Jump to content

Red Dragon Triad - Discuţii/Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

43 minutes ago, GF iRazorROYAL said:

Din cauza bugurilor de astazi, sunteti invoiti toti de warurile de azi.

Traiasca bizonu, apartamente si quest in fiecare luna dar codatii si lagul nu sunt nici o problema..

Link to comment
Share on other sites

O sa mai testez azi o data crash-ul dupa 6-7 deaht-uri cu respawn in HQ, poate daca vad ca HQ-urile provoaca crashurile o sa le schimbe si ei naiba... Referitor la lag, e lag ca se primesc DDoS-uri si flood-uri zilnic la waruri. Asta e, oricum si netu meu e o problema, intru pe turf si ma baga dupa 10-15 secunde... Sa nu mai zic ca daca dau acum /stopanim imi anuleaza animatia undeva pe la 11, poate 12 Noiembrie :))

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, GF iRazorROYAL said:

O sa mai testez azi o data crash-ul dupa 6-7 deaht-uri cu respawn in HQ, poate daca vad ca HQ-urile provoaca crashurile o sa le schimbe si ei naiba... Referitor la lag, e lag ca se primesc DDoS-uri si flood-uri zilnic la waruri. Asta e, oricum si netu meu e o problema, intru pe turf si ma baga dupa 10-15 secunde... Sa nu mai zic ca daca dau acum /stopanim imi anuleaza animatia undeva pe la 11, poate 12 Noiembrie :))

Asa eram si eu cand aveam net de la orange, acum am de la upc si merge brici :D

Link to comment
Share on other sites

@Ryz Hitmanu' eu am de la Telepom si nu-mi ajunge semnalu' de unde e routeru pana in camera mea, asa ca mi-am luat range extender (asa m-au sfatuit zeii din echipa tehnica, desi ma asteptam sa fie o mizerie conexiunea daca o trec prin extender) si de atunci, merge ca o cizma :)) Am vorbit cu ei si aparent mai am pana in Mai contractu', si nici ca le platesc 6 luni de contract de-ampulea, asa ca din pacate raman cu el pana schimb pe RDS, si cel mai probabil imi intind fire prin casa ca sa pun routeru mai aproape, ca de, trebuie trasa fibra :) Asta e.

@GicuJUPANU fara spam/+1 aiurea ca daca nu aplic regulamentu iau eu LW pentru voi :) Mersi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GF iRazorROYAL said:

@Ryz Hitmanu' eu am de la Telepom si nu-mi ajunge semnalu' de unde e routeru pana in camera mea, asa ca mi-am luat range extender (asa m-au sfatuit zeii din echipa tehnica, desi ma asteptam sa fie o mizerie conexiunea daca o trec prin extender) si de atunci, merge ca o cizma :)) Am vorbit cu ei si aparent mai am pana in Mai contractu', si nici ca le platesc 6 luni de contract de-ampulea, asa ca din pacate raman cu el pana schimb pe RDS, si cel mai probabil imi intind fire prin casa ca sa pun routeru mai aproape, ca de, trebuie trasa fibra :) Asta e.

@GicuJUPANU fara spam/+1 aiurea ca daca nu aplic regulamentu iau eu LW pentru voi :) Mersi.

Iei lw pentru asta? -_- gud gud regulament

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, H MariaN said:

mi-au facut astia netul

Eu n-am acelasi noroc :) Ca sa vedeti culmea nesimtirii, am sunat la Telekom acum o ora si ceva ca sa cer sa cheme o echipa tehnica sa-mi faca netu'. Dupa vreo o juma' de ora in care am asteptat sa fiu conectat la o linie, mi s-a zis ca la ei in sistem apare ca am semnal maxim si ca problema nu e de la ei. Am cerut sa mi se schimbe routerul sau sa imi extinda fibra optica astfel incat sa-mi ajunga semnalul la PC fara sa fiu nevoit sa ma leg la extender (care de cateva ore incepe sa dea fail, nici nu mai transmite banda). Raspunsul lor a fost "Putem sa trimitem o echipa care sa va schimbe routerul doar in cazul in care faceti o extindere de abonament si sunteti de acord sa se adauge 1.5 RONi la abonamentul dumneavoastra". Cand am auzit asa ceva, am inceput sa injur :) Nu credeam ca se ajunge la asa o nesimtire, dupa ce ca internetul si routerele lor sunt un gunoi, mai cer si bani in plus si extindere de abonament ca sa ajute clientu', frumos, asa-i? :) Luati-va RDS&RCS fratilor, mizeria asta de companie deja o da in nesimtire.

@GicuJUPANU sunt multe reguli aiurea acolo, asta e una din ele :))

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GicuJUPANU said:

 @Ryz Hitmanu'

Chiar ca...daca mai continua in halul asta s-ar putea sa ma las de serverul asta...doar lag, codati si update-uri fenomenale. Auzi la ei ''problema la waruri e o minoritate'' fara noi nici 700 nu apuca.

Codati frate, dar unii jucatori iau ban pentru nimic. #RyzNevinovat

Sa las si dovada pentru care am fost banati sa nu aud discutii si sa vedeti pe ce se baneaza in ziua de azi pe b-zone. #RoadTo50on

https://www.youtube.com/watch?v=AIqgq4zVrks

 

 

 

Edited by Ryz Hitmanu'
lasatii pe codati sa dea pereti si sa se teleporteze pe turf si banati-l pe ryz
Link to comment
Share on other sites

Ce sa faci, nu inteleg cum warurile nefunctionale sunt o problema "minora" din moment ce fara gang-uri serverele-s moarte, nu sta nimeni pentru pasnice si departamente pe samp :)) Dar asta e, nu putem sa facem prea multe noi, ca jucatori :)

Link to comment
Share on other sites

Ba da', sa stii ca nu a fost in totalitate rau banu' :)) In sensu' ca ce aveai tu acolo era Fast Sprint (cel putin asa pare) care are incorporat in el, intr-o oarecare masura, si infinite run :D Pacat totusi, RiP lu' frate-tu, cred ca a mancat ceva bataie pt chestia asta :))

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, GF iRazorROYAL said:

Ba da', sa stii ca nu a fost in totalitate rau banu' :)) In sensu' ca ce aveai tu acolo era Fast Sprint (cel putin asa pare) care are incorporat in el, intr-o oarecare masura, si infinite run :D Pacat totusi, RiP lu' frate-tu, cred ca a mancat ceva bataie pt chestia asta :))

Nu-s prost sa-l bat pentru un joc, i-am dat totusi o palma in gluma :)) Dar e frustrant ca am luat si eu ban desi 99% din server stie ca e fratimiu, ma rog, oricum dovezile nu sunt bune pentru a bana un jucator, am vorbit cu multi admini si au spus ca e ban aiurea.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ryz Hitmanu' said:

Nu-s prost sa-l bat pentru un joc, i-am dat totusi o palma in gluma

Trebuia bagat in spital, "copil prost" =))=)) Am ras in hohote la inregistrarea aia :)) Oricum, asta e, n-ai pierdut oricum nimic ca nu am mai avut waruri :)) Cum a zis si Raulen, a avut si B-Zone waruri daca e.. Saptamana asta warurile au fost suspendate, nici attack-urile nu merg, nimic. Nu stim inca nimic de warurile din week-end, dar sper sa fie rezolvata problema pana atunci. Revin cu noutati daca mi se zice ceva legat de subiectu asta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.