Jump to content

Care este ultimul film pe care l-ai văzut? | What's the last movie you've seen?


Alexander
 Share

Recommended Posts

Numele filmului văzut:Oblivion

Părere:Un film reusit, zic eu.Peisajele post apocaliptice sunt exceptionale, actorii sunt foarte buni, mai ales Morgan Freeman.

Îl recomanzi sau nu?:Il recomand, este exceptional.

Trailer:

Alte precizări?:Daca nu stii la ce sa te uiti, incearca Oblivion.

Edited by Vladyyyyy
Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: Olympus has Fallen [ Cod rosu la Casa Alba ]

Părere: Un film exceptional , l-am urmarit la cinema , si pot sa zic ca toti de acolo din sala eram socati , speriati , emotionati . Protagonistul filmului este jucat de Gerard Butler , un actor minunat .

Îl recomanzi sau nu?: Nu il recomand . Va oblig sa va uitati la acest film , deoarece nu veti regreta.

Trailer:

 

Alte precizări?: RECOMAND .

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: You Don't Mess with the Zohan

Părere: O comedie foarte reusita, am ras incontinuu :))

Îl recomanzi sau nu?: Sigur.

Trailer:

Alte precizări?: Vizionare placuta!

 

Vei primi un avertisment verbal pentru că nu ai respectat minimul de 10 cuvinte la motiv, te rog să citeşti regulile secţiunii.

 

Numele filmului văzut: Van Wilder Freshman year 2009

 

Părere: O comedie foarte reusita, am ras incontinuu :))

Îl recomanzi sau nu?: Sigur.

 

https://www.youtube....h?v=hVi9vf5HGHs

 

Vei primi al doilea avertisment verbal pentru post în bătaie de joc, ai schimbat doar titlul, în rest ai dat copy paste, oricum la fel, nu ai respectat minimul de 10 cuvinte la părere, poate data viitoare vei fi mai atent.

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: Mama

Părere: Un film reusit, zic eu. Actorii sunt foarte buni iar filmul are o poveste emotionanta. Mereu sunt momente pline de suspans, nu va uitati singuri la acest film sa nu uitam ca este horror.

Îl recomanzi sau nu?: Recomand

Trailer:

 

Alte precizări?: -

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: Fast And furious 6 /Furios si iute 6

Părere: Un film reusit, zic eu. Actorii sunt foarte buni ,curse,drifturi si suspans. Film de nota 10. Cu actiune si SF in unele parti :)

Îl recomanzi sau nu?: Recomand

Trailer:

Alte precizări?: Atat..

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: Epic

Părere: Am vizionat acest film 3D şi are efecte foarte uimitoare. Transpunerea realităţii în viaţa unor insecte m-a uimit, iar ideea a fost genială.

Îl recomanzi sau nu?: Desigur.

Trailer:

Alte precizări?: Vizionare placută !

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului: dupa 28 de zile

Parere: In aproape toate filmele anterioare, strigoii si zombii se mişcau cu greutate şi aveau braţele ridicate în unghi de 90 de grade. Dar, în „După 28 de zile“, aceste creaturi sunt foarte rapide, precum nişte şacali care au consumat mult prea multă cafea. A doua idee cu care Boyle a venit a fost cea de oameni infectaţi. Această perspectivă a fost ceva nou, îndrăzneţ şi extrem de terifiant.

Il recomanzi sau nu?: Desigur ca da.

Trailer: http://www.cinemagia...days-later-503/

Edited by IB Robert
Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: Stoker

Părere: Ar trebui sa fie un film Horror dar nu m-a impresionat cu absolut nimic.

Îl recomanzi sau nu?: Nu.

Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=W1I2PMInn7M

Alte precizări?: -

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: Pacific Rim (Cercul de foc)

Părere: Cand am vazut trailer-ul si unele pareri, nu ma asteptam sa fie reusit, insa dupa ce l-am vizionat, mi-am schimbat radical parerea. Este foarte reusit, efecte speciale bune, actori pe masura.

Îl recomanzi sau nu?: Cu siguranta.

Trailer:

Alte precizări?: Daca aveti de gand sa-l vedeti si nu o puteti face la cinema, eu zic sa asteptati varianta HD, merita asteptarea.

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: The Haunting in the Connecticut

Părere: M-a impresionat foarte mult acest film, multe filme sunt de groaza, dar acesta le intrece pe toate, are efecte speciale foarte bine aranjate si coloana sonora te distruge psihic.

Îl recomanzi sau nu?: Recomand !

Trailer:

Alte precizari?: Nu.

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut:Emperor

Părere:Filmul este foarte bun, mi-a placut la nebunie.Mi-a placut extrem de mult cum joaca Matthew Fox si Tommy Lee Jones, sa nu mai spun de restul.O lectie de istorie care s-a transformat in film.

Îl recomanzi sau nu?:Il recomand, merita.

Trailer:

 

Alte precizări?:Daca esti interesat de al II-lea razboi modial trebuie sa te uiti la acest film.

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut:Home Alone 2

Părere:Preferatul meu, In “Singur acasa 2: Pierdut in New York”, Kevin McCallister (Macaulay Culkin) revine, de această data avand intreg orasul New York drept teren de joaca. Dar nu va fi singur multa vreme. Banditii de doi bani, Harry si Marv (Joe Pesci si Daniel Stern) despre care s-a dus vestea, au mirosit si ei ca e rost de ceva si, lingandu-si inca ranile de la ultima intalnire cu Kevin, pun la cale o escrocherie pe scara mare.

Îl recomanzi sau nu?:Da, merita vazute toate partile.

Trailer:

Alte precizări?: -

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: Olympus Has Fallen - Cod Rosu la Casa Alba

Părere: In “ Olympus Has Fallen - Cod Rosu la Casa Alba” este un film excelent cu o distrbutie uimitoare in care se afla si Morgan Freeman si Gerard Butler personajul princare care joaca rolul unui membru al gardei prezidentiala ("Mike Banning") se gaseste inchis in Casa Alba in urma unui atac terrorist. Folosinduse de cunostintele sale despre interorul Casei Albe, Banning lucreaza cu garda nationala pentru a il salva pe presedinte de rapitorii sai.

Îl recomanzi sau nu?: Da, merita vazut.

Trailer: Click

Alte precizări?: -

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut:Identity 2003

Părere: Un film psihologic chiar foarte bun , cu prezenta a 2 actori foarme buni :John Cusack si Ray Liotta, acest film se joaca cu mintea ta.... de la inceputul filmului pana la sfarsit si chiar si dupa ce ai vizionat filmul tot te lasa "sa-ti bati mintea" in legatura cu adevarul povestii.

Îl recomanzi sau nu?: DA

Trailer:

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: Scary Movie 5

Părere: Destul de reusit,filmul este foarte comic insa seriile mai vechi mi-au creat o stare mult mai buna

Îl recomanzi sau nu?: bineinteles

Trailer:

 

 

Alte precizări?: have funn

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: Before I Self Destruct

Parere: Sincer, cand am vazut trailerul nu am fost asa impresionat. L-am vizionat deoarece actorul principal este 50 Cent. Filmul repreznta o poveste interesanta. Chiar daca este mai vechi, dar merge.

Il recomanzi sau nu?: Desigur!

Trailer:

Alte precizări: -

Edited by Druley 11
Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: Hollow Man

Părere: Un film foarte interesant, în rolul principal cu un om de ştiinţă care testează pe el un ser al invizibilităţii care se dovedeşte a avea un efect ireversibil, urmând să înnebunească şi lucrurile să scape de sub control.

Îl recomanzi sau nu?: Da.

Trailer:

Alte precizări?: -

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut:Elysium (2013)

Părere:Un SF excelent, mi-a plăcut ideea cu stația spațială pentru cei bogați, povestea este frumoasă și scenele sunt bine filmate.Pentru un cetățean de pe pământ Matt Damon e cam grăsuț.

Îl recomanzi sau nu?:Îl recomand, merită.

Trailer:

Alte precizări?:Dacă iti plac SF-urile trebuie sa te uiți la Elysium.

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: Elysium

Părere: Un film foarte frumos, l-am văzut ieri la cinematograf, mi-a plăcut ideea filmului, cu acea împărţire a lumii în 2 clase sociale, cei bogaţi fiind pe staţia spaţială Elysium şi ceilalţi captivi pe Pământ în sărăcie şi mizerie. Singurul lucru care ar fi adus egalitatea între cele 2 tabere ar fi fost personajul principal, Max, care are atât misiunea să se salveze pe sine însuşi, cât şi pe milioanele de oameni captive pe Pământ.

Îl recomanzi sau nu?: Desigur.

Trailer:

Alte precizări?: Sper să vă placă.

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: King Kong ( 2005 )

Părere: Un film exceptional, cu o poveste captivanta ce se termina dramatic. Din pacate, omul e mereu acolo pentru a strica totul.

Îl recomanzi sau nu?: Da !

Trailer:

Alte precizări?: -

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: Snitch (2013)

Părere: Este un film la care nu te plictisesti, actiunea si suspansul sunt la fiecare pas.

Îl recomanzi sau nu?: Normal.

Trailer:

 

Alte precizări?: Daca nu l-ati vizionat, vizionati-l. Nu văva parea rau.

Edited by Christian UGD
Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: Pain & Gain(2013)

Părere: Este un film foarte tare, cu o actiune complexa care te tine mereu in suspans.

Îl recomanzi sau nu?: Desigur!

Trailer:

 

Alte precizări?: -

Link to comment
Share on other sites

Numele filmului văzut: Iron Man 3

Părere: Un film captivant, care te aduce in mijlocul actiunii. Finalul este unul exceptional, care nu dezamageste.

Îl recomanzi sau nu?: Da

Trailer:

Alte precizări?: -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.