Jump to content

[Tutorial]Cum sa te "joci" cu farurile


Mihai Matraguna

Recommended Posts

M-am gandit sa fac acest tutorial, deoarece odata cu aparitia versiunii 0.3c, poti controla si farurile.

 

Mod-ul folosit se numeste

(click pe nume pentru un filmulet demonstrativ). Il puteti folosi indiferent de level sau factiune.

 

1. Prima data ne trebuie Cleo 4 Library(click pe nume pentru download) si apoi il instalam ...

 

3. Acum luam Emergency Mod din unul dintre linkurile de mai jos:

 

Link 1

Link 2

 

4. Dezarhivam fisierul descarcat in folder-ul cu San Andreas.

 

5. Intrati pe B-Zone si luati o masina (va recomand sa nu folositi acest mod daca aveti bmx, motocicleta sau avioane/elicoptere.

 

6. Activati farurile de pe Numpad0 sau Ctrl+0 (pentru laptop-uri)

 

7. Apasati pe F12 pentru a activa mod-ul

 

8. Apasati F11 pentru menu si F10 pentru a dezactiva mod-ul

 

Alte precizari:

 

1. Dupa ce apasati F10 navigati cu sagetile, iar pentru a accesa anumite combinatii aflate in acel menu apasati tasta cu care claxonati (de-obicei tasta este CapsLock sau H)

 

2. Va rog sa lasati topicul deshis pentru a posta nelamuriri !

Link to comment
Share on other sites

Salut am o problema dupa ce apas f12 sa activez modu si incerc apoi sa apas f11 pentru a imi aparea meniu nu se intampla nimic! Oare de ce?

Link to comment
Share on other sites

GG. Un tutorial foarte bun. Dar eu primesc crash imediat de la acest mod.

 

Bubbles - Cand intru intr-o casa sau intr-un biz (banca, gun shop, etc.) primesc si eu crash

Dar eu iti spun sa faci asa: cand iesi din masina, mod-ul inca ramane activat pe masina, deci iti recomand sa apesi f12 dupa ce ai iesit din masina pentru a dezactiva modul ...

 

Bine ca au dat si romani de modu' asta.. Nici macar nu i-ai cerut voie autorului sa il Upload-ezi pt. B-Zone.. tarane!

 

HIRO - De unde sti ca nu am cerut acordul ?

 

Salut am o problema dupa ce apas f12 sa activez modu si incerc apoi sa apas f11 pentru a imi aparea meniu nu se intampla nimic! Oare de ce?

 

Americanul - 1. Asigura-te ca ai instalat cum trebuie mod-ul cel recomandat de mine in acest tutorial(adica versiunea 7.5)

 

2. Cand iei o masina apasa Numpad0 sau Ctrl+0 (pentru laptop-uri) pentru a activa farurile, si apoi apasa pe F12 pana observi ca se schimba ceva la faruri ... iar mai apoi apesi F11

 

Frumos topic, am avut si eu modul dar imi dadea crash de multe ori si l-am scos.

 

Weeld - Citeste ce am scris lui Bubbles

Link to comment
Share on other sites

Cand dau sa-mi apara meniul , uite ce face : click

 

Am mai gasit o solutie :)>- ...

 

In caz ca luati crash, sau vi se intampla sa patiti la fel ca MotorHeaD01, va sugerez sa luati ultima versiune EmergencyMod, mai exact versiunea 9.1 ... download aici sau aici

 

* In versiunea 9.1 o sa va apara mai multe "scheme" cu farurile ...

 

Later Edit: Inainte de a incerca acest mod in Multiplayer, v-as sugera sa vedeti daca functioneaza in SinglePlayer

Later Edit2: Adaugati-ma pe lista dvs. de Yahoo ... cotyzor@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

Auoleu e vechi rau dar GG. La ELM e stresant ca farurile semnalizeaza singure... daca sti cum sa fac sa nu mai semnalizeze lasa un reply ( asta in caz ca au si altii aceeasi prob ).

BTW: lasai +1.

 

Te ajut cu cea mai mare placere, dar nu stiu la ce te referi cu "semnalizeaza singure" 8->

Link to comment
Share on other sites

Este un mod pentru semnalizare , Indicator mod , care , cand faci curba spre stanga , semnalizeaza stanga , cand faci pe dreapta , semnalizeaza dreapta

E bun si emergency light's , dar mai mult pentru f/p cops etc

Link to comment
Share on other sites

Este un mod pentru semnalizare , Indicator mod , care , cand faci curba spre stanga , semnalizeaza stanga , cand faci pe dreapta , semnalizeaza dreapta

E bun si emergency light's , dar mai mult pentru f/p cops etc

 

Mie nu mi se intampla niciodata asta ...

 

PS: Ce combinatie folosesti ? Eu folosesc de obicei Super Strobe pus pe Fast :)>-

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.