Jump to content

SF Police Department - Sugestii / Suggestions


Seba97
 Share

Recommended Posts

Numele ofiţerului: WiSsh

Rank-ul ofiţerului: 2

Sugestia / Sugestiile: Pai cum ti-am mai spus si in game, sa se modifice regula ca cei de rank 3+ sa poata folosi masinile personale, eu m-am gandit ca ajuta FOARTE mult regula aceasta la cei de rank 2, deoarece cei de rank 3+ au acces la infernus si NRG-500 pe cand cei de rank 2 stau cate jumate de ora alergand cu Police Car dupa un suspect cu Infernusul, ar fi mai frumos ca cei de rank 2 sa aiba acces la masinile personale (majoritatea au masini sport) si i-am prinde mai repede, cei de rank 3+ nu prea folosesc aceasta regula deoarece folosesc infernusul / NRG-ul de la HQ.

Alte precizări: Ajuta.

Poate este vre-o sansa acum sa fie acceptata! Ajuta foarte mult pe cei de rank 2.

Link to comment
Share on other sites

@@Wissh69, Sugestie Respinsa. Ceea ce tot incerci sa propui nu tine de un singur departament. Administratia serverului a decis aceasta regula pentru toate departamentele. Daca char doresti ca aceasta sa fie schimbata incearca sa vorbesti cu un admin.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Numele ofiţerului: iPost

Rank-ul ofiţerului: 3

Sugestia / Sugestiile: Am si eu propunere legata de jobul track , ei sunt cei mai des prinsi prin radar si daca s-ar putea lor sa le dam amenda direct in masina ca sa nu se mai dea jos sa le dam amenda si sa piarda cursa din cauza noastra.Doar la track, in rest le putem da amenda cand coboara.

Alte precizări: Ajuta.+ bun simt.

Link to comment
Share on other sites

@iPost, Sugestie Respinsa. Acest lucru nu tine de factiune. Faptul ca nu poti da amenzi celor care se afla in vehicule este din script.

Edited by Reyzard
Nu merge @mention
Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: G.Robert
Rank-ul ofiţerului: 1
Sugestia / Sugestiile: Cand dam o amenda primim doar 40% din ea si restu la civilii de level 2-7. Propun sa primim 70% noi si 30% civilii doarece noi muncim si ei primesc din banii nostri. S-au inventat joburile, nu le trebuie neaparat din banii nostri+ ca exista comanda /charity, daca vrem sa donam. Nu mi se pare corect noi sa muncim si sa alergam iar ei sa stea la spawn si sa primesca bani.
Alte precizări: Stiu ca asta e din script, dar totusi poti sa vorbesti cu Mastertrap21 sa bage la urmatorul update

Link to comment
Share on other sites

Greseala mea, nu m-am informat inainte.

Edited by lolflamE
Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: 69Rusu
Rank-ul ofiţerului: 1
Sugestia / Sugestiile: Din ce am observat sa scot skin-ul pe echipa adica roads si swat , deci cum ar fi ca la Rank 1 sa fie urmatoarele skin-uri.

Rank 1:
Skin_71.pngSkin_284.png

De ce?: Pentru ca la majoritatea Ofiterilor nu le place skin-ul de rank 1 si ar fi frumos ca skin-ul de motociclist sa fie la rank 1 doar HPV e de rank 1.

 

Rank 2: Skin_280.png

De ce?: Pentru ca si Rank 4 are doar un singur skin nu cred ca sar simti diferenta sincer , toata lumea il prefera pe acesta in loc de casca alba.

 

Alte precizări: Sper sa se accepte aceasta propunere , Multumesc.

Edited by 69Rusu
Link to comment
Share on other sites

@, Sugestie Respinsa. Momentan sunt bune asa cum sunt skinurile. Ar trebui sa vorbesc si cu ceilalti lideri de PD in privinta lor deoarece nu putem avea un departament anumite skinuri si alt departament diferite.

Link to comment
Share on other sites

@, Sugestie Respinsa. Momentan sunt bune asa cum sunt skinurile. Ar trebui sa vorbesc si cu ceilalti lideri de PD in privinta lor deoarece nu putem avea un departament anumite skinuri si alt departament diferite.

Citind sugestia lui Rusu, mi-am adus aminte de o mica eroare:

 

Numele ofiţerului: JustMed

Rank-ul ofiţerului: 2

Sugestia / Sugestiile: Pozele din Regulament de la rank skin trebuie re-uplodate, nu se mai vad de ceva timp.

Alte precizări: Acest lucru ar fi ultil pentru membrii noi.

 

LysPDB7.png

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: G.Robert[ADM]
Rank-ul ofiţerului: 2
Sugestia / Sugestiile: Cei din S.W.A.T primesc mult mai putin decat cei din roads. Propun ca cei din S.W.A.T sa aiba un salariu de 5k , 3k la aprecierea ta.
Alte precizări: Sper sa fie acceptata.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: 69Rusu
Rank-ul ofiţerului: 1 (Officer)
Sugestia / Sugestiile: Pentru intrare in S.W.A.T. sa se poata sustine testele cu orce rank 4+ , fiindca din cate stiu rank 4+ sunt testari pentru intare in factiune de ce sa nu fie si pentru intrare S.W.A.T. si ar usura si treaba lider-ului fiindca din cate stiu Reyzard ai si tu destule pe cap mai ales acum fara sub-lider/ Sau sa se sustina testele cu orce membru S.W.A.T. ca , ce-i ce sunt in S.W.A.T se presupune ca au trecut testul.
Alte precizări: Multumesc pentru citirea sugestiei.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: 69Rusu
Rank-ul ofiţerului: 1 (Officer)
Sugestia / Sugestiile: De ce doar rank 3+ swat sa poata folosi vehiculele personale pentru prinderea suspectilor ? ar fi frumos rank 2+ swat sa poata folosi vehiculele personale pentru prinderea suspectilor fiindca rank 3+ au acces la infernus / nrg / bullet si nu prea folosesc vehiculele personale dar de exemplu rank 2 merge cu ranger dupa suspecti , Care prinde 158 ?
Alte precizări: Multumesc pentru citirea sugestiei.

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: JonnY[ADM]
Rank-ul ofiţerului: 4(Lieutenant)
Sugestia / Sugestiile: Propun ca testele date de testeri sa se tina evidenta la raport, iar fiecare test sa aibe un punctaj 1-2p spre exemplu.
Alte precizări: Zic ca ar fi ceva ok...

Link to comment
Share on other sites

Numele ofiţerului: 69Rusu
Rank-ul ofiţerului: Detective (2)
Sugestia / Sugestiile: Daca S.W.A.T. poate suspenda licente auto si pot da amenzi , noi din roads de ce sa nu putem primi un punct daca cineva se preda la noi si ii dam arrest , sau daca cineva e omorat langa noi si ne apare si noua mesaju.
Alte precizări: -

Link to comment
Share on other sites

@@J o n n Y, Oricum Rank 4+ au punctaje mai mici la rapoarte, atat Roads cat si SWAT. Deci Sugestie Respinsa.

@, Daca te uiti atent, poti observa ca:

 

O licenta suspendata Roads = 2p

Un suspect arestat Roads = 0p

2 + 0 = 2

 

O licenta suspendata SWAT = 1p

Un suspect arestat SWAT = 1p

1 + 1 = 2

 

Deci sugestie respinsa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.