Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

Nu, dar am putea dezbate un subiect.

 

Un subiect demn de mintitile noastre destul de juvenile in acest moment nefast al existentei ar putea fi existenta unei entitati divine care decide cine promoveaza examenul de bacalaureat, dupa cum spun unii, sau, puterea banilor, in minunata tara din care toti facem parte, mai putin indianu, care fac ca toate sa functiuneze, prost, dar, sa functioneze.

 

Va invit sa alegeti un subiect.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

Acum am vauzt, KRYSTY, CE E CU ASTA?:

Sponsori:

Spoiler

  • Clayton

 

Tu ai primit bani pe proiectu asta? :O

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

In alta ordine de idei, trebuie sa incepem munca pentru a 2-a editie de B-News, intrucat sunt presat de o voce care imi resuna in cap de fiecare data cand deschid serverul. Eu am reusit sa gasesc niste idei care mi se par plauzibile si destul de interesante, dar, o sa am nevoie de o echipa care sa le dezvolte:

 

 

1. o factiune de cand s-a deschis serveru pan ai prezent

2. un interviu cu un jucator random

3. Un interviu cu un admin vechi

4. O dezbatere intre 2 oameni normali sau 2 reporteri sau, orice cred ca merge, despre eventualele noi updaturi. (gen, intrebari si raspunsuri, si alte caca, nu chiar ca un interviu, ceva mai complex)

5. Admini, noi si vechi.

6. Ceva foarte complex despre joburi secundare.

7. Ceva, gen, o zi normala a a unui admin, ce face toata ziua, nu e chiar rp dar, e interesant.

8. Cum au progresat mafiile, putem sa o luam de anu trecut din ianuarie sa zicem, ianuarie 2012, cum arata harta cu turfuri atunci, nu mai situ daca erau sau nu turfuri, zic ca idee, si cu ajutorul mai multor imagini facute, cel mai probabil, in paint, sa aratam care au fost schimbarie pana in prezent. La un momentdat, daca exista posibilitatea ca pe pozele din ziar sa pui gif, putem face si asta.

 

 

Va rog sa imi spuneti cum vi se par si, daca vi se pare ca vreunu vi se potriveste sau stiti voi cum sa il scrieti faceti un post aici si spuneti-mi si este al vostru. O sa mai postez idei cand o sa mai am. Daca voi mai aveti niste idei, astept sa mi le spuneti.

Edited by Cartofar
Link to comment
Share on other sites

Un subiect demn de mintitile noastre destul de juvenile in acest moment nefast al existentei ar putea fi existenta unei entitati divine care decide cine promoveaza examenul de bacalaureat, dupa cum spun unii, sau, puterea banilor, in minunata tara din care toti facem parte, mai putin indianu, care fac ca toate sa functiuneze, prost, dar, sa functioneze.

 

Va invit sa alegeti un subiect.

Pai, in primul rand, te-as ruga sa nu mai folosesti atatea epitete idioate pentru ca nu ai ce sa arati. 55% promovabilitate nu mi se pare o cifra foarte mare tinand cont ca s-a copiat si anul asta la greu, ar fi mult mai bine daca s-ar reinfiinta scolile profesionale sau sa existe posibilitatea de a te angaja si fara BAC tinand cont de anumite calificari si competente.

Link to comment
Share on other sites

Pai, in primul rand, te-as ruga sa nu mai folosesti atatea epitete idioate pentru ca nu ai ce sa arati. 55% promovabilitate nu mi se pare o cifra foarte mare tinand cont ca s-a copiat si anul asta la greu, ar fi mult mai bine daca s-ar reinfiinta scolile profesionale sau sa existe posibilitatea de a te angaja si fara BAC tinand cont de anumite calificari si competente.

 

Stim ca esti frustrat de vvocabularul tau extremd e redus si de scoala ta profesionala care are promovabilitate 0.001% si stii foarte bine ca a lua bacul, pentru tine este ca o poveste pentru copii. De aceea doresti sa ai si tu posibilitatea de a te angaja fara el, dar, statul nu tie cu analfabetii, asa ca, deschide o carte si lasa toate attractiile diavolesti, precum calculatorul, pana vei acumula destule cunostinte. App, exista posibilitatea sa te angajezi si fara bac, chiar de la sfarsitul clasei a 10-a. Primesti o diploma, iar, rebu te angajeaza fara probleme.

Link to comment
Share on other sites

Stim ca esti frustrat de vvocabularul tau extremd e redus si de scoala ta profesionala care are promovabilitate 0.001% si stii foarte bine ca a lua bacul, pentru tine este ca o poveste pentru copii. De aceea doresti sa ai si tu posibilitatea de a te angaja fara el, dar, statul nu tie cu analfabetii, asa ca, deschide o carte si lasa toate attractiile diavolesti, precum calculatorul, pana vei acumula destule cunostinte. App, exista posibilitatea sa te angajezi si fara bac, chiar de la sfarsitul clasei a 10-a. Primesti o diploma, iar, rebu te angajeaza fara probleme.

Frustrat de vocabular? Nu credeam ca poti fii mai redus, asa, ca sa te bat cu ale tale cuvinte. Sa comparam unitatile de invatamant la care studiem? Ai dreptate, 45% dintre cei care au terminat clasa a 12-a o sa ajunga la facultate, doctori in fizica nucleara.

Link to comment
Share on other sites

Frustrat de vocabular? Nu credeam ca poti fii mai redus, asa, ca sa te bat cu ale tale cuvinte. Sa comparam unitatile de invatamant la care studiem? Ai dreptate, 45% dintre cei care au terminat clasa a 12-a o sa ajunga la facultate, doctori in fizica nucleara.

 

Redus? redus la ce? Cuvintele enuntate in comentariile anterioare nu au nici o urma de greseli fie ele gramaticale, de scriere sau de orice tip. Iti multumesc, totusi, ca iti strofoci creierul ca sa gasesti greseli in exprimarea mea impecabila. Pe ce iti bazezi afirmatiile, ca 45% vor deveni doctori in fizica nucleara? Nici partea cu facultatea nu o prea cred...

 

 

:)) Imi place, acum nu mai posteaza nimeni pe aici... Kelton a zis sa nu folositi topicu asta ca messu, nu sa lasati paianjenii sa isi faca panze pe aici, puteti inca posta chestii, doar sa fie umpic mai complexe. Luati exemplu de la krysty, stiu, nu se descurca prea bine, dar macar incearca.

Edited by Cartofar
Link to comment
Share on other sites

Redus? redus la ce? Cuvintele enuntate in comentariile anterioare nu au nici o urma de greseli fie ele gramaticale, de scriere sau de orice tip. Iti multumesc, totusi, ca iti strofoci creierul ca sa gasesti greseli in exprimarea mea impecabila. Pe ce iti bazezi afirmatiile, ca 45% vor deveni doctori in fizica nucleara? Nici partea cu facultatea nu o prea cred...

 

 

:)) Imi place, acum nu mai posteaza nimeni pe aici... Kelton a zis sa nu folositi topicu asta ca messu, nu sa lasati paianjenii sa isi faca panze pe aici, puteti inca posta chestii, doar sa fie umpic mai complexe. Luati exemplu de la krysty, stiu, nu se descurca prea bine, dar macar incearca.

Ma refer la logica si la coerenta ta in exprimare, vorbesti aiurea, folosesti epitete aiurea doar ca sa te dai interesant ca ai auzit de cuvintele alea. Intr-o discutie nu conteaza asta. Cu greselile te cam inseli, corect era: "nu au nicio urma de greseala". La partea cu fizica nucleara eram sarcastic, data viitoare o sa iti spun cand sunt si cand nu sunt.

Link to comment
Share on other sites

Ma refer la logica si la coerenta ta in exprimare, vorbesti aiurea, folosesti epitete aiurea doar ca sa te dai interesant ca ai auzit de cuvintele alea. Intr-o discutie nu conteaza asta. Cu greselile te cam inseli, corect era: "nu au nicio urma de greseala". La partea cu fizica nucleara eram sarcastic, data viitoare o sa iti spun cand sunt si cand nu sunt.

 

Ai face bine sa incetezi cu comportamentul acesta juvenil si reticent la adresa mea, intrucat nu o sa iti aduca decat rau. Daca ridic un deget, lideru tau cade, daca ridic 2, ohoho, nici nu ai vrea sa stii ce se intampla. Deci, te rog cordial sa termini cu toate afirmatiile nefondate despre existenta mea menita pentru mult mai mult bine decat a ta. Cat despre sarcasmul tau, este unul foarte prost, inainte de un comentariu din acesta anuntane ca urmeaza sa scrii ceva ce o sa ne lase cu gura cascate si o sa ne puna pe ganduri despre cum ai reusit tu sa ajungi in aceasta functie, de lider. Greseala dezastruoasa! Odata cu liderul tau, a venit si criza, si tirania. PLEACA, NU TE VREM.

 

In cazul in care chiar vrei sa pleci, sa stii ca tot ce am scris mai sus nu este adevarat, eu te iubesc, si pe tine si factiunea, iar daca o parasesti sa stii ca te voi iubi in continuare, iar factiunea va fi cea mai importanta pentru mine si as vrea sa detin si o funcite aici, si, te iubesc, si, poti sa pui o vorba buna si pentru mine ca, te iubesc, si , ca , vorba ta va conta destul de mult, ca, te iubesc, sa stii.

 

Bonus: n71eIG5.jpg

 

Aj3Kc9r.png

 

P.S. Daca nu ma cunoasteti destul de bine, va rog sa nu trageti concluzii pripite din posturi ca acesta. Este un pamflet, ca si krysty, si trebuie tratat ca atare.

Link to comment
Share on other sites

La ora aia se culca omu ba? 1:30? Naspa de voi.

9QQXpWw.jpg91 mai exact.....

 

kTG0EV1.jpg

Si cei mai activi admini (erau pe [/sleep]...)

 

Eu acum am culc...cred ca ne vedem pe seara :)))

Edited by RazviTnx xD
Link to comment
Share on other sites

La ora aia se culca omu ba? 1:30? Naspa de voi.

91 mai exact.....

 

 

Si cei mai activi admini (erau pe [/sleep]...)

 

Eu acum am culc...cred ca ne vedem pe seara :)))

tumblr_m6txqu3PGI1qjhrip.gif

Link to comment
Share on other sites

Neapta! Ma bucur ca mai mult decat respectatul jucator care mi-a facut reclamatie a reusit sa gaseasca topicul respectiv, ar trebui macar sa il apreciem, cu o boala grava, in faza terminala, a reusit.

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Am nevoie de 5-6 membri, de preferat rank 3+ dar merge si mai mici sa ma ajute cu B-News. Momentan va intreb care vreti, daca nu va oferiti singuri, o sa va pun eu. Astept pretendenti!

Edited by Cartofar
Link to comment
Share on other sites

Neapta! Ma bucur ca mai mult decat respectatul jucator care mi-a facut reclamatie a reusit sa gaseasca topicul respectiv, ar trebui macar sa il apreciem, cu o boala grava, in faza terminala, a reusit.

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Am nevoie de 5-6 membrii, de preferat rank 3+ dar merge si mai mici sa ma ajute cu B-News. Momentan va intreb care vreti, daca nu va oferiti singuri, o sa va pun eu. Astept pretendenti!

Vezi ca ai bagat un "i" din burta.

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca ai bagat un "i" din burta.

 

Imi pare foarte rau, nu o sa repet vreodata grosolana greseala. Sper ca ma vei putea ierta.

 

 

 

Tocmai am avut o revelatie. Sunt printre putinii jucatori care nu au poza la profil :|

Edited by Cartofar
Link to comment
Share on other sites

  • psoN changed the title to Discuții / Discussions
  • E l e g a n t locked this topic
  • .Aku unlocked and locked this topic
  • .Aku unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.