Jump to content

SA-MP Rules Update


Kelton
 Share

Recommended Posts

:ro: 

 

GoHkGZr.jpeg

 

Regulamentele de pe SA-MP au avut ultima restructurare majoră prin 2017. De atunci și până acum am continuat să să îmbunătățim constant, adăugând reguli necesare, reformulând reguli care nu erau clare, încercând să uniformizăm regulamentele de la facțiuni.

 

Acum că nu mai avem grija necesității mai multor regulamente specifice pentru servere diferite, am putut lua decizia de a centraliza toate regulamentele într-un singur loc, pentru a fi mult mai ușor pentru oricine să găsească regula pe care-l interesează. Gata sunt zilele în care trebuie să cauți unde sunt împrăștiate topicurile cu diverse reguli la lideri, la facțiuni, informații despre posthunteri. Totul va fi mult mai ușor de găsit de acum încolo.

 

Am hotărât să folosim un nou site, care ne permite o flexibilitate mult mai mare și care este hostat extern, ca în cazul în care mai apar vreodată probleme de funcționalitate la host/website să putem accesa în continuare regulamentele.

 

Regulile au rămas în proporție de 90% aceleași. Am încercat să adăugăm puține reguli noi, care sunt mai degrabă clarificări a unor lucruri care se cunoșteau deja, să eliminăm regulile repetitive și să uniformizăm structura și sancțiunile pe cât de bine am putut. La acest proces au participat adminii 4+ cât și liderii, durând mai bine de o lună de zile toată restructurarea aceasta. S-ar putea să ne mai fi scăpat mici lucruri, dar și acestea vor fi rezolvate de îndată ce sunt semnalate.

 

Așadar noul site de regulamente poate fi găsit la următoarea adresă: https://rules.b-zone.ro

 

Recomandăm tuturor să recitească regulile care îi vizează în mod direct, de regulă cele specifice facțiunii. Dacă observați anumite greșeli puteți lăsa un mesaj în acest topic.

 

Link to comment
Share on other sites

:en: 

 

GoHkGZr.jpeg

 

The SA-MP rules had their last major restructuring in 2017. Since then, we have continued to constantly improve them, adding necessary rules, rephrasing unclear ones, and trying to standardize the faction rules.

 

Now that we no longer need multiple specific rules for different servers, we have decided to centralize all rules in one place, making it much easier for anyone to find the rule they are interested in. Gone are the days when you had to search through scattered topics for various rules for leaders, factions, or information about post hunters. Everything will be much easier to find from now on.

 

We decided to use a new website, which allows us much greater flexibility and is externally hosted. This way, if there are any functionality issues with the host/website, we can still access the regulations.

 

The rules remain 90% the same. We tried to add a few new rules, which are more clarifications of things that were already known, eliminate repetitive rules, and standardize the structure and sanctions as best as we could. Admins 4+ and leaders participated in this process, and the entire restructuring took over a month. We might have missed small things, but these will be resolved as soon as they are reported.

 

Therefore, the new regulation site can be found at the following address: https://rules.b-zone.ro

 

We recommend everyone to reread the rules that directly concern them, usually the specific faction rules. If you notice any mistakes, you can leave a message in this topic.

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2024 at 9:37 AM, Kelton said:

Felicitări, un update bine venit din care cu toții avem de învățat.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.