Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Probleme cu PC


Recommended Posts

Inainte puteam sa tin Sa:Mp , cs si messenger sa ruleze in acelasi timp si mergea bine ! De 2,3 zile tin deschis decat Sa:Mp-ul deschis si si imi merge greu de tot in reluare adica fac 2 pasi in 3 minute :| ! Din ce cauza ? va rog frumos sa ma ajutati daca puteti !

 

Tin sa precizez ca pc-ul parca ar avea inloc de 512 mb ar avea 250 :| adica daca tin decat mozila firefox aprins merge perfec daca tin decat messenger merge perfect dar sa:mp nu merge de nici o forma :|

Edited by EdiRolE
Link to comment
Share on other sites

Nu ma ce nu intelegi pana acu a mers bine dar de cateva zile merge mai greu deci nu e din cauza ram-ului pt ca inainte tot rami astia ii aveam si mergea bine :| si e vb ca merge asa mereu si cand il sting si daca il las 12 ore stins (noaptea) dimineata cand ma trezesc iara merge greu .... in fine !

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca iti sunt vre-un pic de ajutor ... dar banuiesc ca ai problemele astea din cauza :

 

1. poate din cauza Windowsului ... (si eu aveam probleme de genu asta)

2. Ai mai dat si tu un Scan cu AntiVirusul ?

3. Exista si problema RAM-ilor , ce daca ii aveai acum 2-3-4 ani ? poate au cedat (intr-un fel spus "cedat"...)

 

 

Nu stiu daca ti-am fost de ajutor prea mult ... :| nu cunosc problema prea amanuntit ca sa imi fac o idee :|

Link to comment
Share on other sites

vorba lu shlomy chiar daca avea acelasi ram nu inseamna ca o sa tina toata viata,s-au uzat,niciodata nu se stie cand vor ceda,am patit-o,am luat 2gb ram si peste o sapt zici ca aveam 256mb,am schimbat si si-a ervenit

Link to comment
Share on other sites

Ma in privinta mea , 80 % problema la acel PC sunt memoriile RAM , alea cedeaza relativ repede daca nu stii sa ai grija ... sa fii atent la orice chestie a lor ... + ca si eu am avut aceeasi problema , doar ca un pic mai grava , mie mi se restarta PC-ul , am scos memoriile RAM din sloturile lor si le-am bagat in alte sloturi .. si merge perfect ... :( acuma nu stiu sa zic daca si in privinta ta e la fel ... eu ama vut 4 Sloturi de Ram ... din cele 2 sloturi albastre le-am mutat in cele 2 sloturi negre si merge ... :( chestii minore se pot intampla oricui ... si de la o chestie de-asta minora ai impresia ca ai patit ceva grav la PC ...incearca modalitatea mea ... cu Memoriile RAM ;):|

Link to comment
Share on other sites

Mda ... alte aplicatii mai mici merg : mess , mozila firefox , cs , adobe (cam atat folosesc) merg si astea putin mai greu dar sa:mp merge infernal X(

 

Eu vreau o solutie daca se poate adica ceva nush ce ziceti sa fac o reformatare ? dar nu prea as vrea pierd multe :D

Edited by EdiRolE
Link to comment
Share on other sites

Ia desfa carcasa de la Unitate si spune-mi cate sloturi ai la Memoriile Ram ... in total cate ai , cu tot cu cele folosite ... daca mai ai alte sloturi (2 macar) ... scoate memoriile ram din sloturile actuale si muta-le in celelalte sloturi de ram ...

Link to comment
Share on other sites

Eu as zice pt prima data da un scan cu un antivirus macar aproape de decent ! Reinstaleaza windowsul win7 sau XP ! Curata PC-ul de praf ! Instaleaza cel mai nou driver pt placa video sau cel de pe CD ! Verifica si setarile video din GTA SA ! Si daca ai mai multe sloturi RAM schimba placuta sau placutele in alte sloturi care ruleaza dualch ! Ar fi mai folositor sa ne zici si cat ram ai ce procesor ce sursa ce placa video si de cand ai PC-ul ! ;) BFT !

 

Link to comment
Share on other sites

Frate scuza-ma ca iti zic , dar un calculator de 4 ani , deja este mort , mai ales daca il chinui cu un amarat de 512 MB Ram :| , deci calculatorul are 4 ani , deja este depasit de programele folosite in ziua de azi ... :( este clar de ce iti merge atat de incet , lent ... si te enerveaza , normal ca iti vine sa il iei sa il arunci pe geam ... dar nu e vina lui ... daca atata poate ... atata face :| 512 RAM este foarte putin , ar merita minim 2 GB ...

 

Ai mai putea face ce am spus si mai sus , si a spus si katzze ...

 

1. Scaneaza calculatorul cu un antivirus bun ... :|

2. Daca tot nu da roade , reinstaleaza Windows-ul ...

3. Mai curata-l de praf ...

4. Si cel mai important , din punctul meu de vedere , muta memoriile ram in alte sloturi (bineinteles asta doar daca ai alte sloturi) ... ti-am spus si iti repet , si eu am avut problema , mi se restarta PC-ul si nu stiam de ce ... :| pana cand mi-au venit nervii pe el si l-am desfacut shurubel cu shurubel piulitza cu piulitza ... si nimic :| , m-a sfatuit cineva sa scot ramii sa ii bag in alte sloturi , si a dat roade :|

 

Urmeaza acesti "Pasi" ... si spune daca ai realizat ceva ;)

 

PS : Incearca sa pui mai multi RAMi ... 512 MB mi se par putzintei ... ;) Bafta !

Edited by Shlomy
Link to comment
Share on other sites

Da frate ... cand l-am luat era modelul cel mai noi si pe atunci erau sdram ddr si eu am suport de sdram ddr :| am cautat placi de memorie sdram ddr si nu se gasesc ! Ce pot face pot schimba cumva suportul sa am ddr2 sau ceva de genul ?

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca te-am ajutat (daca tu consideri ca ti-am fost de folos ... ) , nu cunosc problema prea amanuntit , am incercat sa iti ofer ajutoarele mele cam ce as fi facut eu daca mi s-ar fi intamplat ce ti s-a intamplat tie ... :| . Daca zici ca si-a mai revenit PC-ul asta este un semn bun , totusi erau prea putini 512 mb la ram :( ...

 

Bafta in continuare ! :-H

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.