Jump to content

POLL: Maşini personale la Shop


SEF Travie

Ce părere aveţi despre maşinile pe bani reali ?  

46 members have voted

  1. 1. Ce părere aveţi despre maşinile pe bani reali ?

    • Sunt super, îmi voi cumpăra şi eu una cât de curând.
    • Cea mai mare prostie, vor strica tot jocul.
    • Mi-e indiferent, n-am bani nici IG nici in RL.
      0


Recommended Posts

Va strica jocul o sa se aglomereze playeri cu level mic si cu masini scumpe,dar este decizia owner-ului si nu cred ca se va schimba.Parerea mea este ca acum sa impus un pret pentru masini si cei care vor dori sa vinda masini au acum un pret de referinta lucru care eu zic ca va spori numarul de afaceri ilegale dar asta este parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Ce-a mai proasta idee , va strica tot jocul.

Nu se poate ... vine unu de lv 1 cu infernusu prin oras ? :)) nu absolut deloc, poate da ca sa se ieftineasca masinile sau scumpeasca dar nu sa dai bani reali pe joc sau masini sau alte bunuri.

Link to comment
Share on other sites

Daca stam sa ne gandim la modul de business, nu face decat sa sporeasca profitul colectiv pentru intretinerea comunitatii.

 

Personal sunt de acord, insa dupa consultarea pererilor, am ajuns la concluzia ca ar trebui sa impuna plata acestor masini, pe baza de nivel, similar cum sporeste activitatea factiunilor, incepand cu nivelul 5 pana la 15. Pe cale de consecinta, este corect, jocul se va transforma in unul "stunt" si nu se vor observa jucatorii activi, mascati de cei de nivel mic, cu masini sport/scumpe ca pret, fie euro sau dolari (joc).

 

Daca tot am mentionat de "profit colectiv pentru intretinerea comunitatii", personal astept o schimbare radicala cu privire la "webhost", pentru ca scade considerabil potentialul comunitatii prin incovenientul rapiditatii de navigare, pe scurt, "astept cum trec minutele sa citesc un mesaj".

 

Orice idee, dezvoltare venita din partea echipei, trebuie sustinuta cu argumente, si nu critici. Doar asa pastram confortul jocului.

Link to comment
Share on other sites

Propun scumpirea infernusului la 4000 euro , bullet 3950euro , turismo 3900euro .!!!!@#@!#! Cine isi permite sa dea bani aia sa fie sanatos :)) ca nu se mai plimba cu masina aia din placere si din obligatie sa nu fi dat bani degeaba :)).

Link to comment
Share on other sites

BAD IDEA!

EDIT: Daca vreti masini personale dati-i drumu la munca nu sa furati banii de acasa sa mergeti sa dati 50-150 lei sa aveti o masina in-game, care mai e farmecu` jocului daca tu muncesti ca prostu si vezi ca vine unu de level 5-6 care nu ai auzit niciodata de el si are infernus / bullet / sultan iar tu care esti vechi pe server si ai muncit pentru o masina 1-2 ani vine unu de level 5-6 sa iti dea peste nas.

Link to comment
Share on other sites

Daca stam sa ne gandim la modul de business, nu face decat sa sporeasca profitul colectiv pentru intretinerea comunitatii.

 

Personal sunt de acord, insa dupa consultarea pererilor, am ajuns la concluzia ca ar trebui sa impuna plata acestor masini, pe baza de nivel, similar cum sporeste activitatea factiunilor, incepand cu nivelul 5 pana la 15. Pe cale de consecinta, este corect, jocul se va transforma in unul "stunt" si nu se vor observa jucatorii activi, mascati de cei de nivel mic, cu masini sport/scumpe ca pret, fie euro sau dolari (joc).

 

Daca tot am mentionat de "profit colectiv pentru intretinerea comunitatii", personal astept o schimbare radicala cu privire la "webhost", pentru ca scade considerabil potentialul comunitatii prin incovenientul rapiditatii de navigare, pe scurt, "astept cum trec minutele sa citesc un mesaj".

 

Orice idee, dezvoltare venita din partea echipei, trebuie sustinuta cu argumente, si nu critici. Doar asa pastram confortul jocului.

 

Acum tradu.

 

Nici sa iei bani ca sa stai AFK nu e o idee foarte buna.. Sau sa iei RP-uri pe /sleep. Inainte se luau si bani pe /sleep.

S-au cumparat si bani IG cu bani reali gramada. Probabil. Acum macar e pe fata..

Link to comment
Share on other sites

Daca stam sa ne gandim la modul de business, nu face decat sa sporeasca profitul colectiv pentru intretinerea comunitatii.

 

Personal sunt de acord, insa dupa consultarea pererilor, am ajuns la concluzia ca ar trebui sa impuna plata acestor masini, pe baza de nivel, similar cum sporeste activitatea factiunilor, incepand cu nivelul 5 pana la 15. Pe cale de consecinta, este corect, jocul se va transforma in unul "stunt" si nu se vor observa jucatorii activi, mascati de cei de nivel mic, cu masini sport/scumpe ca pret, fie euro sau dolari (joc).

 

Daca tot am mentionat de "profit colectiv pentru intretinerea comunitatii", personal astept o schimbare radicala cu privire la "webhost", pentru ca scade considerabil potentialul comunitatii prin incovenientul rapiditatii de navigare, pe scurt, "astept cum trec minutele sa citesc un mesaj".

 

Orice idee, dezvoltare venita din partea echipei, trebuie sustinuta cu argumente, si nu critici. Doar asa pastram confortul jocului.

WTF omule? o.O

 

ideea e foarte buna. chestia e ca pe aici posteaza tot aia care au jucat o gramada sa-si faca o avere. nu vezi unu mai sarac sa posteze p-aici.

chestia interesanta e ca sunt mai multi saraci decat 'bogati' aka bo$$i de bo$$i pe server, deci aia fac numarul mare nu voi. Concluzie: O IDEE EXCELENTA, castiga bani dar si playeri in acelasi timp.

Link to comment
Share on other sites

WTF omule? o.O

 

ideea e foarte buna. chestia e ca pe aici posteaza tot aia care au jucat o gramada sa-si faca o avere. nu vezi unu mai sarac sa posteze p-aici.

chestia interesanta e ca sunt mai multi saraci decat 'bogati' aka bo$$i de bo$$i pe server, deci aia fac numarul mare nu voi. Concluzie: O IDEE EXCELENTA, castiga bani dar si playeri in acelasi timp.

 

Spune-mi te rog ce gâseşti interesant şi care este scopul să ai Infernus dacă toţi ceilalţi au aceaşi maşină ? N-o să mai aibe nicio importanţă, joc pe server de 2 luni şi mi se pare o aberaţie.Dacă cineva vrea ceva să PUNĂ MÂNĂ LA MUNCĂ.Nu să dea bani reali.Mereu îmi venea rău când vedeam oamenii ce bagă bani pentru a fi mai bun ca ceilalţi.Dacă vrei să fi bun, demonstrează, nu o lua pe scurtătură.

In fine, fiecare cu părerea lui.

Link to comment
Share on other sites

Spune-mi te rog ce gâseşti interesant şi care este scopul să ai Infernus dacă toţi ceilalţi au aceaşi maşină ? N-o să mai aibe nicio importanţă, joc pe server de 2 luni şi mi se pare o aberaţie.Dacă cineva vrea ceva să PUNĂ MÂNĂ LA MUNCĂ.Nu să dea bani reali.Mereu îmi venea rău când vedeam oamenii ce bagă bani pentru a fi mai bun ca ceilalţi.Dacă vrei să fi bun, demonstrează, nu o lua pe scurtătură.

In fine, fiecare cu părerea lui.

2 luni? n-ai prins cand era fara DS deci. atunci chiar munceai sa ai masina. de la DS deja devenise usor, toti fermerii aveau faggio, deci nu mai e nimic rau in asta deja.

fara DS munceai 2 ani sa iei un premier, nu un Infernus sau cine stie ce masina. eu joc din martie 2011 si fara DS nu aveam nimic.

oricum de la chestia cu hidden-ul deja se cumparau bani pe server. iei hidden la o masina k-lumea si o dai cu 10-20m mai mult, deci nu e o noutate chestia asta.

Link to comment
Share on other sites

Nu este prea bine pentru ca nu merita sa bagi bani intr-un joc. Dar, oricum masinile cumparate pe bani reali pot fi vandute doar la Dealer Ship, asta e bine. :)

Daca tot isi scoate Bobo bani din asta, macar sa puna si el un host mai bun...

Link to comment
Share on other sites

Nu,nu sunt deacord cu ele.De ce? Vrem sa fie totul cat mai " Role Play " ,corect ? Atunci sa fie totul.Sa muncesti in joc ,sa lupti sa iti creezei afaceri din care sa scoti bani.Cu acest nou sistem de cumparare a masinilor cu bani ,ce " Role Play" mai vrem? De la cine? Ce exmplu de " Role Play " dau Founderii si Administratorii? Eu ,unul as putea sa-mi cumpar imediat orice masina , insa ... De ce ? Care ar mai fi rostul acestui joc?

Link to comment
Share on other sites

Pai ce, nu mai trebuie sa faca si bobo un ban ne'cinstit' ? :))

 

Cei care au facut afaceri ilegale au luat ban, mda.. :))

Nu prea mi se pare cinstit fata de playeri, noi cand vindem cate ceva luam ban.. sper ca ati inteles la ce ma refer :)

Link to comment
Share on other sites

V-ati gasit sa comentati de acum? Nu va afecteaza cu nimic daca un jucator are o masina cumparata cu bani reali sau nu. Acel jucator nu va strica economia serverului. Cat timp masinile nu pot fi vandute altor jucatori la preturi mult mai mari, economia nu se va strica.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.