Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

SF Police Department - Sugestii / Suggestions


Seba97
 Share

Recommended Posts

@Letzgo:


1. Propunere respinsa. Numarul de rapoarte creste in functie de activitatea din joc, nu in functie de sugestiile de pe forum.


2. Propunere respinsa. Esti SFPD stai la panda in SF.


Edited by Seba97
Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: HaoS.
Rank-ul ofiţerului: 1
Sugestia / Sugestiile:

 

1. Restructurarea modelelor pentru invoiri - sedinta / antrenament

 

* Nick:
* Rank:
* Echipa:

* Data sedintei:
* Lipsesc din motivul:
* Alte precizari?:

____________________

 

* Nick:
* Rank:
* Echipa:

* Data antrenamentului:
* Lipsesc din motivul:
* Alte precizari?:

 

2. Restructurarea modelelor pentru rapoartele de activitate

 

Raport de activitate SWAT:

Raportul de activitate cu numărul:
Numele membrului:
Rank-ul membrului:

Echipa:
Data raportului:
Număr de suspecți prinși ( fără drept + arestați ):
Număr de obiecte confiscate ( arme, droguri, materiale + /frisk):
Număr de licențe suspendate:
Număr de amenzi date:
Număr de wanted-uri ''neconformare ordin'' date:
Numărul de jucatori incepatori ajutati:
Punctaj total:
Alte menționări:

_____________________________

 

Raport de activitate Rutieră:

Raportul de activitate cu numărul:
Numele membrului:
Rank-ul membrului:

Echipa:
Data raportului:
Număr de licențe suspendate:
Număr de amenzi date:
Număr de obiecte confiscate ( arme, droguri, materiale + /frisk):
Număr de wanted-uri ''neconformare ordin'' date:
Număr de suspecți prinși ( fără drept + arestați ):
Numărul de jucatori incepatori ajutati:
Punctaj total:
Alte menționări:

 

- iar acestea sa se posteze (de exemplu) cu verde pentru swat sau galben pt roads, pentru o mai buna evaluare a corectorilor

 

Alte precizări: ar fi mai ordonat si mai profesionist

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: paulyks
Rank-ul ofiţerului: Detective(2)
Sugestia / Sugestiile: Să se scoată regula de la raport privind poza cu [/frisk] de la obiectele confiscate(eu azi am aflat ca nu se pune poza uitandu-mă peste alte rapoarte).
Alte precizări: Nu se mai poate abuza acum de [/confiscate] deoarece dacă playerul nu deţine un obiect la el, ne va anunţa pe chat. Suntem singurul departament care mai are regula asta şi ar face corectarea rapoartelor mult mai uşoară, chiar înjumătăţind timpul alocat pentru categoria 'confiscate'(chiar dacă majoritatea au 0p aici).

Edited by paulyks
Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: Sherlock
Rank-ul ofiţerului: 4
Sugestia / Sugestiile: Propun ca numarul de puncte obligatorii pentru raport sa scada pe masura ce crestem in rank.
Alte precizări: Cat de mult va scadea vei alege tu.

 

Sugestie 2: Propun sa fie ales un sef SWAT care sa raspunda la Aplicatiile in SWAT si care sa fie principalul organizator de antrenamente sau de activitati..

Edited by Liewo
Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: kraft.
Rank-ul ofiţerului: 1 [ Officer].
Sugestia / Sugestiile: 1. Propun adaugarea unei noi reguli: Daca un suspect are wanted si vine si jigneste un cop aceasta sa aiba dreptul ( doar) sa-l ucida.

2. Propun adaugarea unui nou paragraf la raportul de activitate si anume " Wanted pentru neplata amenda"- x puncte.

Alte precizări: 1. M-am saturat sa tot fiu jignit de playeri si eu sa nu le pot face nimic.

2. Foarte multi dupa ce primesc amenda pleaca si cand ii sanctionezi ii cam sanctionezi degeaba,nu primest niciun punct.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: N.Gabi
Rank-ul ofiţerului: Ofiicer
Sugestia / Sugestiile: 1.Propun sa putem sta la panda si in alte orase...

2. Propun ca a 5 sau 10 frisk-uri date sa primesti un punct la raport.

Alte precizari: -

Edited by rTn NGabi
Link to comment
Share on other sites

The officer name: Alright
The officer rank: 1 (officer)

The suggestion / The suggestions: my suggestion is that sfpd have a new topic only for activity report roads in my opinion this will be very helpful to leader/subleader who check the activity reports+ we are 2teams swat+roads it will be nice if we have Separate topics for activity report.

Other specifications: Thank you!.

Edited by Alright
Link to comment
Share on other sites

The officer name: Her0
The officer rank: Officer(1)
The suggestion (s) : I think it's better to change time of antrament and meeting at night more better casue in that time i do my activity in real life
Other specifications: Ask for the other officer if they accept change it :)

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: JonnY
Rank-ul ofiţerului: Sergeant
Sugestia / Sugestiile: Propun sa se faca o cheta (de la toti membrii), nush ..500/1000$ (care sa se stranga/saptamana) si cu acei bani sa fie platiti 1-2 playeri care sa aiba grija sa nu se ia aiurea Heli Maverick/Infernusurile fara sa se anunte pe /d "daca pot lua acel vehicul".

Alte precizari: Parerea mea e ca daca se face asa ceva, multi ar evita sa mai ia infernus/heli maverick de la HQ.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: lolflame
Rank-ul ofiţerului:1
Sugestia / Sugestiile: Sa se faca un topic ca acesta: http://forum.b-zone.ro/topic/218345-ls-police-department-intrebari-nelamuriri-questions-misunderstanings/ . Cred ca ar fi foarte util pentru nou veniti.

Alte precizari: -

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: DeLiRic1
Rank-ul ofiţerului: 1
Sugestia / Sugestiile: Sa se discute si cu ceilalti lideri sa se adauge pe RPG la fiecare departament un tab Activity report unde v-a aparea

fiecare membru unul sub altul cu raportul sau, am incercat sa fac un model cum ar arata rpg-ul http://i.imgur.com/Wcf6Uo6.png

Raportul va postat ca o aplicatie

Alte precizări: Ar fi frumos ,

Edited by DELiric 1
Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: WiSsh
Rank-ul ofiţerului: 2
Sugestia / Sugestiile: Pai cum ti-am mai spus si in game, sa se modifice regula ca cei de rank 3+ sa poata folosi masinile personale, eu m-am gandit ca ajuta FOARTE mult regula aceasta la cei de rank 2, deoarece cei de rank 3+ au acces la infernus si NRG-500 pe cand cei de rank 2 stau cate jumate de ora alergand cu Police Car dupa un suspect cu Infernusul, ar fi mai frumos ca cei de rank 2 sa aiba acces la masinile personale (majoritatea au masini sport) si i-am prinde mai repede, cei de rank 3+ nu prea folosesc aceasta regula deoarece folosesc infernusul / NRG-ul de la HQ.
Alte precizări: Ajuta.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: DonGambetta
Rank-ul ofiţerului: 3
Sugestia / Sugestiile: Propun să fie introdusă următoarea regulă:"Un poliţist poate confisca licenţa unui player dacă amândoi se află într-un vehicul ( respectiv masina-motor-elicopter ).".Consider ca aceasta regula ar fi foarte utila in urmatoarea situatie, care este tot mai des practicata de o gramada de playeri : eu il prind pe X ca merge pe contra-sens, il urmaresc si il somez pe X, acesta nu opreste si primeste wanted 2 pentru neconformare ordin.Dupa aceea, il somez pe X sa se predea, acesta coboara si se urca repede in masina, iar eu conform regulamentului nu am voie sa ii confisc licenta de condus pentru ca iau factionwarn daca playerul se afla si el in masina.
Alte precizări: Ar fi foarte utila aceasta regula, se intelege mai sus de ce.In plus, imbunatateste si rp-ul, deoarece in viata reala cand politistul si soferul se afla in masina politiei, atunci este suspendat permisul.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.