Jump to content

National Guard - Discuții / Discussion


Alexander
 Share

Recommended Posts

@, Inteleg ce spui tu acolo, insa daca te gandesti la fel, doar ca privesti lucrurile din partea jucatorilor care nu sunt in departamente, vei afla ca ei nu au cum sa se distreze din cauza inactivitatii voastre. Nu m-am luat de X sau de Y, ci am vorbit pentru toate departamentele, de aceea am si facut-o pe /d. Nu zic ca nu trebuie sa iesi afara, ca nu trebuie sa te distrezi, insa hai sa facem un mic calcul. Sunteti 50 de membrii in NG. Din astia 50, 40 de distreaza in momentul in care intru eu. Ei bine, atunci ceilalti 10 care sunt online pot sa isi faca si ei treaba cum trebuie, dupa care intra alti 10 din aia 50 si cei care au muncit se distreaza. Chiar nu e un lucru asa complicat. Problema pentru care vin si tip la voi este ca, dupa cum vi s-a mai spus, sunt 95 de jucatori cu wanted in permanenta in lista. Ei bine, poate unu din aia 95 vrea sa mearga la WC. Ei bine, nu poate, pentru ca dupa 5 minute de stat afk primeste kick. Cum la jail este pustiu (am fost si am verificat chiar in seara in care am venit la voi si nu era nimeni), nu are cine sa aresteze suspectii si prin urmare lor le este luata distractia. Unii vor sa dea sleep si nu gasesc cop sa ii omoare ca sa scape de wanted. Am fost din postura de suspect cu wanted si am stat 30 de minute sa gasesc un politist. Eu sunt de parere ca e sub orice limita, mai ales ca sunteti 50 de membrii doar in NG. Zicea cineva ca acum sunt mai multe joburi care dau wanted. Ei bine, pe vremuri erau 30 de PD, 30 FBI si 30 NG. Acum sunt 120 de PD, 40 de FBI si 50 de NG. Logic ca nu este alta solutie decat marirea rapoartelor, din moment ce nu ati luat in seama celelalte avertismente date de admini si lideri.

@, Imi pare rau daca asta v-a facut sa va simtiti prost, insa nu prea mai am chef sa va explic frumos dupa ce merg intr-o factiune pasnica si sunt luat peste picior si aud texte de genul "ah, mai am 10 minute de facut comenzi si merg la job". Am fost la toate celelalte factiuni inainte sa vin in departamente si m-au enervat ceilalti pe acolo. Plus ca este un spam pe /report si /helpme cu texte "Nu sunt taxi/medici/instructori on, ce fac?" sau "nu e nimeni la jail, unde ma predau?"

@@Peiu S4F, Nu m-am luat de membrii tai in special, am tipat la toti. Arunca o privire in wanted list. In seara in care am tipat la membrii departamentelor, erau 95 de suspecti, dintre care 22 cu wanted 5 si 6. Va plangeti de regula cu NG pe wanted 5-6, dar nici macar aia nu sunt lipsa din lista. Plus ca aveti si jail, unde iara canta greierii.

 

Edit: Acum am intrat in game si sunt 25 de suspecti cu wanted 5 si 6. E marti seara, nu poti spune ca e weekend. De asemenea, per total sunt 65 de suspecti.

 

Nu trebuie sa o luati personal, Black a fost si de partea cealalta a situatiei si stie cum e, la fel cum am fost si eu pana acum jumatate de luna. 80 la suta din dati cand aveam wanted, nu gaseam NG la jail. Din punctul meu de vedere problema s-ar rezolva excluzand regula de la PD cu roads doar amenzi/licente, ei putand merge si pe wanted 1-2, dar sa aiba in raport minim 50-60 de puncte din amenzi/licente. Astfel, cu toti PD avand posibilitatea arestarii suspectilor cu wanted 1-2 s-ar diminua considerabil lista de wanted. Postez aici pentru ca vad ca este dezbatuta problema, va rog sa nu dati report, sper sa inaintezi propunerea mea Black, sau voi, membrii NG, pentru a se usura munca tuturor. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Ce e asa de greu de inteles ? E vara oameni buni , daca nici vara nu te distrezi si stai in casa la 35+ grade , atunci imi pare sincer rau de tine. Asta e situatia in momentul de fata , e vara , e vacanta , toata lumea se distreaza ( si nu ,nu ma refer ca se distreaza JUCANDU-SE pe PC ) .

In legatura cu jailul ai perfecta dreptate , e cam gol in ultimul timp , dar eu cred ca este tot din cauza vremii ..

 

Eu zic sa astepti sa vina toamna si nu o sa mai fie chiar asa de multi supecti ;) !

Si eu am patit sa ma sune X sau Y sa ma duc sa il arestez , ii spuneam sa mearga la jail deoarece de cele mai multe ori eram deja dupa un suspect si cum nu puteam fii in doua parti , ii spuneam sa mearga jail .. apoi dupa 5 minute ma suna ca nu e nimeni si mergeam personal sa ii dau arrest , asta e ...

 

Degeaba zici ca sunt 120+ membrii in departamente .. nu sunt toti romani , nu toti au aceeasi varsta, nu toti stau in Romania deci nu pot fii toti online in acelasi timp.

 

@@South Black Thief ( scuze ca ti-am dat mention dar consider ca e bine sa consulti orce sugestie)

Fiecare intra dupa posibilitati , asa ca ce s-ar putea face ar fii sa oblige departamentele sa aiba jobul detectiv si sa mareasca recompesele pentru arrest / kill . La ce sa mearga cineva dupa un no-drept , sa il alerge 30 de minute ca sa ia 20$ cand poate in 30 de minute sa faca 10k din joburi ..

Edited by Costel S4F
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua! Ce faceti?

Daca tot doriti sa aveti o discutie contradictorie, de ce nu vorbiti voi lideri intre voi, ne strangem undeva 30 minute in joc si ne expunem fiecare parerea. Apoi putem ajunge la o decizie de comun acord :) .

Link to comment
Share on other sites

@@South Silviu, Sau cel mai bine ar fi ca tu sa taci, nu?:)) Si normal ca eu am dreptate, dar habar n-am la ce :))

 

Nu-mi place deloc faptul ca noi alergam dupa unii 10-20 minute si cand il omoram primim amaratii aia de 20$, macar daca am primii 100$ ca sa ne alegem si noi cu ceva, nu doar cu conditie fizica, nu ?

Link to comment
Share on other sites

@@South Silviu, Sau cel mai bine ar fi ca tu sa taci, nu? :)) Si normal ca eu am dreptate, dar habar n-am la ce :))

 

Nu-mi place deloc faptul ca noi alergam dupa unii 10-20 minute si cand il omoram primim amaratii aia de 20$, macar daca am primii 100$ ca sa ne alegem si noi cu ceva, nu doar cu conditie fizica, nu ?

Nici tu nu te crezi... nici pentru 100$ nu i-ai alerga, sa fim seriosi. Nu mai suntem nobi sa ne bucuram cand luam payday 200$. Ca sa fie profitabil sa mergi dupa respectivii, la bugetele noastre ar trebui sa dea ceva consistent, ca la joburi. In jur de 1.000$, pentru ca sa fim seriosi, nu prinzi 10 insi in 10 minute. Daca prinzi 2-3 pe ora, e cam acelasi lucru ca la un job.

In fine, nu ma bag in discutie, o las asa :))

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu-mi place deloc faptul ca noi alergam dupa unii 10-20 minute si cand il omoram primim amaratii aia de 20$, macar daca am primii 100$ ca sa ne alegem si noi cu ceva, nu doar cu conditie fizica, nu ?

 

Da bine zici ba Smara! Eu propun sa ne deconteze si benzina de la cop car + sa ne dea cate 5 mici cu o doza de bere fara alcool pe zi, voi ce ziceti ? Daca ne rugam putin de ei ne dau si cate o femeie =))

 

Link to comment
Share on other sites

@, Ma, asta n-a fost o idee rea, si din aceasta cauza iti dau un +. Ce este cu tine de postezi pe la discutii ? :O Prima data cand te vad ca postezi aici =))

 

Lipsa de ocupatie... Hai ca ma bag eu acum la /wanted pana maine dimineata nu o sa mai existe nodrepti si wanted 5-6.

Link to comment
Share on other sites

Salutare fosti colegi! Imi pare rau ca postez aici din moment ce nu mai sunt membru al factiunii dar tin sa va aduc vesti oarecum proaste. Modul punish.cs a fost interzis, el fiind considerat mod ilegal, deoarece iti permite sa pedepsesti prizonierii mult mai repede decat in mod normal, asta insemnand ca iti aduce un avantaj. Aveti mai jos o dovada in care Vinnie spune ca-i ilegal, asa ca va rog frumos, cine-l are sa-l scoata, pentru a nu va trezi cu ban 3-5 zile pentru moduri ilegale, astfel pierzand si locul in factiune.

xhgAKPU.jpg

Multa bafta in continuare!

Edited by Johnny
Link to comment
Share on other sites

 

 

Salutare fosti colegi! Imi pare rau ca postez aici din moment ce nu mai sunt membru al factiunii dar tin sa va aduc vesti oarecum proaste. Modul punish.cs a fost interzis, el fiind considerat mod ilegal, deoarece iti permite sa pedepsesti prizonierii mult mai repede decat in mod normal, asta insemnand ca iti aduce un avantaj. Aveti mai jos o dovada in care Vinnie spune ca-i ilegal, asa ca va rog frumos, cine-l are sa-l scoata, pentru a nu va trezi cu ban 3-5 zile pentru moduri ilegale, astfel pierzand si locul in factiune.

 

In lumea reala poti paraliza pe cineva intr-o singura miscare, adica doar il atingi putin cu paralizatoru' si gata, ai linistit pe toti, deci de ce ar fi non rp acel mod :))

Link to comment
Share on other sites

@@Johnny, Mi se pare o nedreptate frate, un mod care ne era defolos, il interzice si p-asta? Serios? Ce avantaj ? Mare lucru ca le dam punish si nu apuc sa faca o miscare, oricum nu au unde sa plece din yard sa zicem sau jail. Daca il foloseam si in afara jail-ului mai ziceam, dar asa?

Link to comment
Share on other sites

Dragi colegi din National Guard,tin sa va anunt ca mi s-a acordat ban 3 zile pt modul ilegal de Punish.Va anunt din timp sa nu faceti gresala mea sa luati ban.Multumesc pe aceasta cale lui Tortuga pt ca ne-a adus acest mod.Iti multumesc. Cei ce stiu ca modul de punish este legal va rog sa dati reply la acest mesaj.

Link to comment
Share on other sites

Ba, mie imi convine, nu foloseam modu` asta si ati furat la punishuri de m-am saturat eu :)) @Bulaie.

Desii era convenabil ca nu mureai.

Link to comment
Share on other sites

@, eu am facut acest mod, nu era interzis in momentul in care l-am facut, a fost interzis pe parcurs. Imi cer scuze daca ai luat ban din cauza mea, dar nu pot crede ca nu te-a ajutat deloc acest mod pana atunci. Pe langa acest aspect, a fost decizia ta sa-l folosesti, nu ti l-a bagat nimeni pe gat.

Edited by Rasta Sarmalutza
Link to comment
Share on other sites

@,ba baietas,nu eu am facut modu.Tu mi lai cerut ca sa il folosesti si tu.Imi pare rau de tine dar eu nu am nici o vina pentru asta,lai folosit pentru propria raspundere,iar acest a fost facut de Rasta.Daca nu ma crezi uitate pe forum la movie !

Link to comment
Share on other sites

Eu care sunt disperat de moduri nu l-am folosit, prefer varianta simplă old school.

 

@, te înțeleg ce spui, nu este de vină Rasta, care a făcut modul ca să vă ajute.

De vină sunt cei sunt cei care interzic moduri peste noapte și nu sunt în stare să anunțe :). Până acum acel mod nu era interzis, este postat la moduri de ceva timp și folosit de peste jumate de facțiune numai de la noi, plus pe rpg2 și rpg3.

Dar ce să facem hai să aruncăm cu ban pentru că putem.

Eu sper să iei unban, așa este cel mai corect din moment ce nimeni v-a anunțat că acel mod este interzis. Încearcă la cereri unban, sper să ai noroc.

 

@@Tortuga S4F, Tu încearcă se abții de la reacții gen ''bă băiețaș'' cel puțin aici pe forum.

Edited by Peiu S4F
Link to comment
Share on other sites

Eu care sunt disperat de moduri nu l-am folosit, prefer varianta simplă old school.

 

@, te înțeleg ce spui, nu este de vină Rasta, care a făcut modul ca să vă ajute.

De vină sunt cei sunt cei care interzic moduri peste noapte și nu sunt în stare să anunțe :). Până acum acel mod nu era interzis, este postat la moduri de ceva timp și folosit de peste jumate de facțiune numai de la noi, plus pe rpg2 și rpg3.

Dar ce să facem hai să aruncăm cu ban pentru că putem.

Eu sper să iei unban, așa este cel mai corect din moment ce nimeni v-a anunțat că acel mod este interzis. Încearcă la cereri unban, sper să ai noroc.

 

@@Tortuga S4F, Tu încearcă se abții de la reacții gen ''bă băiețaș'' cel puțin aici pe forum.

Multumesc ca mai exista cineva care este intelegator aici.Multumesc Peiu.Iar da am incercat cereri unban dar ceva vreau sa spun.Mi s-a dat ban inainte sa fim anuntati la discutii ca modul este interzis.
Link to comment
Share on other sites

@, crede-ma, daca stiam ca este interzis, anuntam din timp cum am facut si la modul de /confiscate. Atata timp cat nu stiam, nu am avut timp sa va anunt din timp. Eu eram in treaba mea si am aflat dintr-o data ca ai primit ban, ulterior din cauza acestui mod. Modurile au fost postate de mult timp si sunt sigur ca exista jucatori care au intrebat admini daca sunt sau nu interzise. Din pacate, s-a intamplat ce s-a intamplat. Imi pare rau pentru tine ca ai primit ban, sper sa primesti unban. Data viitoare, inainte sa postez vreun mod, o sa intreb adminii daca este sau nu interzis.

Link to comment
Share on other sites

@, crede-ma, daca stiam ca este interzis, anuntam din timp cum am facut si la modul de /confiscate. Atata timp cat nu stiam, nu am avut timp sa va anunt din timp. Eu eram in treaba mea si am aflat dintr-o data ca ai primit ban, ulterior din cauza acestui mod. Modurile au fost postate de mult timp si sunt sigur ca exista jucatori care au intrebat admini daca sunt sau nu interzise. Din pacate, s-a intamplat ce s-a intamplat. Imi pare rau pentru tine ca ai primit ban, sper sa primesti unban. Data viitoare, inainte sa postez vreun mod, o sa intreb adminii daca este sau nu interzis.

Nu ma intelege gresit Rasta dar vreau sa spun ca eu nu stiam la acea ora ca modul este ilegal.Eu am luat ban cu 10 minute inainte ca Johnny sa anunte la discutii ca modul este ilegal.Eu consider ca acele 10 minute fac diferenta si ca PingMANN ar trebui sa fie sanctionat
Link to comment
Share on other sites

@,Imi pare rau pentru tine,dar aici e si vina adminilor.Pana ieri modu a fost legal dar s-au trezit admini sa spuna ca e ilegal.Johny si-a facut datoria si nea anuntat,dar din pacate o fost prea tarziu.Sper sa ei unban si nu mai arunca vina asa aiurea !

Edited by Tortuga S4F
Link to comment
Share on other sites

@, Si eu sper ca Pigmann sa fie sanctionat, pentru aceasta greseala. Da un ban asa aiurea, pe nimic ca sa zic asa, nu anuntase nimeni, nicaieri ca acel mod este interzis, sper sa iei unban :*

Smara multumesc ca incerci sa ma inveselesti dar e posibil sa pierd locul in NG si nu vreau asta am bagat si inactivitate 4 zile sperand ca poate yenoH nu ma va da afara dar asta e daca plec plec

Dar vreau ca toti cei ce sunt atenti sa se uite aici si sa imi zica care este diferenta de minute intre anunt si banul acordat mie

Ora la care mi s-a dat banul: http://imgur.com/khwY6ta

Si ora la care johnny a facut anuntul: http://imgur.com/Y7cqaCS

Sper ca cineva sa observe ca sunt 7 minute intre aceste 2 evenimente si ca pingmann sa fie sanctionat

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.