Jump to content

National Guard - Discuții / Discussion


Alexander
 Share

Recommended Posts

Copy din regulament :

 

8. Comportament NON-RP / NON-RP Behavior

Prin comportament non roleplay se înțelege o acțiune sau un abuz de anumite comenzi care oferă jucătorului în cauză un avantaj nedrept sau altor jucători un dezavantaj semnificativ în diverse situații.

Jucătorii care au cel puțin șapte sancțiuni pe bază de admin jail sau suspend (jail, suspend logs) pot fi sancționați direct cu ban între 1 și 5 zile.

  • Level 6-9: 30 Minute Jail.
  • Level 10-19: 60 Minute Jail.
  • Level 20+: 120 Minute Jail.
  • Sancțiunea poate crește în funcție de gravitatea faptei.

În cazul reclamațiilor pe website adminii vor sancționa toți jucătorii care fac comportament non-rp.

Ori sa se specifice ca nu se condamna o abatere de 2 ori, 2 sanctiuni diferite total ... ori sa se specifice ca DACA AI FACTIUNE primesti si FW! dar odata ce acest lucru nu e specificat.. dc toti primesc FW uri? Ne ghidam cumva dupa reguli nescrise???

Ori sa specifice adminul in raspunsul sau pe site : Lauraa va primi 120min AJail + FW ptr comportament non RP. Si atunci liderul stie ce are de facut... dar tot nu e ok ca nu specifica in regulament...

Link to comment
Share on other sites

Copy din regulament :

8. Comportament NON-RP / NON-RP Behavior

Prin comportament non roleplay se înțelege o acțiune sau un abuz de anumite comenzi care oferă jucătorului în cauză un avantaj nedrept sau altor jucători un dezavantaj semnificativ în diverse situații.

Jucătorii care au cel puțin șapte sancțiuni pe bază de admin jail sau suspend (jail, suspend logs) pot fi sancționați direct cu ban între 1 și 5 zile.

  • Level 6-9: 30 Minute Jail.
  • Level 10-19: 60 Minute Jail.
  • Level 20+: 120 Minute Jail.
  • Sancțiunea poate crește în funcție de gravitatea faptei.

În cazul reclamațiilor pe website adminii vor sancționa toți jucătorii care fac comportament non-rp.

Ori sa se specifice ca nu se condamna o abatere de 2 ori, 2 sanctiuni diferite total ... ori sa se specifice ca DACA AI FACTIUNE primesti si FW! dar odata ce acest lucru nu e specificat.. dc toti primesc FW uri? Ne ghidam cumva dupa reguli nescrise???

Ori sa specifice adminul in raspunsul sau pe site : Lauraa va primi 120min AJail + FW ptr comportament non RP. Si atunci liderul stie ce are de facut... dar tot nu e ok ca nu specifica in regulament...

E normal ca gardianul sa fie prizonier nu =)) ?

Salut dragi colegi, am revenit printre voi (desii unii nu ma cunoasteti) . Sper ca sederea mea aici sa nu aiba acelasi sfarsit ca precedenta :D

Link to comment
Share on other sites

Salut ! Sanatate sa aveti.

 

 

sa nu aiba acelasi sfarsit ca precedenta

Asta sper si eu ! :)) Bine ai revenit ;)

 

@yenoH, Sefu, ban 5 zile nu era demitere? Adica te-am mai intrebat dar nu am primit raspuns sau poate am primit si nu am fost atent.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Welcome tuturor celor noi,si celor vechi,care au revenit! :)

Speram sa ramaneti cat mai mult alaturi de noi,sa nu renuntati de la primul FW si sa dati dovada de seriozitate :D

Acum am ajuns si eu acasa,ne vedem in game,am chef de DM :))

Link to comment
Share on other sites

@@Costel S4F, se pot face anumite chestii in privinta asta, dar nu se vrea. Nu stiu daca mai stii, dar inainte daca dadeai /sleep cand masina ta era la cineva se intampla acelasi lucru ca la /q, le disparea masina. Au corectat asta in felul urmator: daca tu dai /sleep si masina ta e la cineva, aceasta nu ii va disparea pana ce el nu coboara din masina. Daca s-ar vrea s-ar putea face la fel si pentru /q. Sa nu dispara masina proprietarului decat dupa ce masina ramane fara sofer (coboara din ea / bubuie etc).

Link to comment
Share on other sites

Buna Dimineata dragi colegi.Acum am venit si eu de la munca si sunt gata sa dau cu matura la Jail.Sunt cu ochii in spatele meu,nu ma prindeti voi dezarmat. #HuskyGT

Link to comment
Share on other sites

@@yenoH, am vazut un film acum "Unfinished business" si a spus in el ceva de genul "Flügelschlagen". Imi poti spune si mie ce inseamna? :)
Edit: LoL, eu acum am vazut postul de la ala. Era escaper, i-am dat fail si a inceput sa planga :)) Se vede in poza lui pentru ce a primit wanted...

Edited by Johnny
Link to comment
Share on other sites

O noapte din viata unui politist. Consecintele modului de administrare:

 

1. Nu brusca un aragaz politist [-o< !

2. Daca bruschezi aragazu, el se sperie :o3 !

3. Daca se sperie aragazu, bubuie butelia :O !

4. Daca bubuie butelia, iese magia >-) !

5. Daca iese magia, iei jail mwhahahah >:) !

 

Link to comment
Share on other sites

O noapte din viata unui politist. Consecintele modului de administrare:

 

1. Nu brusca un aragaz politist [-o< !

2. Daca bruschezi aragazu, el se sperie :o3 !

3. Daca se sperie aragazu, bubuie butelia :O !

4. Daca bubuie butelia, iese magia >-) !

5. Daca iese magia, iei jail mwhahahah > :) !

 

 

Aragazu' ii pericol, da magie la cutie :v

 

Cam muti in ultima perioada, nu mai ziceti si voi ceva pe aici :))?

Link to comment
Share on other sites

 

Aragazu' ii pericol, da magie la cutie :v

 

Cam muti in ultima perioada, nu mai ziceti si voi ceva pe aici :))?

 

Crede-ma ca imi e frica sa mai postez aici din cauza ADV :))

 

Uite, alti 2 zmei care au murit trazniti de ZEW-ul Deagle. #MagieLaCutie2.

 

Link to comment
Share on other sites

(exceptional case to use RUSTLER [Air V water ] ) legend

 

RazvyBestX

AraGAZ FCP WaxiosJohnnyxEpicalPlayerx

 

Peiu S4F :)) show me !! Edited by hassen10legend1
Link to comment
Share on other sites

@hassen10legend1, let's read this, together:

 

  • You are allowed to start the fire with Hydra, Hunter and Rustler only when the suspects flies with airplane/helicopter (Air vs Air).

 

Your suspect was outside the map, so you had to use /report not to broke the rules. But your hunger for points cloud your judgment badly and I really don't want to see this anymore in your behavior. I've told you once, this days, stop braking the rules or you'll be punished. It's my last warning, believe me!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.