Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

Sii aici se incheie si activitatea mea....pana duminica =)). Buna gluma, nu? Eu voi intra abia duminica. Sunt plecat la Bucuresti pentru ca incep meditatiile pentru arhitectura siii ma intorc duminica. Aveti grija ce faceti, sa-l ascultati pe CM ca altfel va distrug la sedinta.

 

*Rank 4+ sa dati testele;

*Cei care sunteti la B-News, astept pana duminica reportajele.

 

Revin maine seara pe forum doar, so take care!

Link to comment
Share on other sites

Sii aici se incheie si activitatea mea....pana duminica =)). Buna gluma, nu? Eu voi intra abia duminica. Sunt plecat la Bucuresti pentru ca incep meditatiile pentru arhitectura siii ma intorc duminica. Aveti grija ce faceti, sa-l ascultati pe CM ca altfel va distrug la sedinta.

 

*Rank 4+ sa dati testele;

*Cei care sunteti la B-News, astept pana duminica reportajele.

 

Revin maine seara pe forum doar, so take care!

Drum bun, mi-a parut bine!

 

 

Schimband subiectul. Neata, ce faceti? (nu ca mi-ar pasa). Azi sunt "obligat" sa fac voluntariat pentru nu stiu care zi a curateniei nationale. Mi se pare o porcarie, fiindca actiunea in sine e o porcarie. Aceasta are scopul sa constientizeze oamenii care arunca gunoaie. Si totusi, cum constientizeaza acesti oameni? Prin punera a ennspe-doispe mii de elevi care sa fie obligati sa stranga de pe jos? Pai da, cam asa se intampla in timp ce juma' de tara doarme si se uita la tv cum respectivii le fac curatenie in curte. Daca vor ecologie ar trebui date amenzi. Dar, in fine, voi ce parere aveti?

Edited by EuroStar
Link to comment
Share on other sites

Drum bun, mi-a parut bine!

 

 

Schimband subiectul. Neata, ce faceti? (nu ca mi-ar pasa). Azi sunt "obligat" sa fac voluntariat pentru nu stiu care zi a curateniei nationale. Mi se pare o porcarie, fiindca actiunea in sine e o porcarie. Aceasta are scopul sa constientizeze oamenii care arunca gunoaie. Si totusi, cum constientizeaza acesti oameni? Prin punera a ennspe-doispe mii de elevi care sa fie obligati sa stranga de pe jos? Pai da, cam asa se intampla in timp ce juma' de tara doarme si se uita la tv cum respectivii le fac curatenie in curte. Daca vor ecologie ar trebui date amenzi. Dar, in fine, voi ce parere aveti?

Ca esti nab...

1. Nu esti obligat.

2. Eu nu m-am dus...dovada la ceea ce am spus la punctului 1.

3. Primesti diploma care te va ajuta la admitere la facultate. (mai mult in strainatate)

4. Nu e o porcarie

5. Ar fi absurd sa se dea amenzi.

Link to comment
Share on other sites

Pentru ce primesti diploma Robert? Pentru acte de caritate? Cu ce o sa te ajute la facultate , mai mult afara, o diploma de voluntariat? Daca e voluntariat.. Din cate am inteles de la Euro nu e voluntariat deoarece este obligat sa mearga.

Link to comment
Share on other sites

Pai si chiar crezi ca te ajuta la ceva diploma aia? Sunt studenti din romania care pleaca cu dosarul plin de diplome sa se inscrie afara la facultati mari, se se intorc cu dosarul la fel de plin, insa cu o mana plina de sperante, sperante ca o sa reausca sa munceasca in domeniul in care au terminat facultatea.. Insa multi ajung someri sau sa lucreze prin corporatii mari pe doi bani.. de ce? Din cauza lipsei de experienta. Daca vrei o diploma care sa te ajute cu adevarat pentru mai departe, nu pentru facultate, atunci ar trebui sa te duci la diferite cursuri, activitati, recunoscute nu numai de statul roman, dar si de celalalte state. De prefer fiind sa lucrezi in corporatiile mari, internationale. ( Pana termini facultatea) dupa, avand o diploma si muncind deja de 2-3 ani in domeniul respectiv vei fi angajat mult mai usor, mai ales daca ai si scrisori de recomandare.

Edited by CashFlow
Link to comment
Share on other sites

 

Ca esti nab...

1. Nu esti obligat.

2. Eu nu m-am dus...dovada la ceea ce am spus la punctului 1.

3. Primesti diploma care te va ajuta la admitere la facultate. (mai mult in strainatate)

4. Nu e o porcarie

5. Ar fi absurd sa se dea amenzi.

Si mie mi s-a spus ca e voluntariat, initial nu am vrut sa merg, dar dupa am fost obligat si pe langa asta santajat de diriva (imi scadea media la purtare, cel putin asa ameninta). Am venit acum 5 minute si pot spune ca nu e ceea ce pare. Am fost trimis la Rediu cea mai jegoasa padure din Botosani. De ce am fost acolo? Ca sa culeg pisici moarte, pungi cu voma si fecale umane facute pe marginea strazii. Diploma nu ma incalzeste nimic. A, da, si daca vreti sa fim europeni, amenzile sunt folosite in statele civilizate. Ai aruncat gunoi = amenda. Deci ciocu' mic.

Link to comment
Share on other sites

Si mie mi s-a spus ca e voluntariat, initial nu am vrut sa merg, dar dupa am fost obligat si pe langa asta santajat de diriva (imi scadea media la purtare, cel putin asa ameninta). Am venit acum 5 minute si pot spune ca nu e ceea ce pare. Am fost trimis la Rediu cea mai jegoasa padure din Botosani. De ce am fost acolo? Ca sa culeg pisici moarte, pungi cu voma si fecale umane facute pe marginea strazii. Diploma nu ma incalzeste nimic. A, da, si daca vreti sa fim europeni, amenzile sunt folosite in statele civilizate. Ai aruncat gunoi = amenda. Deci ciocu' mic.

wtf_gifs_26.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Amenzile pentru norma de emisiuni neindeplinita o puteti plati pana MAINE la sedinta. Vorbesc cu cei de rank 3+. Desigur, puteti astepta si pana la sedinta si sa vorbiti cu razvi...apoi dupa ce v-ati lamurit puteti plati amenda...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  1. Reporterul LolFlame se ocupa de pachetul 1 al lui XtremeCriminal. / 23.09.2013, ora 16:00. - 27.09.2013
  2. Reporterul Mathiew se ocupa de pachetul 3 al lui Explosive. / 23.09.2013, ora 16:00. - 27.09.2013
  3. Reporterul M4Ms se ocupa de pachetul 2 al lui M4Ms / 24.09.2013, ora 23:00. - 27.09.2013

Postati la Evidente daca le-ati terminat, ieri a fost ultima zi.

 

Edited by RobertCM
Link to comment
Share on other sites

  • psoN changed the title to Discuții / Discussions
  • E l e g a n t locked this topic
  • .Aku unlocked and locked this topic
  • .Aku unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.