Jump to content

Avispa Rifa - Discutii intre membri / Discussions


Kelton
 Share

Recommended Posts

Sunt foarte dezamagit de voi, nu ati putut sa ascultati ceea ce va spuneam sa si urcati pe HQ ELC, acum am pierdut zona... bravo.

Cei care nu au venit la war, aveti FW.

Link to comment
Share on other sites

Te am de 3 sapt , sper ca nu ma dezamagesti astazi la war-uri :)) Pe site-ul de unde l-am cumparat cica e special pt gaming ca are buton de schimbat DPI in functie de cum tragi mai bine , poate ma face de ras :))

3Jkq47N.jpg

Edited by SniPeRS
Link to comment
Share on other sites

Buna dimineata acum m-am trezit si eu.

Ma cam doare spatele si nu stiu de la ce..

Ne auzim in game, intru imediat.

Link to comment
Share on other sites

Ba da mare tiganie a fost astazi cu mouse-urile :)) Eu v-am spus , orice mouse credeti voi ca e mai bun , pe Ouroboros care costa 700 lei nu il face nici unul.

1. Pentru 8200 DPI

2. Cel mai avansat senzor optic , merge pe orice suprafata fara sa te dezavantajeze cu nimic.

3. Fiind optic , e normal sa fie mai stabil decat laserul si decat bila. Sa numai spuneti la nimeni NICIODATA ca un mouse pe laser e mai bun decat un mouse optic ca ne facem naibi de ras...

4. Cum spune si oversload , nu mouse-ul il face pe om sa traga mai bine si asta este adevarat , dar daca esti pe o cladire si dai cu M4 ai nevoie de stabilitate MAXIMA la arma pentru ca daca ala fuge tre sa ti tinta dupa el continuu si daca mouse-ul se misca in toate directiile nu prea ai speranta sa faci + mare.

Nu zic ca mouse-ul meu e cel mai bun ( ca nici nu e ) dar daca are 2400 DPI + optic + buton de setat DPI e tot ce imi ajunge.

Link to comment
Share on other sites

Ba da mare tiganie a fost astazi cu mouse-urile :)) Eu v-am spus , orice mouse credeti voi ca e mai bun , pe Ouroboros care costa 700 lei nu il face nici unul.

1. Pentru 8200 DPI

2. Cel mai avansat senzor optic , merge pe orice suprafata fara sa te dezavantajeze cu nimic.

3. Fiind optic , e normal sa fie mai stabil decat laserul si decat bila. Sa numai spuneti la nimeni NICIODATA ca un mouse pe laser e mai bun decat un mouse optic ca ne facem naibi de ras...

4. Cum spune si oversload , nu mouse-ul il face pe om sa traga mai bine si asta este adevarat , dar daca esti pe o cladire si dai cu M4 ai nevoie de stabilitate MAXIMA la arma pentru ca daca ala fuge tre sa ti tinta dupa el continuu si daca mouse-ul se misca in toate directiile nu prea ai speranta sa faci + mare.

Nu zic ca mouse-ul meu e cel mai bun ( ca nici nu e ) dar daca are 2400 DPI + optic + buton de setat DPI e tot ce imi ajunge.

 

 

N-am citit tot doar ce am citit am vazut ca mi-ai pocit numele..Este Osvaldo cu . Sa nu se mai repete :<

Link to comment
Share on other sites

Vorbesc cu intreaga factiune , va contraziceti cu mine care e cel mai bun mouse :))

@@Askhanar mouse-ul pe care vi l-am prezentat astazi il bate si pe al meu , si pe Sensei ala si pe fiecare.

Un mouse laser nu o sa fie niciodata mai precis la M4 decat un mouse optic.

Daca spui ca Sensei ala e pe laser , eu unu nu ti-l recomand pentru jocurile shooter. Daca vrei sa tragi ca oamenii dupa cladire cu M4 , iati unul optic neaparat si cu multe DPI-uri.

Eu in ziua de astazi de la war-uri sunt multumit de mouse-ul asta cum trage cu M4 dupa cladire. Avansez eu si la Ouroboros sa vezi atunci + la war-uri.

Costa 700 lei dar merita pretul.

1. Pentru ca are 8200 DPI

2. Cel mai avansat senzor optic , ganditi-va ca e cel mai avansat senzor optic nu pe laser , deci numai tre sa dau detalii despre ce precizie poti avea cu el nu ?

 

Link to comment
Share on other sites

Vorbesc cu intreaga factiune , va contraziceti cu mine care e cel mai bun mouse :))

@@Askhanar mouse-ul pe care vi l-am prezentat astazi il bate si pe al meu , si pe Sensei ala si pe fiecare.

Un mouse laser nu o sa fie niciodata mai precis la M4 decat un mouse optic.

Daca spui ca Sensei ala e pe laser , eu unu nu ti-l recomand pentru jocurile shooter. Daca vrei sa tragi ca oamenii dupa cladire cu M4 , iati unul optic neaparat si cu multe DPI-uri.

Eu in ziua de astazi de la war-uri sunt multumit de mouse-ul asta cum trage cu M4 dupa cladire. Avansez eu si la Ouroboros sa vezi atunci + la war-uri.

Costa 700 lei dar merita pretul.

1. Pentru ca are 8200 DPI

2. Cel mai avansat senzor optic , ganditi-va ca e cel mai avansat senzor optic nu pe laser , deci numai tre sa dau detalii despre ce precizie poti avea cu el nu ?

 

 

Dupa cladire poti sa tragi doar daca dai cu efect, ma gandesc ca mouse ala eloboss poate face asta..nu? ))

 

Edited by TresTiii SEF
Link to comment
Share on other sites

@ daca de exemplu ai un mouse si esti pe o cladire si tre sa omori pe unul , tinta cand o pui pe el acolo sa stea ca daca se misca de langa el , ala no sa stea acolo sa o pui tu din nou si pierzi 1 kill sau atunci cand X fuge pe acolo si tu esti pe o cladire tre sa tii continuu tinta dupa el si sa tragi si pentru lucru asta tre ca mouse-ul sa fie optic , neaparat optic si cu cat mai multe DPI-uri.

Adevarul este ca daca nu ai putina experienta in arme degeaba ai mouse-ul.. Dar daca esti ZEW la arme si mai ai si mouse-ul ala , dai afara dupa server SIGUR o mafie intreaga din cauza la nervi si iei controale peste controale si va zice lumea ca ai AIM de la distanta.

Cine stie , poate primesti si vreo interdictie sa mai tragi dupa cladire cu M4.

Link to comment
Share on other sites

Vorbesc cu intreaga factiune , va contraziceti cu mine care e cel mai bun mouse :))

@@Askhanar mouse-ul pe care vi l-am prezentat astazi il bate si pe al meu , si pe Sensei ala si pe fiecare.

Un mouse laser nu o sa fie niciodata mai precis la M4 decat un mouse optic.

Daca spui ca Sensei ala e pe laser , eu unu nu ti-l recomand pentru jocurile shooter. Daca vrei sa tragi ca oamenii dupa cladire cu M4 , iati unul optic neaparat si cu multe DPI-uri.

Eu in ziua de astazi de la war-uri sunt multumit de mouse-ul asta cum trage cu M4 dupa cladire. Avansez eu si la Ouroboros sa vezi atunci + la war-uri.

Costa 700 lei dar merita pretul.

1. Pentru ca are 8200 DPI

2. Cel mai avansat senzor optic , ganditi-va ca e cel mai avansat senzor optic nu pe laser , deci numai tre sa dau detalii despre ce precizie poti avea cu el nu ?

 

 

Osvaldo aici. Breee, calm tata, oricum nu o sa joci tu la alea 8200 DPI, ca o sa fie sensibiltatea asa de mare ca daca misti mouseu' un mm (MILIMETRU) pe pad sau ce folosesti tu, o sa te intorci la 360* 10 ori, tot la DPI mic o sa joci. Nu stiu cum sa-ti zic, dar laserul e mult mai stabil decat optic, iti ofera precizie mai mare ca un mouse pe tehnologia OPTICAL din simplul motiv ca raza, care-o vezi sau nu, e mult mai subtire. :(.

Eu, cu X7-ele meu, te bat la orice arma vrei tu cu orice mouse vrei tu. X7 nu e mouse foarte 'performant', cum te lauzi tu cu cel de 700 lei ([sarcasm] money well spent [/sarcasm]), dar atata timp cat eu sunt obisnuit cu el, te bat de nu stii de tine. In plus, nu inteleg ce tot te rupi in figuri aici, nimanui nu ii pasa, fiecare joaca cu ce vrea si cum vrea. Daca nu stii sa joci, poti sa ai si mouse de 2000 lei, ca tot praf ramai. Salut.

Link to comment
Share on other sites

 

Osvaldo aici. Breee, calm tata, oricum nu o sa joci tu la alea 8200 DPI, ca o sa fie sensibiltatea asa de mare ca daca misti mouseu' un mm (MILIMETRU) pe pad sau ce folosesti tu, o sa te intorci la 360* 10 ori, tot la DPI mic o sa joci. Nu stiu cum sa-ti zic, dar laserul e mult mai stabil decat optic, iti ofera precizie mai mare ca un mouse pe tehnologia OPTICAL din simplul motiv ca raza, care-o vezi sau nu, e mult mai subtire. :(.

Eu, cu X7-ele meu, te bat la orice arma vrei tu cu orice mouse vrei tu. X7 nu e mouse foarte 'performant', cum te lauzi tu cu cel de 700 lei ([sarcasm] money well spent [/sarcasm]), dar atata timp cat eu sunt obisnuit cu el, te bat de nu stii de tine. In plus, nu inteleg ce tot te rupi in figuri aici, nimanui nu ii pasa, fiecare joaca cu ce vrea si cum vrea. Daca nu stii sa joci, poti sa ai si mouse de 2000 lei, ca tot praf ramai. Salut.

Oslavdo , un mouse care il folosesti de mult timp e normal sa tragi calumea cu el dar eu pe asta al meu care il folosesc de 3 saptamani ai pretentia sa trag bine ?

LASERUL E MULT MAI STABIL DECAT OPTIC ?? BA EU AM AVUT MOUSE PE LASER SI IMI VENEA SA DAU CU EL PE GEAM LA CAT DE STABIL ERA , SI ACUM CA IL AM PE ASTA OPTIC IMI E SI MILA SA IL STRIC.

PROSTIA ASTA SA NU O MAI SPUI LA NIMENI.

In Verdant il avea pe ala pe laser si cu deagle trageam mai bine decat acum dar pe ala l-am folosit vreo 4-5 luni si e normal sa te obisnuiesti..

Aici ai dreptate , chiar daca are 8200 DPI tot la sensibilitate mica vei juca pentru ca vei misca mult prea repede tinta si iti iei bataie dupa.

Mouse-ul care il am acu are 4 setari : incet / normal / repede / foarte repede

Eu il am setat la incet ca se misca prea repede dupa :))

Link to comment
Share on other sites

Oslavdo , un mouse care il folosesti de mult timp e normal sa tragi calumea cu el dar eu pe asta al meu care il folosesc de 3 saptamani ai pretentia sa trag bine ?

LASERUL E MULT MAI STABIL DECAT OPTIC ?? BA EU AM AVUT MOUSE PE LASER SI IMI VENEA SA DAU CU EL PE GEAM LA CAT DE STABIL ERA , SI ACUM CA IL AM PE ASTA OPTIC IMI E SI MILA SA IL STRIC.

PROSTIA ASTA SA NU O MAI SPUI LA NIMENI.

In Verdant il avea pe ala pe laser si cu deagle trageam mai bine decat acum dar pe ala l-am folosit vreo 4-5 luni si e normal sa te obisnuiesti..

Aici ai dreptate , chiar daca are 8200 DPI tot la sensibilitate mica vei juca pentru ca vei misca mult prea repede tinta si iti iei bataie dupa.

Mouse-ul care il am acu are 4 setari : incet / normal / repede / foarte repede

Eu il am setat la incet ca se misca prea repede dupa :))

 

Deci, da, o sa joci degeaba cu 8600 DPI. Uite, iti pun un video, 3200 vs 800 DPI. La inceput am 3200, dupa aia setez la 800 (de la 00:06). Vezi diferentele, nu ai cum sa joci cu DPI mare, nu nimeresti nimic. Daca vrei sa iei worst, joaca la 3200, in cazul tau, la 8600 :(.

 

 

#inca o data, un mouse cu raza mai mica e mai precis. Inainte, tehnologia LASER nu era pusa la punct, cand ridicai mouse-ul iti tremura tinta / cursorul + altele, dar mouse-urile de acuma isi merita banii.

 

Bafta, last one here. Voi posta de pe contul TresTiii SEF.

Edited by Rasta Valuare
Link to comment
Share on other sites

 

Deci, da, o sa joci degeaba cu 8600 DPI. Uite, iti pun un video, 3200 vs 800 DPI. La inceput am 3200, dupa aia setez la 800 (de la 00:06). Vezi diferentele, nu ai cum sa joci cu DPI mare, nu nimeresti nimic. Daca vrei sa iei worst, joaca la 3200, in cazul tau, la 8600 :(.

 

 

#inca o data, un mouse cu raza mai mica e mai precis. Inainte, tehnologia LASER nu era pusa la punct, cand ridicai mouse-ul iti tremura tinta / curosul + altele, dar mouse-urile de acuma isi merita banii.

 

Bafta, last one here. Voi posta de pe contul TresTiii SEF.

Nici la mouse-ul asta nu folosesc 2400 DPI , dar 8200 DPI asta asa e.. La mouse-ul asta folosesc led-ul ala cu care setezi DPI stins.

Mouse-urile pe laser sunt mai precise la gaming decat cele optice , daia era sa il sparg eu pe ala care il aveam pe laser.

Mama ce precizie au.. Puneam tinta la rifle pe ala si se misca in dreapta / stanga cate 2mm , trageam cu M4 dupa o cladire si se misca cand inainte , cand inapoi , cand in stanga , cand in dreapta.

Adevarat , merita toti banii daca nu le folosesti pentru gaming , deci sa se spele cu ele pe cap. Alea optice au precizie mai mare fara discutie , si cum ouroboros are cel mai stabil senzor optice , "

Nu zic ca daca cumperi mouse-ul ouroboros din prima zi gata rupi.. Da daca joci cu el 1 an si mai ai si experienta din trecut la arme , ne dai afara dupa server juma din mafie din cauza la draci.

Citeste asta de 30 de ori : "" CEL MAI AVANSAT SENZOR OPTIC ""

Link to comment
Share on other sites

SAlut ce mai faceti?
Eu ma mai pun la nitel lol, fac lvl 28 imediat, ne auzim mai tarziu in game sau maine.

Link to comment
Share on other sites

@@SniPeRS Mai sterge-ti din mesaje, ai full, iar eu nu pot sa-ti dau mesaj

Goleste-ti istoricul de la mesaje ca sa-ti dau PM..

 

Astazi sa fiti cat mai multi la war, o sa prinda Norb attack si trebuie sa mai castigam 2 zone si sa aparam alte 2.

 

Noapte buna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.