Jump to content

Parere PC


Recommended Posts

Nick:xTw1sT

Buget:5.500 Lei

Componente pe care vreau sa le pastrez (HDD/CPU/Periferice etc.):Periferice

Aveti nevoie de monitor?: Da

Aveti nevoie de periferice?:

Pentru ce va fi folosit PC-ul (Gaming/Office/Multimedia)?: Gaming

Cand planuiti sa faceti achizitia (ZZ/LL/AAAA)?:luna aceasta

Doriti ca PC-ul sa fie silentios?:Da

Alte precizari:

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1641853/As dori sa stiu ce parere aveti de acest PC la acest buget si daca sistemul este compatibil.

Edited by xTw1sT
Link to comment
Share on other sites

Da, peste ceva timp o sa ai nevoie de 16 gb de rami pentru a putea juca ultimele jocuri aparute pe ultra.

Edited by Vlad
Link to comment
Share on other sites

Pentru ce i5 6600k? Nu prea vad importanta skylake.. In locul tau as merge pe un i7 4790k, dar si un i5 4690k este mai mult decat ok. Si da, cum a spus si redbull, mai adauga 8GB ram. SSD-ul de 120 nu o sa iti ajunga, stim toti ce figuri poate face partitia cu windows. Unul de 240 ar fii mult mai ok. Si monitor, hm... Este ok, dar, daca te tine bugetul, poti merge pe unul de 144hz care tousi.. adica na 144hz. Daca vrei gaming, nu stiu daca o sa iti ajunga HDD`u de 1TB, acum depinde de la om la om. Sursa pare ok. Tastatura nu se merita. Adica, si eu am facut la fel cand mi-am luat PC, am dat 16£ pe kit, mouse si tastatura. Fa o comparatie intre ele, si o sa obsevi ca este aceeasi treaba. Mai bine ramai cu cele de le ai acum, nu mai arunci un meleon degeaba, si strangi pentru un logitec/razer.

 

Edited by Koverino
Link to comment
Share on other sites

Pentru ce i5 6600k? Nu prea vad importanta skylake.. In locul tau as merge pe un i7 4790k, dar si un i5 4690k este mai mult decat ok. Si da, cum a spus si redbull, mai adauga 8GB ram. SSD-ul de 120 nu o sa iti ajunga, stim toti ce figuri poate face partitia cu windows. Unul de 240 ar fii mult mai ok. Si monitor, hm... Este ok, dar, daca te tine bugetul, poti merge pe unul de 144hz care tousi.. adica na 144hz. Daca vrei gaming, nu stiu daca o sa iti ajunga HDD`u de 1TB, acum depinde de la om la om. Sursa pare ok. Tastatura nu se merita. Adica, si eu am facut la fel cand mi-am luat PC, am dat 16£ pe kit, mouse si tastatura. Fa o comparatie intre ele, si o sa obsevi ca este aceeasi treaba. Mai bine ramai cu cele de le ai acum, nu mai arunci un meleon degeaba, si strangi pentru un logitec/razer.

 

pentru ce i7 4790k? e doar gaming, nu randari. un i5 4460 ajunge pentru orice joc.

si nu trebuie neaparat un monitor de 144hz. unul de 60/75 hz ajunge. ochiul uman nu vede diferenta intre cele doua.

restul e ok.

Link to comment
Share on other sites

Topic closed - INACTIV


:topic_closed: :topic_closed:


Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.