Jump to content

Fuziune RPG1 & RPG2 (Pacaleala de 1 Aprilie)


Kelton
 Share

Recommended Posts

16 minutes ago, SaRtOR said:

PS: La ora în care scriu acest mesaj, comunitatea are cele mai multe conturi/jucători conectați din România.

 

Degeaba îi are dacă majoritatea sunt pe conturi secundare, fie pe ESC, fie pe [/sleep], c`mon, bro!

 

PS:  Gluma asta cu 1 aprilie e deja învechită, dar măcar atrasă nişte păreri despre posibila fuziune între cele 2 servere. Degeaba spui că B-ZONE este singura comunitate cu 2 servere, dacă activitatea este una moartă, falsă ş.a.m.d

 

PS2: Din ce observai, jucătorii încă doresc binele serverului, iar voi faceţi glume care nu îşi au rostul, reacţii care nu sunt la locul lor, etc! Cred că ajung din nou la părerea mea "dacă îţi pasă de server mai mult decât staff-ului, problema e la tine!".  Pe mine mă amuză tot ce se petrece pe aici, încerc să arăt anumite lucruri care nu sunt la locul lor, dar pe care voi susţineţi că le arătaţi / expuneţi cu "maximă transparenţă".

 

Faceţi update-uri care nu îşi au rostul, vreau să văd şi eu cine propusă acel skill pentru licenţa de arme, cine luă parte în acest update, fără ca măcar să ia 2-3 păreri din partea jucătorilor. Degeaba îi convine lui kelton care nu participă la waruri sau la evenimente de tip lms, 1 vs 1, ş.a.m.d, sau unuia care face parte dintr-o facţiune care nu foloseşte armele zi de zi. Faceţi totul pentru satisfacerea managerului sau pentru binele jucătorilor?

 

Sunt update-uri acceptate de atâţia ani, propuneri de nşpemii de ori care mai bune decât ce implementaţi în ultima perioadă, dar degeaba!

 

 

Edited by South Max
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, South Max said:

 

Degeaba îi are dacă majoritatea sunt pe conturi secundare, fie pe ESC, fie pe [/sleep], c`mon, bro!

 

PS:  Gluma asta cu 1 aprilie e deja învechită, dar măcar atrasă nişte păreri despre posibila fuziune între cele 2 servere. Degeaba spui că B-ZONE este singura comunitate cu 2 servere, dacă activitatea este una moartă, falsă ş.a.m.d

 

PS2: Din ce observai, jucătorii încă doresc binele serverului, iar voi faceţi glume care nu îşi au rostul, reacţii care nu sunt la locul lor, etc! Cred că ajung din nou la părerea mea "dacă îţi pasă de server mai mult decât staff-ului, problema e la tine!".  Pe mine mă amuză tot ce se petrece pe aici, încerc să arăt anumite lucruri care nu sunt la locul lor, dar pe care voi susţineţi că le arătaţi / expuneţi cu "maximă transparenţă".

 

Faceţi update-uri care nu îşi au rostul, vreau să văd şi eu cine propusă acel skill pentru licenţa de arme, cine luă parte în acest update, fără ca măcar să ia 2-3 păreri din partea jucătorilor. Degeaba îi convine lui kelton care nu participă la waruri sau la evenimente de tip lms, 1 vs 1, ş.a.m.d, sau unuia care face parte dintr-o facţiune care nu foloseşte armele zi de zi. Faceţi totul pentru satisfacerea managerului sau pentru binele jucătorilor?

 

Sunt update-uri acceptate de atâţia ani, propuneri de nşpemii de ori care mai bune decât ce implementaţi în ultima perioadă, dar degeaba!

 

 

Foarte bine punctat aici, chiar si eu sunt curios de un raspuns aici @ Kelton . Sunt tare curios daca poti sa ne arati macar 10 jucatori care au cerut acest update cu skill-ul armelor, update care efectiv nu are absoluttt nici un sens, nici un beneficiu, efectiv un update care mai bine nu era. Parerea lui Max despre faptul ca faceti update-uri doar sa fie o sustin !

Link to comment
Share on other sites

Nu prea sunt eu fan Maxtreme ca am impresia ca de multe ori e prea hater si traieste in trecutul serverului, dar la faza cu update-urile ii dau dreptate.

De cand ati deschis sectiunea de propuneri, un singur update ati facut pe baza topului acela, cel cu transporter, in rest tot ce ati vrut voi ati adaugat, printre care cel cu cererile de la hitmen, care nici nu functioneaza cum trebuie ca timpul ala de 5 minute tot il avem. Si nu au fost putine update-uri de atunci si sigur poate cat ati facut update-ul asta cu licenta de arms, faceati lejer vreo 3, 4 din lista aia.

Poate ar trebui sa va axati mai mult pe lista aia ca pana la urma aia isi doresc cei care joaca. Si cand mai luati decizii care ne afacteaza mai ales pe noi, jucatorii care jucam, ne consultati si pe noi, nu luati decizii doar voi, adminii 5+ care adunat abia daca faceti 100 de ore reala jucate intr-o luna.

Cum a fost decizia cu route recording-ul, pe care ati luat-o doar voi intre voi, nu ne-ati consultat si pe noi. Se gaseau si alte variante care sa multumeasca ambele tabere, avand in vedere ca marea problema era ca se luam premii din reward. Puteati sa puneti in aplicare propunerea unui baiat, tot din lista de propuneri, de a exista o comanda de tog la reward si daca erai prins cu route, dar aveai tog-ul activat, sa nu primesti nimic. Iar daca erai prins si nu aveai tog, sa primesti ban 1 zi. Iar cu fiecare ban pentru route, acesta sa creasca cu 2 zile.

Prin urmare, mai mult accent pe top-ul acela de propuneri si atunci cand luati decizii, care stiti ca impart jucatorii in 2, mai bine ne consultati si pe noi, cei care jucam, si poate nu o sa ma fie asa rau, cum e acum, ma gandesc.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.