Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

[Portofoliu] - Paradox


Tweenzy ToV
 Share

Recommended Posts

On 14.03.2018 at 10:15 PM, Smailykes Legend said:

Încearcă la unele ceva mai mult Sharpen, cred că ar arăta mai bine și mai lucrează la text!

Multumesc de sfat, o sa tin cont de el!

 

1w_VUy_Fz.png opak1.png opak2.png

Edited by VIP Hardway
Link to comment
Share on other sites

On 26.03.2018 at 2:14 PM, AIM Capitanul said:

Incearca mai mult sharpen si mai putin blur.

Multumesc pentru sfat!

 

20 hours ago, Ionnut said:

Succes! Sunt foarte creative, continua tot asa mane, respect pentru munca depusa!

Multumesc pentru sfat!

 

hardway.png capi.png

Edited by VIP Hardway
Link to comment
Share on other sites

Mi_Hai350_T.png

 

-Textul nu este lizibil => in principiu daca ai culori aprinse deja pe imagine, evita sa folosesti culori la fel de intense si pentru text. De exemplu, in acest caz mai bine foloseai un negru

-Fontul ales este uratel, aici nu am ce sfat sa ofer.. pur si simplu (din punctul meu de vedere), fontul este deloc de uratel.

-Imaginea este foarte galbena => daca asa iti place, sau daca asa ti s-a cerut, ar fi ok, doar ca din punct de vedere vizual imaginea este deranjanta ochiului (meu). Incearca cand lucrezi cu poze cu oameni sa nu le modifici culoarea pielii intr-un mod vizibil (nuante de galben, portocaliu, verde etc), poate doar daca toata lucrarea ta are o anumita cromatica sau estetica, dar fiind vorba de un avatar cu un fotbalist te prinzi si tu ca nu putem vorba de o compozitie si anumite exceptii 

 

faratext.png

 

-E prea aprins rosul de pe fundal din punctul meu de vedere, toata imaginea imi creeaza o senzatie de disconfort tho

 

grenex.gif

 

-Cam intunecata

-Ii lipseste contrastul

=>ii lipseste.. viata, cu alte cuvinte

 

Fontul e dragut, efectul e foarte incet si obositor, nu are cursivitate. In rest.. as zice si ca nu e stock-ul potrivit, dar fiecare cu gusturile lui :)))

 

Toate cele bune :D

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Daniela said:

Mi_Hai350_T.png

 

-Textul nu este lizibil => in principiu daca ai culori aprinse deja pe imagine, evita sa folosesti culori la fel de intense si pentru text. De exemplu, in acest caz mai bine foloseai un negru

-Fontul ales este uratel, aici nu am ce sfat sa ofer.. pur si simplu (din punctul meu de vedere), fontul este deloc de uratel.

-Imaginea este foarte galbena => daca asa iti place, sau daca asa ti s-a cerut, ar fi ok, doar ca din punct de vedere vizual imaginea este deranjanta ochiului (meu). Incearca cand lucrezi cu poze cu oameni sa nu le modifici culoarea pielii intr-un mod vizibil (nuante de galben, portocaliu, verde etc), poate doar daca toata lucrarea ta are o anumita cromatica sau estetica, dar fiind vorba de un avatar cu un fotbalist te prinzi si tu ca nu putem vorba de o compozitie si anumite exceptii 

 

faratext.png

 

-E prea aprins rosul de pe fundal din punctul meu de vedere, toata imaginea imi creeaza o senzatie de disconfort tho

 

grenex.gif

 

-Cam intunecata

-Ii lipseste contrastul

=>ii lipseste.. viata, cu alte cuvinte

 

Fontul e dragut, efectul e foarte incet si obositor, nu are cursivitate. In rest.. as zice si ca nu e stock-ul potrivit, dar fiecare cu gusturile lui :)))

 

Toate cele bune :D

 

 

 

Ok, o sa tin cont de sfaturi!  Multumesc frumos.

 

EDIT: dereckcud.png dereckcud2.pngVLAD1.png vlad2.png 

Edited by VIP Hardway
Link to comment
Share on other sites

hardwayart.png prea mult contrast, prea multa saturatie, textul este si el foarte accentuat, poate un font mai "primitor" si pe negru sa zicem ar mai fi estompat din luminozitatea pozei

 

bagwell.png prea multe filtre pe ea probabil e prea contrastanta cu textul (parare mea si da o senzatie de durere cand te uiti la ea, adica pe mine una ma deranjeaza la ochi). In schimb fontul e foarte dragut

Link to comment
Share on other sites

  • ome locked this topic
  • Tweenzy ToV changed the title to [Portofoliu] - Paradox
  • Andrada locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.