Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

Trrrrrtrr ta ta se miscaa biiiinee adevaraciune!

 

2 vorbe am sa spun...

Motivul pentru care au fost scosi snaks si anty nu a fost "nesimtire fata de sublider"...

Vreau sa stiti ca accept orice la adresa mea...chiar si glumele proaste, in cel mai rau caz facandu'mi o parare proasta despre tine dar nu sanctionez...

Inca o data vreau sa antentionez Regulamentul e regulament, factiunea e factiune si PRIETENIA E PRIETENIE.

Pur si simplu nu mi se pare corect sa inchid ochii la x.ulescu ca e tovaras iar pe partea cealalta Y trage din greu sa faca ceva bun....

Poatr dupa sanctiunile astea o sa ma vedeti ca pe un nenorocit, dar e problema voastra, analizati situatia si dupa judecati. Am incercat sa fiu cat mai corect fata de toti si sa aplic regulamentul cat mai bine.

Pro esti si nu iti mai revii...Corecteaza si scrie: Motivul pentru care snaks a fost demis si antycus urmeaza sa fie demis si el sunt: "nesimtire fata de un pro de bubuie, care nu tine la glume pe seama lui, doar la alea facute pe altii". Baga asa sa te creada lumea. Ia-deaci ca n-ai servici:

 

 

Buna sara Robertel
Hai sa taiem un purcel
Da purcelus cu slaninuta
Si sapte metri de puta
Asta-i porc din ala bun
Ce se taie de ajun
La multi ba robertel
De paste sa mancam si-un miel
Da miel din ala fara lana
Cum are ma-ta la stana!
Da la multi ani cu bucurie
Si cu un lider sa vie
Uita dracu de sanctiuni
Si hai sa bem ca 2 nebuni
Si sa iti fac o urare
Eu ti-o dau si din picioare
Lu ma-ta io dau culcat
Si lu sorta de sub pat
Da la anu care vine, sa imi faci o bucurie
Si inca odata la multi
Sa belesti si peste ani!!!!!
Haiiiii haiiii!
Link to comment
Share on other sites

Buna seara, stimati colegi de factiune si concetateni ai comunitatii noastre tristatale, B-Zone! A trecut ceva timp de cand nu am mai postat aici si m-am gandit ca ar fi cazul sa imi reincep activitatea beletristica si sa va readuc cheful de mult pierit pentru a spama acest topic. Stiu ca va e frica, aproape tuturor, de sanctiunile ce Kelton le aplica pentru "Post aiurea" sau ceva, dar daca reusiti sa scrieti astfel incat postul sa aiba sens, nu neaparat o logica imbatabila si extrem de bine pusa la punct, dar sa contina cat mai multe cuvinte, de preferat complexe astfel incat cititorii externi sa se plictiseasca si sa ne paraseasca teritoriul o data pentru totdeauna!

Trrrrrtrr ta ta se miscaa biiiinee adevaraciune!

2 vorbe am sa spun...
Motivul pentru care au fost scosi snaks si anty nu a fost "nesimtire fata de sublider"...
Vreau sa stiti ca accept orice la adresa mea...chiar si glumele proaste, in cel mai rau caz facandu'mi o parare proasta despre tine dar nu sanctionez...
Inca o data vreau sa antentionez Regulamentul e regulament, factiunea e factiune si PRIETENIA E PRIETENIE.
Pur si simplu nu mi se pare corect sa inchid ochii la x.ulescu ca e tovaras iar pe partea cealalta Y trage din greu sa faca ceva bun....
Poatr dupa sanctiunile astea o sa ma vedeti ca pe un nenorocit, dar e problema voastra, analizati situatia si dupa judecati. Am incercat sa fiu cat mai corect fata de toti si sa aplic regulamentul cat mai bine.

Nenorocitule! Noi iti stim adevarata fata! Nu ne poti mintii!

Acum lasand gluma la o parte, am analizat putin ce inseamna sa fii lider/sublider, cum tu faceai caterinca cand erai rank mai mic, impreuna cu colegii, acesti colegi se asteapta sa faci caterinca si dupa ce iti maresti palmarezu cu respectiva functie, dar din pacate nu mai este posibil, deja, ajuns aaici, ai anumite indatoriri, si acesti colegi ar trebui sa inteleaga si sa respecte asta fara sa te puna in situatia jenanta de a alege intre pierderea functiei sau sanctionarea lor.

Cu toate astea, esti un nenorocit!

Nu zic ca iti iau apararea 100% ca nu stiu exact ce s-a intamplat.

 

 

Pro esti si nu iti mai revii...Corecteaza si scrie: Motivul pentru care snaks a fost demis si antycus urmeaza sa fie demis si el sunt: "nesimtire fata de un pro de bubuie, care nu tine la glume pe seama lui, doar la alea facute pe altii". Baga asa sa te creada lumea. Ia-deaci ca n-ai servici:

 

 

Buna sara Robertel
Hai sa taiem un purcel
Da purcelus cu slaninuta
Si sapte metri de puta
Asta-i porc din ala bun
Ce se taie de ajun
La multi ba robertel
De paste sa mancam si-un miel
Da miel din ala fara lana
Cum are ma-ta la stana!
Da la multi ani cu bucurie
Si cu un lider sa vie
Uita dracu de sanctiuni
Si hai sa bem ca 2 nebuni
Si sa iti fac o urare
Eu ti-o dau si din picioare
Lu ma-ta io dau culcat
Si lu sorta de sub pat
Da la anu care vine, sa imi faci o bucurie
Si inca odata la multi
Sa belesti si peste ani!!!!!
Haiiiii haiiii!

 

urat...

 

Link to comment
Share on other sites

Le-am făcut, ingliș-spicărilor un model de interviu, cum vi se pare?

 

1. Greetings B-Zone! This morning / afternoon / evening / night we have here X (Y,Z, etc) ! Hello X (, Y, Z etc).
2. How are you today?
3. Do you feel confident about this interview? Are you ready?
4. Let's start with the real life questions, shall we?
5. Tell me your name and your age.
6. Where do you live?
7. Describe your city in a few words
8. Great. Now I'll ask you some questions about your in-game character, alright?
9. When did you start playing on this server? How much time have you spent on it?
10. What is your current faction? For how long have you been there, and what rank do you have?
11. Which are your previous factions? Have you had any important ranks there?
12. Which are your personal goods? What do you own?
13. What do you think about your current faction? Are you happy to be its member?
14. Why?
15. Which is your favourite faction? Where have you felt the best?
16. What do you think about the peaceful factions?
17. Are the gangs active? What about the departments? Are they doing their job?
18. What do you think about Hitmen Agency?
19. Let's move on to the server situation questions, shall we?
20. What do you think about the staff? Are the admins doing their job? What about the helpers?
21. Do you have any friends among the staff?
22. What do you think about the lately updates? Are they a benefit or not?
23. Why do you think that?
24. Okay. Now let's see what the audience has to say. To ask my guest a question, simply send a SMS to 294-2994 with the certain thing you want to know!
- Public questions -
25. Why have you chosen to take this interview?
26. This was the interview with my guest(s), X (Y, Z,W, etc). Good bye/ night B-Zone! Good bye/ night X (guys)!

Edited by N4L Katherine
Link to comment
Share on other sites

@@RobertCM, bă, mie unuia îmi pare rău că am fost dat afară, dacă stăm bine şi ne gândim ajungem la cazu' lu' M4ms în care, după cum bine ştiţi, a fost iertat. Eu zic Răzvi că ai acţionat prostesc, fără să te gândeşti puţin, asta e, nu mai poţi da' timpu' înapoi... Da' data viitoare să gândeşti bine înainte să acţionezi.

Link to comment
Share on other sites

Le-am făcut, ingliș-spicărilor un model de interviu, cum vi se pare?

 

1. Greetings B-Zone! This morning / afternoon / evening / night we have here X (Y,Z, etc) ! Hello X (, Y, Z etc).

2. How are you today?

3. Do you feel confident about this interview? Are you ready?

4. Let's start with the real life questions, shall we?

5. Tell me your name and your age.

6. Where do you live?

7. Describe your city in a few words

8. Great. Now I'll ask you some questions about your in-game character, alright?

9. When did you start playing on this server? How much time have you spent on it?

10. What is your current faction? For how long have you been there, and what rank do you have?

11. Which are your previous factions? Have you had any important ranks there?

12. Which are your personal goods? What do you own?

13. What do you think about your current faction? Are you happy to be its member?

14. Why?

15. Which is your favourite faction? Where have you felt the best?

16. What do you think about the peaceful factions?

17. Are the gangs active? What about the departments? Are they doing their job?

18. What do you think about Hitmen Agency?

19. Let's move on to the server situation questions, shall we?

20. What do you think about the staff? Are the admins doing their job? What about the helpers?

21. Do you have any friends among the staff?

22. What do you think about the lately updates? Are they a benefit or not?

23. Why do you think that?

24. Okay. Now let's see what the audience has to say. To ask my guest a question, simply send a SMS to 294-2994 with the certain thing you want to know!

- Public questions -

25. Why have you chosen to take this interview?

26. This was the interview with my guest(s), X (Y, Z,W, etc). Good bye/ night B-Zone! Good bye/ night X (guys)!

Felicitari pentru munca depusa. Dar totusi devine plictisitor sa folosesti acelasi model mereu si mereu. Atat timp cat cei ce sunt straini stiu engleza, totul e bine. Pot inventa si ei cateva intrebari acolo. Oricum felicitari. Iti dau un + :D

Link to comment
Share on other sites

Le-am făcut, ingliș-spicărilor un model de interviu, cum vi se pare?

 

1. Greetings B-Zone! This morning / afternoon / evening / night we have here X (Y,Z, etc) ! Hello X (, Y, Z etc).

2. How are you today?

3. Do you feel confident about this interview? Are you ready?

4. Let's start with the real life questions, shall we?

5. Tell me your name and your age.

6. Where do you live?

7. Describe your city in a few words

8. Great. Now I'll ask you some questions about your in-game character, alright?

9. When did you start playing on this server? How much time have you spent on it?

10. What is your current faction? For how long have you been there, and what rank do you have?

11. Which are your previous factions? Have you had any important ranks there?

12. Which are your personal goods? What do you own?

13. What do you think about your current faction? Are you happy to be its member?

14. Why?

15. Which is your favourite faction? Where have you felt the best?

16. What do you think about the peaceful factions?

17. Are the gangs active? What about the departments? Are they doing their job?

18. What do you think about Hitmen Agency?

19. Let's move on to the server situation questions, shall we?

20. What do you think about the staff? Are the admins doing their job? What about the helpers?

21. Do you have any friends among the staff?

22. What do you think about the lately updates? Are they a benefit or not?

23. Why do you think that?

24. Okay. Now let's see what the audience has to say. To ask my guest a question, simply send a SMS to 294-2994 with the certain thing you want to know!

- Public questions -

25. Why have you chosen to take this interview?

26. This was the interview with my guest(s), X (Y, Z,W, etc). Good bye/ night B-Zone! Good bye/ night X (guys)!

Nu am acum sa iti dau plus, dar iti dau maine. Mie imi place, e ceva mai diferit, mai altfel, dar imi place.

 

 

 

 

 

bă, mie unuia îmi pare rău că am fost dat afară, dacă stăm bine şi ne gândim ajungem la cazu' lu' M4ms în care, după cum bine ştiţi, a fost iertat. Eu zic Răzvi că ai acţionat prostesc, fără să te gândeşti puţin, asta e, nu mai poţi da' timpu' înapoi... Da' data viitoare să gândeşti bine înainte să acţionezi.

 

 

A fost iertat de? Singurele greseli de care stiu, si la care cred ca te referi, au fost cele cu pachetele...ceea ce nu e de sanctionat, nu scrie nicaieri, nu exista sanctiune. Eu trebuia sa fiu in cel mai rau caz probabil, pentru ca eu l-am pus sa se ocupe si i-am dat mana libera, si inca cred ca o face bine.

Link to comment
Share on other sites

Cum sa ia Razvi AV la lider? A procedat cat se poate de corect. Pana si mdy si cu Krysty au spus ca a procedat corect, inca au spus ca merita si FP si totusi a luat AV la lider. Ce prostie. Eu am plecat in oras. Bafta, ne vedem mai pe seara.

Link to comment
Share on other sites

@, felicitari pentru modelul de live, chiar era nevoie de unul asa complex.

@, mersi si sarbatori fericite! :*

@, m-am schimbat in ultima vreme :)) nu mai sunt "al drq" :)), bafta.

 

@@RobertCM, bă, mie unuia îmi pare rău că am fost dat afară, dacă stăm bine şi ne gândim ajungem la cazu' lu' M4ms în care, după cum bine ştiţi, a fost iertat. Eu zic Răzvi că ai acţionat prostesc, fără să te gândeşti puţin, asta e, nu mai poţi da' timpu' înapoi... Da' data viitoare să gândeşti bine înainte să acţionezi.

Singura "greseala" a fost ca ti-am dat doua pachete 2 cand toti reporterii aveau pachet 4.

Link to comment
Share on other sites

Oamenii de genul „AliNNNN” nu merită niciun pahar cu apă, vorbesc la modul cel mai serios. Dacă îl întrebi pe [F4L]Andrei ce ar fi făcut cu el dacă îi turna vreun membru, tot demitere era. De fapt nu știu de ce a fost demis din School Instructors, dar bănuiesc că tot pe un motiv din ăsta mișel. Vorba unuia, la treișpe ani mă jucam în nisip nu stăteam toată ziua pe SA:MP.

 

@, reporterul are toată libertatea de a tăia și adăuga întrebări. Eu zic că e minimul set pentru un anglofon mediocru, sunteți de acord?

Link to comment
Share on other sites

@@RobertCM, dovadă de inactivitate Robert, ia intreabă-l pe EuroStar de ce a luat BAN... Vezi mă? nu mai vorbi de alţii, nu mai judeca frate, eşti sublider şi nu ştii ce se întâmplă în facţiune, până şi răzvi ştia...

@, faza cu Eurostar M4ms, şi sper să rămâi aşa, eşti mai de treabă aşa şi vei avea multe de câştigat :*. Rămâi NR, probabil revin :)).

Link to comment
Share on other sites

@@RobertCM, dovadă de inactivitate Robert, ia intreabă-l pe EuroStar de ce a luat BAN... Vezi mă? nu mai vorbi de alţii, nu mai judeca frate, eşti sublider şi nu ştii ce se întâmplă în facţiune, până şi răzvi ştia...

@, faza cu Eurostar M4ms, şi sper să rămâi aşa, eşti mai de treabă aşa şi vei avea multe de câştigat :*. Rămâi NR, probabil revin :)).

Warn pa pussy :*, din primavara in NR!

Link to comment
Share on other sites

http://forum.b-zone.ro/topic/179555-plangere-razvitnx-nr-uninvite-aiurea/ - Nici nu am cuvinte sa ma exprim, a fost o perioada minunata petrecuta alaturi de voi, poate o sa ma reintorc, poate ca nu, asta ramane sa ma mai gandesc (din simplul motiv ca in aceasta factiune sunt prea multi turnatori, a iesit astazi unul dar se pare ca nu s-au terminat), dar vreau ca voi sa nu uitati ca a fost un Anaconda. in News Reporter, mereu aceasta factiune a avut "nume" grele cum ar fi: Marar, Patrunjel, Cartofar, eu si pe acesta il consider un nume tot ceva de genul, un nume absolut aiurea dar care sper ca nu a facut probleme intre voi si care nu va suparat vreodata. In fiecare factiune exista un turnator care se oftica ca altii sunt mai buni decat el sau ca altii fac ceva ce el nu poate sa faca ... Asta este! Singurul lucru ce il regret este ca a fost si Razvi sanctionat pentru prostia mea. Dupa cum a spus si Krysty si Empty, orice lider ar fi facut la fel. Eu poate meritam, nu meritam sanctiunea, dar el chiar nu o merita.

Si doar ca sa stiti ce membrii avem (aveti) in factiune, dupa tot tantamul asta, am avut si eu o iesirea, poate nu prea bine gandita si am jignit, intr-un oarecare fel la nervi ownerul (Kelton) pe /f ... si ce credeti ca au facut colegii nostrii iubiti? Au dat /report ... Pai ce se putea? Si aici aveti continuarea: http://postimg.org/gallery/9rc31npw/

Razvi, sincer imi pare rau pentru tot, chiar nu am vrut sa fie asa ... a fost o nesabuinta sa incerc sa fac skill mai repede la Car Mechanic, si din aceasta nesabuinta uite la ce s-a ajuns ... Sper ca, candva, sa ma poti ierta pentru asta, de la mine ai tot respectul, esti un lider minunat, putini lideri ([sQ]Raducu) au reusit sa nu "fie cu nasul pe sus" dupa ce au obtinut aceasta functie, dar tu i te alaturi lui.

Ce sa va urez eu baieti, multa bafta si sper sa ridicati factiunea la randamentul care era inainte !! Respectati-l pe Razvi ca este un lider cum rar gasesti !

Sa nu ma uitati :* !

Link to comment
Share on other sites

@, Hai sa nu uitam cum i-ai facut post lui FalleN imediat ce ai iesit din factiune!! Sa nu uitam!

@, Deci mi-a placut mult modul in care ai vorbit cu Kelton fara frica sau alta jena.

Este bine ca totusi nu te-ai lasat influentat de pozitia lui si ca ai zis ce ai avut de zis in apararea lui RazviTnx. Mi-a placut de tine.

Stai linistit, si eu am fost demis din NR si am reaplicat dupa o luna. Pentru ca am vazut ceva in factiunea asta, am vazut ca RazviTnx isi merita pozitia!

 

Cat despre [sQ]Raducu, am fost membrul lui 2 luni de zile! Mare adevar. Il respect pe Raducu pentru ce a incercat sa faca ca lider, desi a fost sapat pe la spate de subliderul lui ca sa ramana fara functie. Caz similar si aici!

 

RazviTnx daca vei ramane fara lider, sa ramai ca ai renuntat tu, nu ca te-a dat Kelton afara!

 

Daca te da afara, eu plec din factiune. Eu si inca 5 de aici.

Edited by CemiL
Link to comment
Share on other sites

@@CemiL, prin „imediat ce ai ieșit din facțiune” vrei să zici „la 5 săptămâni după ce ai ieșit din facțiune”? Eu zic să nu uităm că mi-ai făcut tu mie reclamație mai ”imediat ce ai ieșit din facțiune” decât i-am făcut eu lui FalleN. Și să nu uităm FalleN. ce limbaj a avut față de mine, NU SE COMPARĂ situațiile.

Link to comment
Share on other sites

@, Ti-am facut reclamatie pentru ca: 1. Nu esti fata! Hai sa-ti argumentez de ce: Inainte cu 2-3 zile sa aplici in NR prima oara, veneai pe langa noi (Eu, Eurostar, Onlimit si Source) cu job whore si noi faceam /pee pe tine si tu ziceai "da-mi 1k si iti *** p*** ". Ce fata ar face asa ceva? Chiar daca e doar un joc.

Deci, nu esti fata!! Pe mine nu ma poti minti, sunt trecut demult de varsta de 20.

 

2. Reclamatia ti-am facut-o pentru ca, la un event tu ai inceput sa injuri: "murit-ar (mama nuj cui) de cancer". Inca o dovada ca o fata nu injura in halul asta.

Evident, te-am reclamat.

 

3. Nu uita ca nu iti suport persoana din tine/caracterul din joc! Imi faci lag pe creier cand te vad online!

 

4. Salut frate!

Link to comment
Share on other sites

Anaconda poate scapi, cel putin eu asta sper ai fost si inca esti o persoana deosebita, cu care te poti intelege. O persoana care nu se lasa influentata de avere. Daca totutsi vei fi "exmatriculat" sper sa te intorci la noi.


@N4L Katherine si @CemiL aici nu este locul potrivit in care sa va certati'!

Link to comment
Share on other sites

  • psoN changed the title to Discuții / Discussions
  • E l e g a n t locked this topic
  • .Aku unlocked and locked this topic
  • .Aku unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.