Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Interviu #5 - Rizi - Ex RPG Admin 3


Blade
 Share

Recommended Posts

Am realizat un nou interviu. Invitatul meu de această dată este Rizi, fost admin 3 al serverului RPG1.

 

Blade: Salut, îţi multumesc că mi-ai acceptat invitaţia. În primul rand aş vrea să ne spui numele tău şi cu ce te ocupi.

Rizi: Salut. Numele meu este Adrian si lucrez pe timp de noapte: dorm.

 

Blade: Ce îţi place să faci în timpul liber?

Rizi: Sa ies la o plimbare, sa joc biliard, sa vad un film, sa respir.

 

Blade: Cum ai ajuns pe B-Zone?

Rizi: M-a luat ShlomY de mana si m-a adus aici.

 

Blade: Când s-a întâmplat asta?

Rizi: In clasa a 9-a, cand am intrat la liceu. Mi-a tot povestit de acest joc pe care mai mult de jumatate din cei care citesc asta acum l-au incercat. Da, San Andreas Multiplayer.

 

Blade: Să înţeleg că ai jucat şi înainte de wipe-ul total. Cum a fost acea perioadă pentru tine?

Rizi: Destul de scurta. Nu prea cunosteam pe nimeni si nu acordam asa multa atentie jocului sau forumului.

 

Blade: După wipe cum a evoluat cariera ta?

Rizi: Dupa wipe am incercat sa ating levelul necesar pentru a intra intr-o factiune pasnica. S-a ajuns si acolo, doar ca Balon (lider TCC pe atunci) m-a respins, asa ca am renuntat la ideea de a ma alatura unei factiuni pasnice. Am asteptat pana cand am facut level 8 si am aplicat pentru Tattaglia, avandu-l la conducere pe Kip. Am fost acceptat si am simtit nevoia sa dau o petrecere de zile mari, cu bautura si m.... armelada. Cu toate astea, am obtinut rank 5 in cele 3 sau 4 luni petrecute in aceasta mafie. Ideea e ca nu-mi placea sa fac pe albinuta. Nu-mi placea sa ma plimb din factiune in factiune imediat ce treceau doua saptamani.

 

Blade: În ce facţiune te-ai simţit cel mai bine, în toată perioada carierei?

Rizi: In toate m-am simtit bine. Fiecare a avut cate ceva special. Poate doar Tattaglia sa fie pozitionata undeva mai sus in topul factiunilor , avand in vedere ca a fost prima factiune din care am facut parte.

 

Blade: Ce facţiuni ai condus şi cât timp?

Rizi: Am fost lider Taxi Cab Company timp de 3 luni, daca nu ma insel.

 

Blade: Ne poţi spune de ce ai renunţat la lider şi pe cine ai propus atunci?

Rizi: Nu mai stiu de ce am renuntat. Cred ca a fost din cauza programului de la scoala, tin minte ca terminam orele de curs pe la 20:30. Iar cel pe care l-am propus a fost Shobo, el imi era sublider.

 

Blade: În perioada de lider ai primit şi admin. De la cine şi cum fost începutul carierei de admin?

Rizi: De la RazR (Andrei). Nu mi-a zis nimic, nu m-a intrebat nimic. Pur si simplu m-a bagat in lista aia. Inceputul a fost asa cum este pentru toti... inveti comenzile, inveti regulamentul, colegii te felicita si se-astapta primul kick. Apoi urmeaza avalansa de felicitari.

 

Blade: După promovare, ce relaţie aveai cu Alexander?

Rizi: Ne sunam in fiecare zi... Nu. Nu stiu, cred doar ca avea incredere in mine. Tin minte ca a dat wipe in Hitmen dar pastrat cativa membrii, printre care m-am numarat si eu. Unul dintre ei urma sa fie promovat pana la rank 4 pentru a putea distribui contractele. Eu am fost. O alta intamplare a fost in timpul unor conflicte din Corleone... am avut de ales intre doua bizuri ale familiei, cu conditia de a imparti castigul cu liderul Corleone. De fapt, trebuie sa-i ofer doar un procent de 10% atunci cand imi era cerut, eu fiind membru Hitmen. Asta nu s-a intamplat niciodata. Intre timp, Alexander s-a retras iar magazinul mi-a ramas mie. (24/7)

 

Blade: Ne poţi spune 2-3 persoane pe care le propuneai / votai pentru funcţia de lider, atunci când se căuta?

Rizi: Asta chiar nu mai tin minte. Depinde... un criteriu ar fi fost timpul pe care l-a petrecut candidatul in factiunea respectiva. Si altele.

 

Blade: După părerea ta, care a fost liderul care s-a descurcat cel mai bine?

Rizi: Nu stiu. N-am stat sa-l monitorizez pe fiecare in parte si apoi sa fac comparatii.

 

Blade: Cu cine te-ai înţeles cel mai bine din cadrul STAFF-ului?

Rizi: Kip, Andrei, Snizel, UnknownX. Pe ei ii stiam dinainte sa primesc admin.

 

Blade: Care au fost amicii tăi cei mai apropiaţi pe tot parcursul carierei?

Rizi: ShlomY, cei 4 de mai sus si au mai fost cativa...

 

Blade: Spune-ne te rog cu ce te-ai ocupat în cadrul STAFF-ului şi când ai fost promovat la admin 2 şi respectiv 3. Cum au fost acele momente?

Rizi: Cu ce se ocupa orice admin. Cat despre promovarea mea, au fost momente neasteptate, mai ales de la 2 la 3.

 

Blade: Ai trecut prin 3 conduceri diferite, ce ne poţi spune despre fiecare administrator în parte? (Alexander, Gabb si Kelton)

Rizi: Cred ca au fost 4, ma rog. Alexander era destul de sever. Cred ca asta era si prima impresie pe care o lasa... dar asta era un lucru bun pentru ca se impunea in fata jucatorilor.

Gabb, daca tin bine minte, trebuia sa scripteze si sa aiba grija de forum in acelasi timp. Si reusea.

Cat despre Kelton, de prima oara cand l-am intalnit banuiam ca o sa ajunga o persoana importanta pe server. E tipul de persoana care isi vede de treaba lui... si nici n-are asta la "Interests".

 

Blade: Din interviul lui Kelton am aflat că ţi s-a oferit funcţia de administrator, dar ai refuzat. Ne poţi spune motivul?

Rizi: Am considerat ca functia de administrator al serverului implica prea multe responsabilitati, avand in vedere faptul ca banuiam ce ma asteapta. Un alt motiv a fost faptul ca nu mai prezentam niciun interes pentru joc. Totusi... BACool cred ca a avut cel mai important rol in luarea acestei decizii, nu mai explic de ce.

 

Blade: Imaginându-ne că tu eşti administrator, ce ai schimba la actualul gamemode?

Rizi: Nu sunt la curent cu noile modificari. Oricum, nu cred ca as aduce vreo schimbare.

 

Blade: Ce părere ai despre STAFF-ul actual?

Rizi: E ok. Dar se mai pot face cateva modificari.

 

Blade: Ţi-ai dori o reîntoarcere?

Rizi: Deocamdata nu. Pe viitor, vom vedea.

 

Blade: În momentul actual te mai joci SA:MP?

Rizi: Nu.

 

Blade: Ce părere ai despre introducerea SF-ului şi micşorarea preţurilor de la dealership?

Rizi: Cu introducerea SF-ului sunt de acord, daca tot a crescut numarul de playeri. De miscsorarea preturilor de la Dealership nu stiu prea multe, dar probabil modificarea a fost facuta pentru ca fiecare player sa-si poata permite o masina personala.

 

Blade: Spune-ne despre prietenia ta cu Andrei şi Kip.

Rizi: Pe Kip l-am cunoscut in Tattaglia, cum am spus si mai sus, prima factiune din care am facut parte. De atunci tot tineam legatura, fie in joc, pe messenger sau pe forum. Prin intermediu lui Kip l-am cunoscut pe Andrei, tipul care avea casa cu podea lucioasa. Pana cand i-am furat cheile de la usa... si-asa il vedeam in fiecare zi cum doarme pe jos. (da, luasem chirie)

 

Blade: Ce planuri ai pentru viitorul apropiat?

Rizi: Bac. Permis. Facultate.

 

Blade: Pe forum ai deţinut sau ţi-ai dorit o funcţie?

Rizi: Nu mi-am dorit. Am avut doar Admin-SAMP si RPG-Team.

 

Blade: Pentru final, spune-ne cum ai promova tu serverul de SA:MP pentru un player care nu joaca SA:MP.

Rizi: "Jocul asta nu imita viata reala. Viata reala imita jocul. Deci, joaca."

 

Blade: Îţi mulţumesc pentru răspunsuri şi îţi urez mult succes în viaţă. Acesta a fost interviul alături de Rizi. Următorul interviul este alături de Mastertrap21. Să aveţi o zi faină.

Link to comment
Share on other sites

Sparg eu ghiata. Frumos interviu. Imi place intrabarile oferite pe membrii. Imi plac raspunsurile lui rizi. Sunteti buni. Tine-o tot asa Blade.

Edited by Jeffrey
Link to comment
Share on other sites

Frumos interviu,Rizi chiar știe să dea explicațiile frumos,într-un stil cât mai unic.

Felicitări Blade pentru întrebările puse,acesta este încă un interviu reușit.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu l-am cunoscut, insa din ce scrie in interviu, pare un tip pe cinste. :)

Link to comment
Share on other sites

Intrebari bunicele, raspunsuri date-n jet mai mult. Felicitari pentru live.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.