Jump to content

”Edi este cel mai bun transfer al lui Gigi Becali!” Reacția lui Duckadam după ce fanii l-au rugat să revină la FCSB


MS13 Huski
 Share

Recommended Posts

                                                                                                   Helmut Duckadam / Foto: Captură Digi Sport

 

Helmut Duckadam și-a anunțat, în direct la Digi Sport, despărțirea de FCSB după ce a simțit că părerile lui nu sunt luate în considerare de conducerea clubului. 

Dar, după un an de zile, suporterii cer ca ”eroul de la Sevilla” să revină lângă echipă, mai ales după instalarea lui Edi Iordănescu.

Însă fostul mare portar nu mai are de gând să își asocieze numele cu o echipă de fotbal.

”Am spus foarte clar. A fost o perioadă frumoasă, 10 ani la FCSB, dar nu mai vreau să activez în fotbal sau în politică.

În continuare îmi place fotbalul, dar nu mai vreau să fiu asociat cu nimeni”, a spus Helmut Duckadam pentru ProSport.

 

Helmut Duckadam: ”Edi e cel mai bun transfer al lui Gigi Becali!”

 

În schimb, legenda roș-albaștrilor are încredere în noul antrenor.

”Eu cu Edi am o relație foarte bună, am lucrat împreună când era secundul lui Ilie Stan.

Cred că a fost cel mai bun transfer al lui Becali din ultimii ani. O să facă performanță. O să aducă jocul de echipă.

Este un antrenor foarte bun, am spus de trei ani că FCSB are jucători foarte buni, dar nu are joc de echipă.

Edi o să facă aici diferența pentru că jucătorii trebuie să joace pentru echipă și o să apară rezultatele.

Eu am spus întotdeauna că FCSB este continuatoarea, nu a retrogradat niciodată. Am fost cu FCSB, pe atunci Steaua, în cupele europene. Eu știu cum ne-au privit cei de afară, cum îi privește UEFA pe cei de la FCSB acum. Eu nu mai înțeleg nimic”, a mai spus Duckadam.

 

sursa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.