Jump to content

Summer Update: open.mp, electrician, solo rob


Kelton
 Share

Recommended Posts

23 hours ago, macabru lama fina said:

Daca va pasa de ce nu ati reparat ultima zi de maraton de data trecuta (acum 2-3-4 ani sau cand a fost) in loc sa reinstalati/redeschideti acelasi folder de quest si sa ii dati run/install cum s-o face pe server ? nu imi zice ca nu a fost asa data trecuta ca stiu 100% sigur ca si atunci a fost aceeasi problema si nu s-a rezolvat.

Nu ma deranjeaza ca nu am primit ultima zi, nu zic ca nu a fost exceptional questu si giftul de luna iunie, am facut o gramada de gold si bani in joc din ele, dar e enervant ca nu ati reparat greseala de atunci, stiu ca o sa ma contrazici asa ca am sa caut un topic de cand a mai fost aceeasi problema pe quest.

 

Nu stiam ca de asta s-a marit pretul la PRO maraton, am cautat in update-ul de azi si update-ul din martie sa vad unde s-a specificat sau daca s-a specificat si nu am gasit asa ca am presupus.

 

Also known as inflation mate 

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2024 at 7:49 AM, Kelton said:

 

Sunt conștient că unele lucruri sunt enervante. Încercăm pe cât putem de bine să le gestionăm cât mai ok. Dar de la așa ceva până la a nu ne păsa de jucători, e cale lungă. Nu cred că și-ar bate nimeni capul cum o facem noi dacă nu i-ar păsa.

 

 

Ăștia habar n-au ce înseamnă, nu apreciază nimic și știu doar să comenteze, dar despre tovarășu' care și-a lăsat comunitatea să moară și acum revine cu alt server "clasic" (cică), despre ăla oare ce o spune? =))

Unii nici n-ar trebui să mai aibă dreptul să mai joace pe aici la cât de veșnic nemulțumiți sunt pentru niște lucruri mărunte aproape nesemnificative.

 

Multumim pentru update!

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa recunosc, e destul de bun sistemu de rob acum, adunasem vre-o 1800 rob points pentru ca nu imi placea sa dau rob cu alti 3 indivizi ca astia joaca de pe telefon, de pe televizor, pe display-u de pe samsung fridge, stai sa ii astepti pe toti, stai sa strice ala camerele, stai sa violeze ala ostaticii, acum cu escape dau si eu niste roburi, fac 50-60kk vara asta de pe toate conturile, dar rezolvati cu serverul, banuiesc ca se indoaie serveru de la prea multe roburi in acelasi timp.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur sa vad ca ati inceput sa lucrati la sugestiile noastre din senctiunea #samp-suggestions.

Noul job de electrician pare super si este binevenit. Abia astept sa vad cum se desfasoara si celalte skilluri.

 

De asemenea, BIG UP FOR ESCAPE ROB SOLO! Aceasta este o adaugare extraordinara si sunt sigur ca foarte multa lume a asteptat acest moment!

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
On 7/2/2024 at 7:49 AM, Kelton said:

 

Nu înțeleg despre ce zi de maraton faci referire. Problema curentă a fost cu Questul, nu cu maratonul.

 

Pe lângă eroarea umană, că îi transmit multe lucruri care au loc simultan lui mushroom legate de problemele care apar cât și lucrurile de care trebuie să ne ocupăm în pregătire pentru următorul update iar acesta mai omite din ele fiind multă informație, noi lucram în paralel cu două versiuni diferite de gamemode. Unul pentru sa-mp care are o structură, celălalt pentru open.mp care are alte adaptări fără de care nu funcționa. Având în vedere că a fost vorba de o singură zi la acest Quest, ultima zi de Quest, lucru care afecta doar finalizarea ultimei zile, putând să-ți fi luat toate bonusurile și să-ți fi recuperat toate questurile chiar și în această zi problematică, cât și a faptului că noi deja trecusem modificările pe gamemode-ul cu versiunea de open.mp, nu aveam cum rezolva în timp util ziua asta de Quest. Sunt șanse ca și la un viitor Quest pe aceeași structură să se repete din nou această problemă, pentru că acest Quest a fost adaptat pe versiunea gamemode-ului pe sa-mp și nu pe open.mp. Încercăm pe cât putem să testăm aceste lucruri, dar nu prea ai cum simula foarte ușor toate zilele de quest. Ce e mai important, primirea bonusurilor, e mereu testată și nu cred că au fost probleme în acest sens.

 

Cât despre prețul maratonului, în ultimul anunț https://forum.b-zone.ro/topic/478206-easter-quest-gift-discounts/ a fost atașată o poză cu premiile, în care apare și prețul. De asemenea pe discord când am cerut sugestii pentru premii am atașat aceeași poză cu tot cu preț. Acel preț putea de asemenea fi văzut pe website https://www.rpg.b-zone.ro/shop/shopProducts cât și în joc în interfața de la /maraton când selectezi opțiunea de PRO. Nu am anunțat în mod explicit, în scris, modificarea prețului, pentru că e perfect vizibilă. Nu trebuie să justificăm vreo modificare de preț, pentru că astea sunt niște lucruri interne, însă justificarea în cazul de față este datorată modificării premiului final cu o opțiune de selectare, care avantajează mult mai mult jucătorul să-și poată alege ceea ce vrea ca să merite achiziția versiunii PRO.

 

Sunt conștient că unele lucruri sunt enervante. Încercăm pe cât putem de bine să le gestionăm cât mai ok. Dar de la așa ceva până la a nu ne păsa de jucători, e cale lungă. Nu cred că și-ar bate nimeni capul cum o facem noi dacă nu i-ar păsa.

 

B-Zone este singurul server de SA:MP din România căruia îi pasă de jucători cu adevărat ṣi dă dovadă de profesionalism, consecvenṭă ṣi transparenṭă. Celelalte servere au sub 250 de jucători reali, tocmai pentru că ownerilor nu le mai pasă. Ei încearcă să copieze succesul B-Zone, dar eṣuază constant. Multe s-au ṣi închis sau sunt pe moarte. Doar două mai rămân în picioare cu adevărat, B-Zone fiind singurul cu adevărat distractiv. Nu iau în considerare cele două servere clasice făcute pentru donaṭii care vor fi lăsate să moară dupa vreo 3 luni.

 

Acelaṣi lucru pot spune ṣi de RAGE. Dacă B-Zone avea server de RAGE pe RPG, eram acolo, primul pe listă, chiar fiind dispus să ajut la testare. Însă cum RP-ul nu mă pasionează, am zis pas. Este trist că 95% din deṭinătorii de servere de GTA (SA:MP, RAGE ṣi FiveM) sunt mai mult interesaṭi de cât bani pot face decât de cât de distractiv este jocul.

 

Ṣtiu că nu ai nicio treabă cu serverul de RAGE, dar crede-mă că un server RPG de RAGE ar fi închis multe servere făcute aiurea ṣi ar fi scăzut ṣi popularitatea SA:MP-ului mai mult decât a scăzut deja. Ar rămâne doar jucătorii care nu au ṣi nu-ṣi permit o licenṭă de GTA 5 ṣi un PC decent.

 

Munciṭi toṭi atât de mult încât e păcat când apar persoane care nu vă apreciază munca. Doar pe tine te văd 6 zile pe săptămână, 8 ore pe zi, de ani de zile, pe joc ṣi pe forum. Plus ce nu pot vedea, pe website ṣi shop. Felicitări! 👏

Edited by Leventhe
Link to comment
Share on other sites

un update pe masura asteptarilor, ma bucur ca s-a implementat ~escape~ la rob solo sa nu mai ramai cu wantedu. gg

Link to comment
Share on other sites

Un update interesant trecand peste toate lucrurile cauzate de acest update, personal cred ca trecerea pe openmp trebuia facuta mai tarziu, nu chiar asa de devreme.

Link to comment
Share on other sites

Superb Update! Felicitări!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.