelegeam foarte bine si in orice decizie tineam cont de parerea tuturor. Aveam si noi cateva oi negre, care se credeau mereu mai destepti decat ceilalti, dar spre sfarsit au observat ca este o atitudine daunatoare pentru ei.

Link to comment
Share on other sites

Nu as putea sa zic ca ma inteleg cu colegii, in mare parte da, dar sunt foarte multi 15/27 de copii (baieti) care se cearta si se bat ZILNIC. 2/15 sunt retardati, au probleme... Dar am profesori care au mila si ii trec clasa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.