Jump to content

🚖San Fierro Taxi - Discuții / Discussions✍️


Kelton
 Share

Recommended Posts

Salut am si eu o intrebare cand sunt astia de rank4+ activi ca incerc de azi dimineata sa dau testu si nimeni... da ce am iesit la 3 afara si am intrat la 6 chiar nici unu?

Chiar acum sunt 2 de rank 4 online.LucyanTeq99 si SmaraAndrey.Cauta pe 1 dintre ei in joc bafta.

 

PS:Nu mai posta aici daca nu esti din sf taxi.

Link to comment
Share on other sites

Salutare ! Ăsta este primul meu post p'aici, sper să avem o colaborare cât mai bună !

 

Acum...am și eu o mică nelămurire, dacă nu vă supărați, îmi explică și mie cineva treaba cu locația care trebuie să apară în screen-shot ?

 

1. Am voie să fac poză cu page up dacă s-a mai scris pe chat și nu mai apare locația ?

 

2. M-am uitat acum câteva minute peste rapoartele voastre și am văzut că nu la toți apare locația în screen-shot.Regula aceasta a fost adăugată de curând ?

 

Sper că nu am făcut rău că am întrebat aici, dar vreau să fiu lămurit 100% să nu am probleme pe viitor.Mulțumesc !

Link to comment
Share on other sites

 

Chiar acum sunt 2 de rank 4 online.LucyanTeq99 si SmaraAndrey.Cauta pe 1 dintre ei in joc bafta.

 

PS:Nu mai posta aici daca nu esti din sf taxi.

 

Poi ma chinui de 2 ore la lucyanteq99 un raspuns la celalalt la fel... ce fel e factiune e asta cand nici unu nu se ocupa de teste?

Link to comment
Share on other sites

Salutare ! Ăsta este primul meu post p'aici, sper să avem o colaborare cât mai bună !

 

Acum...am și eu o mică nelămurire, dacă nu vă supărați, îmi explică și mie cineva treaba cu locația care trebuie să apară în screen-shot ?

 

1. Am voie să fac poză cu page up dacă s-a mai scris pe chat și nu mai apare locația ?

 

2. M-am uitat acum câteva minute peste rapoartele voastre și am văzut că nu la toți apare locația în screen-shot.Regula aceasta a fost adăugată de curând ?

 

Sper că nu am făcut rău că am întrebat aici, dar vreau să fiu lămurit 100% să nu am probleme pe viitor.Mulțumesc !

 

Bun venit! Locatia nu are de a face cu destinatia precizata de client la inceputul comenzii. Locatia trebuie sa poata fi observata vizual in poza sau clientul sa spuna ''aici'', ''multumesc'', ''stop'', ''de aici merg pe jos'', fara sa sara din taxi nespunand nimic (in acel caz, daca niciunde in poza nu apare un PnS Temple, CNN Ls si asa mai departe poza va fi anulata). Sa o luam logic, ce e un punct la raport? O comanda facuta ar fi raspunsul. Ei bine, este adevarat, dar trebuie sa fie o comanda facuta din doua puncte de vedere, o comanda virtuala, (client x left the taxi, earned ... ) si o comanda reala, in cadrul careia clientul a fost dus la detinatie si a profitat de serviciile noastre. Ar fi o ipocrizie sa marcam cu vazut comenzile in care totul este ambiguu si poate chiar noi suntem motivul pentru care clientul a ales sa nu duca la capat cursa.

 

Ca sa fiu mai explicita, ''locatia'' trebuie sa fie ori indicata ,,verbal'' (prin scris) de client, ori sa se observe in poza (locatie in acest caz inseamna un loc cunoscut de pe server).

Edited by Tessie
Link to comment
Share on other sites

Poi ma chinui de 2 ore la lucyanteq99 un raspuns la celalalt la fel... ce fel e factiune e asta cand nici unu nu se ocupa de teste?

Nu mai posta aici dacă nu ești membrul acestei facțiuni. Ai fost acceptat pentru teste? Felicitări! Nu te mai stresa atât, ai 48h să dai testul, nu 2h. E de datoria ta să intri pe website să te interesezi ce testeri sunt online și să-i contactezi. Nu tu ești singurul player care are de dat teste pentru a intra aici.

 

Pain, 48, nu 24 :)

Link to comment
Share on other sites

Poi ma chinui de 2 ore la lucyanteq99 un raspuns la celalalt la fel... ce fel e factiune e asta cand nici unu nu se ocupa de teste?

Sa renunti la gandul de a mai intra in aceasta factiune daca iti place sa vii cu reprosuri printr-un post in locul unde tu nu ai voie sa te uiti.

Link to comment
Share on other sites

Salutare colegi!

Sa vedeti ce s-a intamplat azi: un coleg a lovit o fata pe trecerea de pietoni si a parasit locul accidentului... Pentru cei ce nu stiu asta inseamna suspendarea permisului + dosar penal (dupa lege). Din cate am inteles nu a fost lovita grav fata, dar greseala lui a fost ca a parasit locul faptei. Il cauta politia azi pe la scoala. Nu as vrea sa fiu in locul lui. :(

Si mai urat e ca are permis de doar 5 zile.. :(

 

Concluzia: Permisul nu trebuie dat oricui...

 

P.S.: Sa aveti grija in trafic cand o sa conduceti sau daca conduceti!

Edited by Fab
Link to comment
Share on other sites

@, nu ai dreptate, sa stii ca pana si pe ala il poti lua cu bani. Ei nu se gandesc ca tu poti sa omori pe cineva daca nu stii sa conduci, se gandesc doar la ei, si ca primesc bani.

Link to comment
Share on other sites

Nu zic ca acel baiat l-a luat pe pile, dar unii pur si simplu nu pot fi soferi, sunt prea inconstienti si nu sunt preventivi. Eu daca nu am camp vizual asigurat sunt preventiv si incetinesc ca ma gandesc ca poate imi sare cineva in fata masinii fara sa se uite. El spune ca a fost si orbit de soare si am patit si eu asta la trecerea aia, cand merg la scoala dimineata ma orbeste soarele pe strada aia unde s-a intamplat incidentul, dar ma descurc.

 

 

Nu cred ca permirul de condus se da pe pile... e ceva important acest lucru.

Se da pe bani.. Cunosc persoane care l-au luat asa dar nu sunt soferi asa prosti, adica il puteau lua si fara, dar na, cand ai bani prea multi vrei sa il iei din prima sa nu iti mai bati capul.

 

Edited by Fab
Link to comment
Share on other sites

Ei nu se gandesc ca tu poti sa omori pe cineva daca nu stii sa conduci, se gandesc doar la ei, si ca primesc bani.

Cu sistemul acesta corupt din Romania toata lumea incearca sa scoata un ban in plus. Ofiterii de circulatie care se ocupa cu acel examen se lupta pentru primul loc in top.

 

Am putea da vina si pe guvern, poate nu le da destul salariu, dar totusi, sa scoti cate 200-300 euro pe zi din examene mi se pare penibil. Si mai ales specimenele care, fara cash nu te trec, indiferent de cat de bine ai stii sa conduci.

 

Cam asta e situatia din Romania. Un sfat de luat acasa ar fi: asigurati-va de doua ori cand treceti strada, preferabil in ambele parti, sensul unic nu e un obstacol pentru dereglatii mental.

Link to comment
Share on other sites

pai daca vb despre altceva ne sanctionezi, asa ca mai bine vb despre romania si cum am daramat eu 4 afise in Braila cu "Ponta presedinte". 2 de pe langa scoala de la mine...

Link to comment
Share on other sites

pai daca vb despre altceva ne sanctionezi, asa ca mai bine vb despre romania si cum am daramat eu 4 afise in Braila cu "Ponta presedinte". 2 de pe langa scoala de la mine...

Bine ai facut! Doamne, tare frica imi e ca o sa ajunga presedinte Ponta..

 

@, sti ca daca te vad gaborii e mare amenda?

Riscul meseriei.. :))

 

Edited by Fab
Link to comment
Share on other sites

 

D a r r e N,în legătură cu acel post.Vreau să ştii,că ce a zis el,o parte este adevărată.Uite cum a fost :am dat repair unui jucător,şi a venit el.Şi mi-a zis o locaţie Dillimore apoi JailSat apoi Casa lui Kelton.Şi i-am zis că nu ştiu şi l-am lăsat la CNN.El nu mi-a zis nimic in legatură cu Hitmen.Asta m-a deranjat că pe Rpg aşa a scris:"Nu stie Locatia. De 2 ori i-am spus: Dillimore apoi JailSat apoi Casa lui Kelton apoi De la hitmen mai in fata si nici hitmen nu a stiut. Ce tester a avut ?''..A minţit în legatură cu Hitmen.Şi mă temeam să îi dau /eject pentru că ma gândeam că îmi vei da FW.Atât am avut de zis. :).Succes!

 

Link to comment
Share on other sites

Pentru momentele frumoase petrecute alaturi de subliderul meu si de ceilalti membri carora le duc dorul, m-am gandit sa pun acest filmulet pentru a va aminti de perioada frumoasa petrecuta impreuna.

Sper sa va placa si sa va aduceti aminte de clipele acelea frumoase cand eram 25-28 de playeri online la fiecare activitate si ne distram impreuna cu cei din The Tsar Bratva facand War4Fun si multe alte activitati! Ii multumesc lui Darren pentru ca ma lasat sa postez acest post va urez mult succes in continuare si o seara faina va doresc!
Link to comment
Share on other sites

  • WRC changed the title to 🚖San Fierro Taxi - Discuții / Discussions✍️
  • aky9 unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.