Jump to content

LS Police Department - Discuţii / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

Opa, acum văd că am cele mai multe rapoarte postate de pe aici :)), merit să fiu o legendă..

 

Welcome celor noi, sper să vă acomodați repede. Dacă aveți vreo nelămurire, întrebați pe /r.

Edited by TOVarasul GF Tule
Link to comment
Share on other sites

Opa, acum văd că am cele mai multe rapoarte postate de pe aici :)), merit să fiu o legendă..

 

Welcome celor noi, sper să vă acomodați repede. Dacă aveți vreo nelămurire, întrebați pe /r.

Mersi, avem avem cum sa n-avem .. Eu am 4 posturi intr-o zi. Batman Jr ceva ..? :))

Link to comment
Share on other sites

@, Ba vreau si eu ba :( :( :( :(

@@Botys Ghytza, Botys ar trebui sa te faci poet cu explicatile la reports :)):)) pune link dovada si sananate nu trebuie sa le explici la toti nabi :))

Eh .. nici chiar asa .. Poet .. :))) Tre sa le explic sa dea bine pe website

 

Welcome to new members , wish them Good Luck.

Thanks!

 

Welcome for all new members

Thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Welcome celor noi sper sa ne intelegem bine

@, nu te mai da mare ca iti ploua in gat :)) afk-istule

Tu ce vrei mă? :)) Dacă eu pot să joc dimineața și nu pot după-masă asta nu înseamnă că sunt afk-ist, hai p@!
Link to comment
Share on other sites

 

#My History - Los Santos Police Department - 14/08/2012 - 10/04/2015
Cu mult timp în urmă, am mai făcut parte din acest Department, dar din păcate am stat doar o lună de zile, deoarece am vrut să ajut pe cineva cu un cont filelist. După un timp, acesta a bătut apropou` că îmi va da nişte bani, iar eu am am zis "Ok". Apoi, m-am văzut banat şi m-a deranjat foarte mult, deoarece acea persoana îmi era prieten, dar s-a dovedit mai apoi că de fapt, era Adryan5200 pe contul lui Skyty33 şi practic, m-a tras pe sfoară. Primisem la un moment dat unban, dar acesta s-a ofticat că lusae şi el ban, dar apoi am re-primit şi eu ban. Pe atunci, Liderul acestui departament era FlameS, care îl consider unul dintre cei mai buni lideri care au existat vreodată într-un departament pe acest server. Având în vedere că, contul maxtr3me2008 era banat pentru "tentativa de afaceri ilegale", fiind şi ultima factiune pe acel cont, m-am gândit să mă reîntorc la joc cu un cont nou asemănător celui noi, şi anume, Maxtreme2008. Odată ce m-am reapucat, bunul meu prieten Taryd0n m-a luat de la spawn civil, venise cu Sultanul, ca de, nu mulţi aveau maşini sport., mi-a propus daca vreau sa ma vin la el în Tow Truck Company, iar atunci, i-am raspuns ca vreau sa vin si sa îl ajut, dar, sa îmi ia si primul si cel mai bun prieten de pe B-Zone Samp, Guesswhoo. aka InfernalGuess în factiune, iar acesta a acceptat. Odata ce am intrat amândoi, ne-am distrat, ne-am facut rapoartele, pâna când...s-a întâmplat ceva nasol. Am dat rob cu Wanna.Fly, primisem un crash, dar acesta se dusese la CheckPoint, cu toate ca zicea "Hai max mai repede ca luam fail", dupa câteva secunde, a zis ca s-a dus la CheckPoint, iar eu practic, alergam degeaba.. M-am ofticat atunci, si am începu sa îl jignesc pe [/f], dupa care am fost sanctionat si dat afara, dar asta nu a pus capat prieteniei mele foarte bune cu tarydon, dar culmea, m-am împrietenit si cu Wanna.Fly :)). Dupa câteva ore, bunul meu prieten, InfernalGuess, a demisionat pentru a merge în alta factiune alaturi de mine. Am ales gangul Corleone, fiind unul dintre cele mai respectate ganguri. Pe atunci, era lider Epsylon, daca îmi aduc aminte. Am fost bine primiti amândoi, am ajutat la ridicarea gangului..mna, a fost fain. Pe atunci un oras avea 12 zone. Am început usor-usor sa progresam si sa luam zone, dar parca Eu si Guess, eram din ce în ce mai nabi, si practic, muream mai mereu =]], dar asta nu ne-a facut sa ne dam demisiile, chiar daca apoi gangul începea sa piarda membrii si Barzini sa ne domine, cu Oantzah lider. Am iesit din Corleone datorita faptului ca, la 1 war, am preluat înitiativa de a conduce warurile, dar un membru a început sa se certe cu mine, iar Epsylon a aflat si a început sa ia decizia de a-si pune membrii sa voteze daca vor sa plec. Culmea, votul a fost sa ies, dar, np, jocul continua. Prietenul meu, InfernalGuess, a demonstrat înca o data ca îmi este la bine si la greu, si a demisionat si el. Apoi, când am revenit Civili, ne-am dus la bunul nostru prieten, FlameS, si l-am întrebat daca ne primeste "acasa". Acesta, cum a auzit, ne-a primit cu bratele deschise, eram amândoi level 15 când am aplicat, (înca îmi aduc aminte de acele vremuri, de invite.. test.. am stat 1h să dea un test în casa lui).
După ce am trecut amândoi testele, am început să ne facem rapoartele. Pe data de 12/09/2012, am devenit membru S.W.A.T, şi tare m-am bucurat, că venea aventura.. la ROADS era foarte mare plictiseală. Ţin minte cum faceam sedintele de 1h.. puneam o grămada de întrebari, dar pe viitor s-a demonstrat faptul ca începeam sa devin un politist profesionist, si usor-usor, sedintele deveneau mai scurte. Dar, uneori primeam bani ca sa nu mai pun întrebari.. =)), la un moment dat, primisem porecla de Max_Question. Pe atunci Subliderul lui FlameS era Thomas_Jefferson (Un bun prieten care m-a ridicat în Los Santos Police Department foarte mult.. a avut grijă să mă instruiască), dar, să nu îl uitam şi pe Bambucha aka Sprite., care de asemenea, a avut grija de mine si m-a învatat la fel de mult ca Sprite. Înainte de a lasa FlameS liderul, am primit şansa sa fiu si eu Sublider pentru câteva ore, iar atunci, am început sa îmi iau rolul în serios, chiar daca era doar temporar, pâna se alegea urmatorul Lider. Înca îmi aduc de acele momente frumoase...Apoi, dupa ce s-a dus toata "distracţia", liderul a fost ales. Ghiciti cine a venit. TEYLO, care l-a pus pe Audi_Rs8 Sublider. Teylo a schimbat foarte multi Sublideri, precum: Show. - care mai apoi, devenise lider Paterno, Just.Xes - Care devenise admin, AlexM - Care devenise admin, iar în final, bunul meu prieten, InfernalGuess. Ştiu.. am stat foarte mult ca sa obtin si eu functia de Sublider, care se lasa foarte mult asteptata, dar, niciodata nu am demisionat ca nu primeam Sublider, pur si simplu, asta era un obiectiv de-al meu, chiar daca am primit mai târziu. Ca tot venii vorba de primit Sublider, a trebuit ca [GF]Mihnea să plece din acest Departament, dar nu foarte frumos. Acesta primise ban pentru afaceri ilegale.. mi-a părut rău să îl vad, dar, bucuria a venit apoi gândindu-mă că poate a venit şansa mea. Ţin minte că, InfernalGuess mi-a oferit şansa de a devenii Subliderul Departamentului de poliţie din Los Santos, fapt care m-a bucurat foarte mult. După ce am primit funcţia, m-am gândit că acum, a venit momentul să mă "dezlănţui", având o vechime mare în Departament, şi o experienţă mai mare ca toţi membrii care faceau parte din el. În tot acest timp, eu cred şi sper că am facut foarte multe persoane fericite, cărora li s-au oferit şansa de a face parte din acest Departament, eu cred că i-am facut mari, că i-am instruit bine, şi că niciodată eu cu InfernalGuess nu le-am vrut răul, si am dorit să creăm o atmosferă plăcuta tuturor ce faceau parte din Departament, cât si celor ce voiau să aplice. Îmi aduc aminte de acele intervenţii la waruri, când striga lumea la waruri "Max, adu` şi prietenii din departamente", chiar şi când eram pe contul de waruri, primeam sms-uri "Nu îţi vin prietenii?" "Adu-i şi pe ei la waruri să fim mai mulţi" "O să jucăm 2 facţiuni vs 1?" =))). Era chiar amuzant.. când vedeau gangsterii poliţiştii pe zonă, nu ştiau ce să facă ca să scape de un posibil wanted..pe atunci, era wanted 4 + kill, iar apoi... devenise în wanted 1 + kill. După un timp, toată lumea voia sa vină aici.. practic, pe mine şi pe Guess ne făceau mândrii că vor la noi în Departament, şi că nu se duc în altele. Ce fain era înainte când pândeai singura maşină disponibila de Rob.. dădeai fail mai mereu playerilor, xD. Nu am să uit că ma duelam cu Teylo, Blade şi încă 3-4 pentru Best la rapoarte. Ştiu, era greu uneori, mai ales că Teylo şi Blade voiau mai mereu 350p +. Îmi aduc aminte de Ciccio care era super slăbuţ, dar apoi a învăţat să fie un bun poliţist, iar după câteva luni, a ajuns Don Corleone spre mirarea mea. Amintirile sunt foarte frumoase.. am trăit experienţe plăcute. Ştiu că sunt virtuale, dar mi-am făcut mulţi prieteni, atât în joc, cât şi în realitate. Totodată, nu am să uit cum am facut Skill la Lawyer pe când nu prea era voie să iei alt job.. îmi aduc aminte de Blade că era foarte supărat că luam toate accepturile lawyer, şi începea să mă spună la Lider... :)). Am facut skill 5 la lawyer în 2 luni aproape. Sunt conştient de tot ce s-a întâmplat în acest departament. Au fost moment de neuitat, de re-amintit, dar, ceea ce mă bucură, este faptul că nu au prea existat momente de tristeţe, de regrete şi mai ştiu eu ce din partea jucătorilor. Am încercat mereu să oferim şansa unor jucători noi de a face parte din Departament. Am să fac o listă cu membrii OLD TIME din Los Santos Police Department: FlameS aka Flamengo, Thomas_Jefferson, Bambuchea aka Sprite, Zuga_Zuga aka Zuga_Buga, Teylo aka Teylo Mafia :)), Audi_rs8, AlexM aka AlexandraMaria, Jok3rr aka Jok3rrita, Just.Xes, Sickk aka Sicuţa, InfernalGuess aka Guesslake, Seba97 aka Tataie, Mihnea, BogdaNNN, JohnnyRO , Xtazy, Zipper.aka Zippar, Motorhead21 aka Motoreta, Cap de Motor, Damian07, Blade, Mike.. aka Maic, William, Zelenbic_bug, Djteolik, [F4l]Dookie, Magnum, Alex, $Amer$, Akki, Tiblerone aka Tiblecăcat, .Asu. aka Kisame, TheKillerFish aka TheKillerPestisor, RoberteL, CryteK., Tule, Destema aka Brothermiu, Grasutu`, Blexu aka Grasutu`, Roxor aka Grasu`, Ionuc aka Ionucă, şi, să nu mă uit pe mine, Maxtreme2008 aka Maxnab, aka Rechinu` aka Assistant Chief 3/3, dar, şi mulţi alţii (Ordinea nu este în funcţie de vechime, este aleatorie). Singura diferenţă dintre mine şi InfernalGuess, este că, eu în 2 ani şi 8 luni de zile am avut fw-uri şi mute-uri, iar el, nicio sancţiune, hihi.
Sincer, chiar îmi pare rău că am fost dat afară din acest departament drag mie, dar.. nu noi facem regulile. Aveam de gând să stau mai mult, dar... mna. Visam şi la Lider, dar se pare că nu ne putem îndeplinii dorinţe când avem asemenea persoane lângă noi. Păcat că s-a terminat aşa.. poate ne vom revedea, cine ştie! Ştiu că se putea şi mai bine.. dar mna, scriu cu regrete că am părăsit acest Departament, cu toate că aveam o vechime destul de mare. Chiar am depăşit un record.. Ciupanezu Lider 2 ani la National Guard, Eu, membru cu 2 ani si 8 luni. Să nu uităm şi de porecla de RECHIN, mersi Teylo, i`ll never forget it! Am mai facut parte şi din National Guard unde am deţinut Rank 4, dar, cum m-am simţit aici, este ceva uimitor. Acest departament depăşeşte orice facţiune aproape din care am făcut parte, este ceva ce nu pot uita, chiar dacă este un simplu joc.
#Le multumesc în primul rând liderilor că au avut răbdare cu mine şi că m-au ajutat foarte mult, atât de la primul punct la raport, prima întrebare, cât şi primul gov aviz recrutărilor, sau parcarilor ilegale (Mersi Sprite), dar, şi primul test susţinut de mine. Cei ce m-au ajutat extrem de mult, sunt: FlameS, Thomas_jefferson, Bambuchea aka Sprite, Teylo, AlexM şi..nevesta mea frumoasă, InfernalGuess, pe care o ştiu de când s-a apucat de SA:MP.
##Remember LSPD Assistant Chief [uS]Maxtreme2008
###Echipa de pescari, NG & LSPD. Eu şi TheBlackHawk, pescarii şefi ai acestei grupări.
#### Haze, cel mai nab lider de la departamente.. N-am să uit cum ne distram pe [/d], glumeam, râdeam, iar când era vorba de seriozitate, păi seriozitate era.
#### Spre deosebire de tine, Rey, eu nu îmi trădez prietenii, şi niciodată nu am s-o fac. A, şi.. vezi că niciodată nu mi-am bătut joc de tine ca alţii să merit să fiu sancţionat aiurea, cum ai făcut cu restul :).
* Sper să ne mai revedem în Departamente!
** Mult succes cu Subliderul, Tibistanciu! Poate pe viitor vei ajunge şi mai sus, şi vei trece peste rank-ul meu. Ştiu că locul meu este pe mâinile unui fost elev care învaţă repede şi se dedică departamentului, deci.. np.
Suveniruri - amintiri. Pozele sunt mai multe, dar am selectat în mare parte.
Momentul când am fost dat afară din facţiune -> Click
Mission_Accomplished.jpg
Cu drag, al vostru LSPD Assistant Chief [uS]Maxtreme2008 sau LSPD Assistant Chief 3/3 - 14/08/2012 - 10/04/2015.

 

Foarte frumos relatat dar trebuie sa te corectez la ceva, ca sa lamurim treaba. Teylo nu i-a avut sublideri nici pe AUDI, nici pe XES, pacat ca nu stii asta. Primul sau sublider daca nu gresesc a fost spriTe, dupa a fost Damian07 care a mierlit-o, dupa Sickk si dupa eu, al' care a luat si lider. Sorry for being hater but.. Dupa, subliderii mei au fost AUDI si Guess, iar abia mai apoi ti-a venit randul. Mna, pacat. Oricum, asta e.

 

Ma bucur sa vad ca un fost membru de-al meu e sublider acum. Mult succes conducerii.

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumos relatat dar trebuie sa te corectez la ceva, ca sa lamurim treaba. Teylo nu i-a avut sublideri nici pe AUDI, nici pe XES, pacat ca nu stii asta. Primul sau sublider daca nu gresesc a fost spriTe, dupa a fost Damian07 care a mierlit-o, dupa Sickk si dupa eu, al' care a luat si lider. Sorry for being hater but.. Dupa, subliderii mei au fost AUDI si Guess, iar abia mai apoi ti-a venit randul. Mna, pacat. Oricum, asta e.

 

Ma bucur sa vad ca un fost membru de-al meu e sublider acum. Mult succes conducerii.

Bafta nab .. jur ca am stat sa citesc toata adventura ta si ma impresionat . Asta e asa sunt uni oameni care au ciuda sau se dau "prieteni" te asteptam inapoi oricand :X :X :X succes in continuare si tinem legatura

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumos relatat dar trebuie sa te corectez la ceva, ca sa lamurim treaba. Teylo nu i-a avut sublideri nici pe AUDI, nici pe XES, pacat ca nu stii asta. Primul sau sublider daca nu gresesc a fost spriTe, dupa a fost Damian07 care a mierlit-o, dupa Sickk si dupa eu, al' care a luat si lider. Sorry for being hater but.. Dupa, subliderii mei au fost AUDI si Guess, iar abia mai apoi ti-a venit randul. Mna, pacat. Oricum, asta e.

 

Ma bucur sa vad ca un fost membru de-al meu e sublider acum. Mult succes conducerii.

 

Multumim de urare! :D

Si iti mai multumesc pentru lucrurile pe care m-ai invatat cat am fost membru al factiunii pe timpul conducerii tale!

 

Edit: Gameplay with Cheats, huehuehue

Edited by TibiStanciu
Link to comment
Share on other sites

Am făcut in 2 zile 124 de (Faction activity) :D :D iau best saptămâna asta :o3

 

Noapte bună bă nabii, pe mâine.

Nu cred .. te ajung din urma .. eu 104 am :) bine acuma .. logic .. cele cu arrest, kills si runner acordat dispar deci raman cu 70-80 .. :))) Dar 150+ fac :D

 

 

Neata tuturor. Acum m-am trezit si eu .. Nu am mai avut somn si m-am bagat putin la PC .. Ne auzim in game!

 

EDIT: S-a meritat 600 gold pentru acest dublu hidden? 211(mov) & 243(verde) Pareri? :D

jNk6TKc.png

Edited by Botys Ghytza
Link to comment
Share on other sites

Salutare LSPD, vad ca stati bine cu raportu, dar posturile vin unu dupa altu :) si eu am facut cateva greseli si am primit amenintari dar vad ca pana in prezent nu am primit nimic si sper sa nici nu primesc. Mult succes la besturi. :)>-

Link to comment
Share on other sites

Heiii, ce mai faceti?! :*

Am primul meu post, de la un post-hunter care crede ca stie regulamentu' :))). Ce bine ma simt cu postu asta, primul din LSPD, pacat ca am dovada B-)

Ne auzim prin game si usor cu radarele ca isi vand astia masinile la cate amenzi le dam :)) O zi buna. :)

Link to comment
Share on other sites

BotysGhytza a primit un nou post pe Website .. Al 5-lea :( Mulțumesc, K0rS pentru el. Pwp Post-hunterilor mei. Love you băăăă :* :* :* <3

 

 

Merită Poetul BotysGhytza un +1 pentru istorioara în PowerPoint + dovezi? :D:*http://www.rpg.b-zone.ro/factions/report/7360

Edited by Botys Ghytza
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.