Jump to content

National Guard - Discuții / Discussion


Alexander
 Share

Recommended Posts

@@GF Lauraa, Welcome ! Să nu uiţi de măturică şi de mop =))) !

 

Azi la ora 14:00 antrenament, cine nu ajunge să facă învoire, că altfel se trezeşte cu FW !

 

Nu uit, uite acum stau treaza pana la 6 sa fac curat in jail :))))

 

@@GF Lauraa, Te terorizez pe /r :P

 

Vezi tu teroare ce-ti dau eu tie :)))

Link to comment
Share on other sites

@@yenoH, nu prea stiu daca e cazul pentru ca youtube, are si el deja aceste functii. Se poate atasa muzica filmuletului (manele sau nu), se poate decupa/taia dupa bunul plac, saturatie, culoare si multe altele pe care le gasiti la manager video parca.
Acestea fiind spuse ma bag si eu la somn, noapte buna National Guard, ne auzim maine la antrenamentul de la 14:00.
EDIT: Era sa uit, doresc sa le spun WELCOME celor proaspat intrati!

Edited by Johnny
Link to comment
Share on other sites

@GF Lauraa, urat inceput Lauraa, imi pare foarte rau, la fel si eu am fost sanctionat de admini pentru aceeasi prostie, dar presupun ca la fel ca tine... n-am dat /q intentionat. Asta ar fi prima regula pe care as reformula-o, eu de exemplu ieseam din joc de pe task manager, de unde era sa stiu eu ca masina mea era la altul? E frustrant... :-J

 

Welcome rookies!

Sa faceti treaba buna. :)

Link to comment
Share on other sites

@Johnny, tutorialul meu este facut pentru a preveni urcarea filmelor foarte mari pe Youtube, unde sa le tai, prelucrezi. Ma uit la mine, rata de upload este foarte mica, iar ca sa urc un video de 100Mb pe Youtube stau pana imbatranesc. Asa, il tai repede in Xilisoft, il convertesc, il fac de 30Mb si in 10 minute il am sus. Mi se pare mult mai comod asa, decat sa stau cu netul blocat.

Link to comment
Share on other sites

@@yenoH, da, asa e..ai dreptate. La asta nu m-am gandit, ca odata ce filmuletul e mai mare, stai si mai mult la upload. Ce e corect e corect!

Edited by Johnny
Link to comment
Share on other sites

@GF Lauraa, urat inceput Lauraa, imi pare foarte rau, la fel si eu am fost sanctionat de admini pentru aceeasi prostie, dar presupun ca la fel ca tine... n-am dat /q intentionat. Asta ar fi prima regula pe care as reformula-o, eu de exemplu ieseam din joc de pe task manager, de unde era sa stiu eu ca masina mea era la altul? E frustrant... :-J

 

Welcome rookies!

Sa faceti treaba buna. :)

 

 

Doamnee ma jur era 2 si un pic nici nu am masina parcata la casa era prin LS si nu aveam cu ce ajunge, zic pe /r ca dau relog ca pun spawn /hw cu bind... si acum seara am vazut postul... nici nu mi-a aparut ca masina mea e folosita.. si ala imediat cu post.. bai ce oameni...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Doamnee ma jur era 2 si un pic nici nu am masina parcata la casa era prin LS si nu aveam cu ce ajunge, zic pe /r ca dau relog ca pun spawn /hw cu bind... si acum seara am vazut postul... nici nu mi-a aparut ca masina mea e folosita.. si ala imediat cu post.. bai ce oameni...

 

Nu inteleg de ce ai luat FW , nu trebuie sa iei ajail ? :))

 

Bun venit tuturor celor noi ... sa zicem ca am revenit si eu in sfarsit ,ne vedem in joc :P

Link to comment
Share on other sites

 

Nu inteleg de ce ai luat FW , nu trebuie sa iei ajail ? :))

 

Bun venit tuturor celor noi ... sa zicem ca am revenit si eu in sfarsit ,ne vedem in joc :P

Pai, chestia este asa: a luat si ajail si FW. Regula asta nu mi se pare deloc corecta, daca 1 iti fura masina la 2 noapte si tu vrei sa iesi trb sa astepti dupa el? Naspa...

Link to comment
Share on other sites

 

Nu inteleg de ce ai luat FW , nu trebuie sa iei ajail ? :))

 

Bun venit tuturor celor noi ... sa zicem ca am revenit si eu in sfarsit ,ne vedem in joc :P

 

 

Stai putin ca acum MA CERT CU TOATA LUMEA eu acum am vazut ca am si FW SI AJAIL pai de unde fratilor regula asta??? cum adica sa iau si ajail si FW pentru aceiasi chestie? ori raspunde liderul ori raspunde adminul, de unde si pana unde sa iau 2 sanctiuni pentru o singura chestie??? daca nu mi se scoate ori una ori alta din log nu mai joc pe contul asta.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Stai putin ca acum MA CERT CU TOATA LUMEA eu acum am vazut ca am si FW SI AJAIL pai de unde fratilor regula asta??? cum adica sa iau si ajail si FW pentru aceiasi chestie? ori raspunde liderul ori raspunde adminul, de unde si pana unde sa iau 2 sanctiuni pentru o singura chestie??? daca nu mi se scoate ori una ori alta din log nu mai joc pe contul asta.

Asa este regula Lauraa.... Scapai de FW numai daca nu exista aceasta regula, liderul nostru, Yenoh, ar fi cel mai bun daca ar scoate aceasta regula :)) cum am facut si eu, pe urma ma pupau toti =))

Link to comment
Share on other sites

Nu mai dau mention, dar sper sa cititi. Si chiar daca nu am voie sa divulg lucruri ce tin de functia de lider, cred ca nu voi fi sanctionat pentru asta.

 

Un Lider are obligația de a-și sancționa membrii în mod corect atunci când aceștia încalcă regulile serverului sau ale facțiunii.

 

@GF Lauraa, la o saptamana dupa ce am intrat in NG, luam Ajail pentru DM aiurea. Imediat a venit si FW-ul. Am trecut fix prin ce treci tu, dar si prin ce-au trecut altii. Ca membru al Departamentelor avem o gramada de regulamente pe care trebuie sa le respectam, inclusiv cel al serverului. Iar daca iei Ajai, esti sanctionata si in factiune. Exceptie sunt cazurile in care, de exemplu, esti reclamata direct la factiune pentru abuz de heal. Iei doar FW, scapi de Ajail. Dar cand iei Ajail, obligatia liderului este sa te sanctioneze.

 

Daca e sa ne gandim logic, e si normal. Ca membru al Departamentelor, obligatia ta e sa aplici regulile serverului, sa ii pedepsesti pe cei ce le incalca. Atunci cand le incalci, platesti. Probabil are si dreptatea lui, desi nu prea ma incred in el. E ciudat sa fii pedepsit de doua ori pentru aceeasi fapta, dar, cum ziceam, am trecut prin asta, stiu ce inseamna, noi trebuie sa respectam in mod strict toate regulile.

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa fie anumite chestii , gen cu /q la masina pentru care nu ar trebui sa fi sanctionat in ambele locuri .. DM aiurea .. e ceva grav , dar /q ? Vorba aia , poate mi se ia curentul , imi pica netul .. chestia cu /q nu tine doar de vointa mea , tine si de alte lucruri ... ma rog , chiar nu stiam asta.

 

Si inca ceva .. am observat intr`o reclamatie ca un coleg a fost pedepsit pentru abuz heal aiurea .. nu trebuia sa vina cu dovada asta cel care a facut reclamatia ? .. in locul lui nici nu mai postam dovada daca stiam ca o sa fiu pedepsit pentru asta .. si pentru punish aiurea putea lua un simplu AV ,asa a luat si FW .. ziceam si eu , nu imi dati in cap :))

 

 

O seara buna va urez.ma bag la somn .. a inceput stresiunea :D !

Link to comment
Share on other sites

Nu mai dau mention, dar sper sa cititi. Si chiar daca nu am voie sa divulg lucruri ce tin de functia de lider, cred ca nu voi fi sanctionat pentru asta.

 

Un Lider are obligația de a-și sancționa membrii în mod corect atunci când aceștia încalcă regulile serverului sau ale facțiunii.

 

@GF Lauraa, la o saptamana dupa ce am intrat in NG, luam Ajail pentru DM aiurea. Imediat a venit si FW-ul. Am trecut fix prin ce treci tu, dar si prin ce-au trecut altii. Ca membru al Departamentelor avem o gramada de regulamente pe care trebuie sa le respectam, inclusiv cel al serverului. Iar daca iei Ajai, esti sanctionata si in factiune. Exceptie sunt cazurile in care, de exemplu, esti reclamata direct la factiune pentru abuz de heal. Iei doar FW, scapi de Ajail. Dar cand iei Ajail, obligatia liderului este sa te sanctioneze.

 

Daca e sa ne gandim logic, e si normal. Ca membru al Departamentelor, obligatia ta e sa aplici regulile serverului, sa ii pedepsesti pe cei ce le incalca. Atunci cand le incalci, platesti. Probabil are si dreptatea lui, desi nu prea ma incred in el. E ciudat sa fii pedepsit de doua ori pentru aceeasi fapta, dar, cum ziceam, am trecut prin asta, stiu ce inseamna, noi trebuie sa respectam in mod strict toate regulile.

 

Am dat un PM lui Kelton, sa vad si raspunsul lui ... dar sincer cu parere de rau, revenisem dupa o absenta de 3 luni si credeam ca imi va face placere sa joc iar, intrasem aici cu voi unde m-au asteptat o multime de prieteni si le multumesc tuturor pentru asta.

 

Dar daca dupa 2 ani de b zone si fara sanctiuni, pentru un motiv de kkt (scz limbaju) nici macar nu aveam pe ecran ca imi foloseste cineva masina, si la reputatia mea se stie ca nu as fi dat /q, imi face un NIMENI post si iau si a jail si FW .. daca una din sanctiuni nu mi se va retrage renunt la SAMP definitiv. Multi or sa critice dar cei ce ma cunosc or sa ma inteleaga. Incapatanarea mea ajunge departe cand stiu ca mi se face o nedreptate. Sper ca de aceasta data sa nu fie degeaba iar cei in masura sa schimbe ceva legat de asta sa o si faca. Pur si simplu nu e corect, iar eu personal am vazut alte multe cazuri cand s-a luat a jail si nu s-a dat si FW pentru ca una e sa raspunda liderul factiunii la o reclamatie si alta e sa raspunda adminul, dupa competenta. Ma rog, daca asa e sa fie, eu ma retrag si macar sper ca v-am tras un semnal de alarma sa schimbati ceva. Eu cu asa sanctiuni nu mai am de ce juca.

 

Multumesc tuturor celor care mi-au fost alaturi si care imi sustin punctul de vedere, dar si celor care imi spun ca asa este, eu va cred ca asa o fi dar asta nu inseamna ca e si corect si ca nu trebe sa facem ceva in legatura cu asta.

Edited by GF Lauraa
Link to comment
Share on other sites

@GF Lauraa, stiu ca e frustrant, e si normal sa fie asa, mai ales ca, repet, am fost si eu in pozitia asta. Daca va decide Kelton sa schimbe ceva, as fi mai mult decat bucuros. Chiar de curand a fost o discutie pe /lc vizavi de Ajail si FW, iar Vinnie, daca nu ma insel, spunea si el ca se pedepseste si in factiune. Nu stiu cum e in alte factiuni, dar in Departamente stiu sigur ca se acorda FW pentru orice Ajail luat, din pacate.

 

EDIT: M-am uitat acuma, rapid, prin rapoartele liderilor si am vazut ca si in Taxi, mafii se acorda FW pentru Ajail. Deci e o regula generala, nu doar la Departamente.

 

@Costel S4F, era decizia colegului nostru daca posteaza sau nu acea dovada. Nici eu, daca eram in locul sau, nu o postam. Scapam de FW. Oricum, ambele lui reclamatii au fost aiurea. Daca-n prima faza scapase doar cu FW-ul pentru abuz de heal, apoi mi s-a spus sa acord si doua AV-uri pentru ceva ce n-as fi acordat absolut nimic. La prima reclamatie chiar raspunsesem initial ca acord doar FW pentru abuz, dar pentru jigniri nu pot da nimic, ca nu mi se parea nicio jignire acolo. La a doua, la fel, nu mi se parea nicio amenintare. Dar mi-a fost schimbata decizia, am schimbat raspunsurile si aia a fost tot.

 

Si mie mi se par multe ca fiind frustrante, mai ales ultima moda in care colegi din Departamente isi vaneaza proprii colegi, de pe alte conturi, si fac reclamatii stupide, inclusiv liderilor (am avut si eu), iar ei scapa nepedepsiti, desi, in regulament, este interzis sa-ti reclami colegii.

Edited by yenoH
Link to comment
Share on other sites

@GF Lauraa, stiu ca e frustrant, e si normal sa fie asa, mai ales ca, repet, am fost si eu in pozitia asta. Daca va decide Kelton sa schimbe ceva, as fi mai mult decat bucuros. Chiar de curand a fost o discutie pe /lc vizavi de Ajail si FW, iar Vinnie, daca nu ma insel, spunea si el ca se pedepseste si in factiune. Nu stiu cum e in alte factiuni, dar in Departamente stiu sigur ca se acorda FW pentru orice Ajail luat, din pacate.

 

EDIT: M-am uitat acuma, rapid, prin rapoartele liderilor si am vazut ca si in Taxi, mafii se acorda FW pentru Ajail. Deci e o regula generala, nu doar la Departamente.

 

@Costel S4F, era decizia colegului nostru daca posteaza sau nu acea dovada. Nici eu, daca eram in locul sau, nu o postam. Scapam de FW. Oricum, ambele lui reclamatii au fost aiurea. Daca-n prima faza scapase doar cu FW-ul pentru abuz de heal, apoi mi s-a spus sa acord si doua AV-uri pentru ceva ce n-as fi acordat absolut nimic. La prima reclamatie chiar raspunsesem initial ca acord doar FW pentru abuz, dar pentru jigniri nu pot da nimic, ca nu mi se parea nicio jignire acolo. La a doua, la fel, nu mi se parea nicio amenintare. Dar mi-a fost schimbata decizia, am schimbat raspunsurile si aia a fost tot.

 

Si mie mi se par multe ca fiind frustrante, mai ales ultima moda in care colegi din Departamente isi vaneaza proprii colegi, de pe alte conturi, si fac reclamatii stupide, inclusiv liderilor (am avut si eu), iar ei scapa nepedepsiti, desi, in regulament, este interzis sa-ti reclami colegii.

Defapt, depinde de lider daca schimba regulamentul. Cum am spus si mai sus, eu am scos aceea regula fara sa intreb pe nimeni :)), acum nu stiu daca Florin a pus-o la loc sau nu

Link to comment
Share on other sites

, problema e ca la Departamente, prima regula din Regulamentul Departamentelor suna asa:

 

- fiecare membru are obligația de a respecta Regulamentul Facțiunii din care face parte cât și Regulamentul Serverului.

 

Iar acolo nu poate modifica decat Kelton.

Link to comment
Share on other sites

Stiam ca citisem ceva in regulamentul serverului ... http://imgur.com/grrF3Ki(am subliniat cu rosu ) , si respectivul nu a avut dovada pentru asa ceva .. si doar adminii au voie sa sanctioneze pe dovezile altor persoane , din cate am cautat nu am gasit ca OldNab sa il fi dat report si la admini .. deoarece nu are dovada pentru asa ceva .. mi se pare foarte aiurea ,ar trebui sa intrebi un admin daca il sanctionezi sau nu pentru chestia asta , nu mi se pare logic si nici normal.

 

In alta ordine de idei , ne vedem in joc , mi`a venit dor sa curat lista de wanted :))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.