Jump to content

[Portofoliu] Fiveo


Fiveo
 Share

Recommended Posts

@@Fiveo,Idem man.

Imi place stilul tau de lucru, dar totusi parca ar merge putin mai multa atentie la textul secundar si chiar m-ar interesa sa vad si alte tipuri de lucrari din partea ta, cum ar fi lucrari pe render sau manipulari, chiar sunt curios ce ai putea realiza.

 

Chellenge accepted. Ma gandesc ca te referi la genul de lucrari cum ai tu in portofoliu/semnatura/avatar, nu am mai facut chestia asta de vre-o 5 ani pentru ca nu am avut nevoie de asa ceva, dar o sa incerc sa fac una din amuzament si o sa revin eventual cu un edit daca iese ceva demn de a posta aici, cat despre manipulari... neh.

OFF: OMG ce font mic folosesti.

 

LE: Uite am gasit o chestie mai veche (de anul trecut), am facut un cover de facebook pentru Untold Festival cu personajul de basm Dracula (render).

 

KU0M2Al.jpg

Edited by Fiveo
Link to comment
Share on other sites

@@Fiveo,Stai linistit ca nimeni nu mi-a cerut sa lucrez pe render si totodata sa ma apuc de design, dar nu strica sa incerci ceva diferit, mereu trebuie sa inveti ceva nou, sa incerci sa avansezi, ca mna vorba aia "nu blurul te face designer" si cam asa ar arata un font secundar man, bine fiecare dupa bunul plac, dar in cea mai mare masura oriunde te-ai duce si unde am fost si eu designer pe o comunitate, care desigur are platforma de "design", vei vedea fonturile "wendy", "visitors", "04b03", ca fiind fonturi folosite la textele secundare, deoarece un font secundar nu trebuie sa iasa prea mult in evidenta, cel putin pe avatare / semnaturi.

Link to comment
Share on other sites

Inca lucrez la un pack de logo-uri pentru toate factiunile de pe RPG-urile B-zone, dar necesita mult timp si merge putin mai greu decat ma asteptam. Completez acest pack https://forum.b-zone.ro/topic/351088-gift-badge-rpg/cu inca doua logo-uri asa ca pana acum am: Hitmen, Mayor, LSPD, LVPD, SFPD, National Guard, FBI si Paramedics. Logo-urile de mai jos sunt inca un preview. Restul logo-urilor o sa le postez in topicul de Gift cand vor fi gata. Astept orice idee aveti sau propunere, mi-ar usura putin munca. Sper sa va placa.

Rog un moderator sa dea edit topicului https://forum.b-zone.ro/topic/351088-gift-badge-rpg/si sa adauge aceste doua logo-uri. Thx.

 

2NxVQMQ.png6tEjsVZ.png

(restul va fi surpriza <:-P)

Edited by Fiveo
Link to comment
Share on other sites

@@Fiveo,Haha :)) Ce tare e logo-ul cu Hitmen, arata fain, nu mi-a trecut niciodata prin cap sa exprim logo-ul la bani. :)) Oricum e fain rau, cred ca voi incerca si eu sa creez cateva logo-uri de acest gen.

Oricum foarte tare logo-ul, il voi folosi si eu, pentru ca sunt lenes sa-mi unul personalizat. :))

Link to comment
Share on other sites

Frumos, de cat timp lucrezi?

La logouri? Am lucrat jumatate de zi cu pauze pentru inspiratie cand ramaneam in pana de idei. In photoshop lucrez din 2010-inceputul lui 2011.

 

@@Fiveo,Haha :)) Ce tare e logo-ul cu Hitmen, arata fain, nu mi-a trecut niciodata prin cap sa exprim logo-ul la bani. :)) Oricum e fain rau, cred ca voi incerca si eu sa creez cateva logo-uri de acest gen.

Oricum foarte tare logo-ul, il voi folosi si eu, pentru ca sunt lenes sa-mi unul personalizat. :))

Curios sa vad ce iese, spor.

Link to comment
Share on other sites

Îmi place cel cu Hitmen, bineînțeles. Poate cândva, dacă ți-ar plăcea, în locul textului pus de tine să îl adaugi pe acesta: We are not friends, we are family and together we kill for money. ;;) Oricum, felicitări, frumos lucrat.

Edited by Cleo
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoase logo-urile. Astept sa vad si cu The Tsar Bratva.

Te uiti si la Gotham( presupun ), nu mai am ce sa-ti reprosez :D.

Sper sa iei Designer, chiar meriti!

 

Nebunie de serial.

Link to comment
Share on other sites

4kyEkXA.png


Hello again


Nu stiu de ce dar m-a prins foarte tare acest film, oricum sunt fan DC dar nu ma asteptam sa imi placa asa mult. M-am gandit sa fac un pack de avatare asa ca am descarcat posterele de prezentare ale "eroilor" si am inceput sa editez pe ele. Mai jos aveti produsul final. As fi postat si .psd-ul dar nici eu nu mai inteleg foarte bine ce e acolo pentru ca le-am facut toate la gramada in acelasi fisier. Oricum, sper sa va placa si sa le folositi cu palcere.



RAA4GSw.jpgd2jktpb.jpgOPJRkVZ.jpgdSMaKyG.jpgwie2po0.jpg


8ys34x8.jpgQ5bgFnH.jpgJHNaHb4.jpgcrBmWG3.jpgbo1geFG.jpg


Link to comment
Share on other sites

Ai avut pana acum oferte de exemplu sa te angajezi la Ubisoft ca ilustrator? Nu stiu cum se numeste, este acela care creeaza artwork si preda materialele celor care transpun desenul in 3D.

 

Nu am avut astfel de oferte, dar nu sunt nici atat de bun incat sa fac artwork-uri sau character design.

 

@@Fiveo, scade din birghtness, sunt prea luminoase..

Daca te referi la faptul ca se vad mai gri culorile inchise e de la Exposure nu de la Brightness. Uite mai jos un exemplu.

 

Cu Exposure / Fara Exposure

OvFXsCJ.jpgY6IXcjc.jpg

Edited by Fiveo
Link to comment
Share on other sites

Nu am prea avut timp in ultima vreme sa mai lucrez la logo-uri, dar nu am uitat de ele. Si pentru ca astazi e vineri, o lucrare rapida si simpla. Intentia era sa fie cover de youtube, dar nu am mai primit nici un feedback despre logo si am renuntat la acest proiect. (click4zoom)

Weekend fain sa aveti.

mWzZri3.jpg

Edited by Fiveo
Link to comment
Share on other sites

felicitări.

Multumesc pentru urare si multumesc ca-mi dai de lucru. La a doua abatere o sa primesti Warn UP (https://forum.b-zone.ro/topic/153376-membrii-sanc%C8%9Biona%C8%9Bi/page-3).

O seara placuta iti doresc si te rog ca pe viitor sa citesti regulamentele forumurilor/subforumurilor in care urmeaza sa postezi sau sa faci spam sa vezi daca acel regulament iti permite acest lucru.

Link to comment
Share on other sites

Un portofoliu foarte ingrijit. Lucrari foarte bine lucrate, se vede ca iti dai silinta. Felicitari.

Link to comment
Share on other sites

@, in general nu se apreciaza comentariile lasate doar pentru +1, mai ales in aceasta sectiune a forumului. Ai incalcat regulile si ai fost sanctionat (https://forum.b-zone.ro/topic/153376-membrii-sanc%C8%9Biona%C8%9Bi/page-3), ai mai mult grija data viitoare si incearca sa citest regulamentele inainte de a posta in topicuri.

Data viitoare vei primi warn-up, dar sa stii ca imi place expresia "lucrari foarte bine lucrate". :))

Link to comment
Share on other sites

  • Andrada locked this topic
  • Ozen unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.