Jump to content

Primele imagini oficiale cu Citroën Cactus Concept


Conner Q
 Share

Recommended Posts

Citroën Cactus Concept

 

 

 

 

Zilele trecute Citroën publica o imagine teaser cu partea din faţă a conceptului Cactus, dar acum primele imagini oficiale au apărut deja pe internet cu doar câteva zile rămase până la debutul Salonului Auto de la Frankfurt 2013.

 

citroen-cactus-concept-front.jpg?width=610&height=343

 

 

 

Francezii de la Citroën nu vin cu mâna goală la Salonul Auto de la Frankfurt, ci cu un concept de crossover care împrumută elemente de design de la noua generaţie C4 Picasso dar şi de la ruda mai voluminoasă, Citroën Grand C4 Picasso.

 

 

citroen-cactus-concept-04.jpg?width=600&height=450

 

Dacă exteriorul emană o notă futuristă, habitaclul conceptului Cactus păstrează o direcţie similară, dar într-o manieră mult mai simplistă. Aşa cum o sugerează display-ul de pe consola centrală, care afişează informaţia "zero emissions" în una dintre imaginile cu interiorul, Citroën Cactus Concept ar putea beneficia de un sistem hibrid de propulsie sau chiar de unul integral electric.

 

 

citroen-cactus-concept-06.jpg?width=600&height=450

 

Deocamdată nu există date tehnice pentru Cactus Concept, însă acestea sunt aşteptate să apară la premiera oficială a prototipului, de la Salonul Auto de la Frankfurt 2013.

 

 

citroen-cactus-concept-03.jpg?width=867&height=550

 

Edited by CNR
Link to comment
Share on other sites

Sincer, design-ul lasă de dorit. Arată de parcă l-ar fi făcut marsienii. Farurile și volanul nu arată deloc frumos.

Edited by Liq
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.