Jump to content

Vietnamese Boys - Discuţii generale | General discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

Niste exemple de nickname-uri , asa mai misto? :) As vrea sa schimb numele din Daddy in altceva. E nume de copil si ma cam enerveaza.. Niste exemple?


 

Edited by W1NNd
Link to comment
Share on other sites

Azi am facut destul de mult DM cu Mitikq si ceilalti :)) a fost frumos. Mai indata va aparea si un clip.

Pana atunci, aruncati un ochi aici si dati un +1 daca va place : http://forum.b-zone.ro/topic/218910-propuneri-tigari-radio-si-program-waruri/#entry3212851

 

EDIT : Poftim si videoul :

Edited by Unchiul sEc
Link to comment
Share on other sites

Salut! Acum am ajuns acasa, vorbim in joc.

 

 

@, verbul "a fi" la persoana a-II-a singular, se pune cu 2 de i. Daca taceai, erai baietas. :)

Se scrie FII, cu doi i, numai la:

- imperativ afirmativ: Fii cuminte!

- conjunctiv prezent, forma afirmativă şi forma negativă: Vreau să fii cuminte. Vreau să nu fii obraznic.

- viitorul format de la conjunctiv: o să fii, nu o să fii.

În rest e FI, cu un singur i:

- infinitiv: a fi

- imperativ negativ: Nu fi obraznic!

- condiţional prezent: aş fi, ai fi

- condiţional perfect: aş fi fost, ai fi fost, ai fi spus, ai fi făcut

- conjunctiv perfect: să fi ştiut, să fi fost, să fi avut

- viitor: voi fi, vei fi

- verb + FI: pot fi, poţi fi, să poată fi, să poţi fi, vei putea fi. : http://diacritica.wordpress.com/tag/nu-fi-sau-nu-fii/

Iti mai spun inca o data, crede-ma, fac mai multa romana decat tine.

Link to comment
Share on other sites

@, n-am chef de tine, ma. Imi inchipui ca pana si tu te-ai saturat sa te bagi in seama cu mine.. Puteam trai fara sa aflu cata romana faci tu. Lasa-ma in nestiinta mea.

Link to comment
Share on other sites

@, aproape ai fost dur. Lasa-ma, nene, n-am chef de tine. Stiam de imperativul afirmativ ca se scrie cu 2 de I , iar la negativ am crezut ca e la fel. Ideea e ca nu erai in discutie si n-am nevoie de aerele tale.

Link to comment
Share on other sites

@, aproape ai fost dur. Lasa-ma, nene, n-am chef de tine. Stiam de imperativul afirmativ ca se scrie cu 2 de I , iar la negativ am crezut ca e la fel. Ideea e ca nu erai in discutie si n-am nevoie de aerele tale.

Daca taceai erai baietas :)

Link to comment
Share on other sites

Bafta tuturor. Mi-a facut placere sa fim colegi dar nu-mi mai place

.un prim motiv, inactivitatea unora + manuirea armelor prea naspa.

Un al doilea motiv este alianta dintre cele 2 ganguri. Alea nu sunt waruri. Dupa parerea mea, e o umilință si nu suntem in stare sa castigam turful pe propria piele.

 

 

succes tuturor

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.