Jump to content

Ce procesor ai?


Recommended Posts

hai sa spunem asa...voi votati ce aveti in pc:))

eu sincer am intel...si vreau s trec pe amd...Intelurile sunt bune pt aplicatiile de zi cu zii,navigare internet etc...

dar daca vrei o performanta mai buna in jocuri...AMDul este recomandat:)si nu zic asta pt ca urasc intelurile...sunt pe intel de 4 ani:)si am observat diferenta intre intel si amd...is in domeniul calculatoarelor :P si crede-ti ce v-am spus sau nu...e treaba voastra...eu mi-am dat cu parerea :P

deci +1 AMD 4 gamming

Link to comment
Share on other sites

AMD!!!! Plus ca intelul e un pic mai scump :)

 

 

intelu este mai scump?hai nu zau,am vz amd la 3000ron:

-placa video 512 mb/nvidia

-hard 80gb:))

-procesor amd sempron 2.0

-n-are tv-tunner

-sursa foarte proasta

-ram 2gb

 

Mie mi se pare ca amd-urile sunt cele mai scumpe si cele mai proaste,da amd-urile sunt foarte bune pt programe

 

Intel cu siguranta...insa AMD sunt mai iefitine...un quad de la AMD este d 2x mai ieftin decat unu de la intel ;;)

 

 

 

da?de 2x mai ieftin de 10x mai #cenzurat#

 

Oricum eu mi-am luat acum o saptaman i7 si n-am nicio problema cu el,merge perfect

Link to comment
Share on other sites

Sa zicem ca avem un buget de 4 mil .

Daca alegem amd am putea lua un athlon II x4 la 2.6 mhz pret mai bun la un quad core nu mai gasesti nicaieri :emo:

 

Daca am alega intel neam alege doar cu un dual core in jur de 2.7 mhz :-? !

Vati convins ? Raport calitate/pret intel isi bate joc de noi !

AMD RULEZ !

Edited by dfLee
Link to comment
Share on other sites

parerea mea este ca intel e mai bun.eu am un intel p4 de 7 ani si inca merge binisor.desi cunosc pe cineva care are un amd de 2 cori si la ce e in calcu ei...si la cum merge,este foarte bun si amd

Link to comment
Share on other sites

  • Madalin changed the title to Ce procesor ai?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.