Jump to content

Actualizare Regulamente Factiuni / Faction Rules Update #2


Kelton
 Share

Recommended Posts

@Kelton, o propunere referitoare la departemente a fost acceptata parca acum aproximativ 1 an, era vorba despre cresterea sumei de bani primita atunci cand arestezi un suspect sau omori un suspect. Cea din momentul actual este extrem de mica, comparativ cu sumele primete de truckeri la o tura spre exemplu, sper sa faceti ceva referitor la acest lucru. Alt motiv pentru cresterea banilor la arrest/kill ar fii motivarea suplimentara a membrilor => cresterea activitatii lor.

 

Cat despre recentele modificari sunt bine-venite, congrats!

Edited by FreeLandeR
Link to comment
Share on other sites

Partea bună: Nu o să mai fie ganguri goale, lipsite de membrii, care o să fie bătute de un gang mai puternic în care aplică toată lumea din cauza numărului mare de teritorii. O să aibă șansa mai multă lume să se distreze intr-un gang fara să se chinuie cu lunile până face Rank 3 intr-o pașnică. O să fie waruri mai frumoase și mai echilibrate. Toate gangurile și toți playerii vor avea șanse egale.

 

 

Partea rea: Mulți își vor face conturi anterioare sau vor intra cu conturi secundare la waruri pe care vor băga coduri să se dea mari șmecheri. Adminii vor face foarte greu față la numărul mare de codați. Vor există playeri cu conturi multiple în ganguri, ceea ce nu e ok. Se vor face unele abuzuri din cauza acestui lucru.

 

 

Propunere: Nu cred ca e ok level 20 minim, e foarte ușor de făcut. Lași 3 conturi câteva nopți /sleep și după îți bați joc de nervii altora în ganguri. Cred ca un nivel 30-35 care necesită 500 ore (AFK) - 1000 ore (ON) ar fi mult mai ok. La fel ca în clanurile importante (uS, AIM, GF) zic de pe RPG 1.

 

 

În rest cred ca e un update ok.

Edited by sEnNzZZaTyEE
Link to comment
Share on other sites

Sunteti ca niste femei, vesnic nemultumite. Pana acum ca de ce era regula acum ca de ce a fost scoasa.

 

Cu ce va incurca aceasta regula? Aduce un + comunitatii, pana acum parca erau prea multe restrictii. Acum cand totul este ok si puteti juca plangeti, aveti 10 ani maximum din cate observ eu. Pe RPG2 seara sunt 1000 de jucatori, factiunile sunt pline(gang) sa fim realisti si in acelasi timp seriosi. Sistemul de war b-zone este cel mai bun sistem special pentru waruri, cei ce vin de pe alte comunitati vin sa se joace la war nu vor sa stea 3 luni pentru a face rank 3 intr-o factiune pasnica. Spun 3 luni si nu este maximul, pot sta si mai mult. Daca primesc fw/liderul nu acorda rankup s.a.m.d.

 

Avem noi grija de codati, nu plangeti aici. Sunt ganguri cu putine persoane. De ce ? Deoarece nu sunt asa multi jucatori cu rank 3 anterior. Gangul si warul aduc o activitate destul de mare comunitatii. Incercati sa ganditi matur si sa nu plangeti din orice, sunteti stresanti.

 

Pana acum erau prea multe reguli si ownerul era prea "comunist" acum cand aveti totul pe tava tot voi plangeti. Cum am spus si mai spus, "femei" vesnic nemultumite. Ii cereti omului asta sa va lase liberi si tot voi veniti cu gura mare. :)

Edited by Bogdan phR
Link to comment
Share on other sites

Sunteti ca niste femei, vesnic nemultumite. Pana acum ca de ce era regula acum ca de ce a fost scoasa.

 

Cu ce va incurca aceasta regula? Aduce un + comunitatii, pana acum parca erau prea multe restrictii. Acum cand totul este ok si puteti juca plangeti, aveti 10 ani maximum din cate observ eu. Pe RPG2 seara sunt 1000 de jucatori, factiunile sunt pline(gang) sa fim realisti si in acelasi timp seriosi. Sistemul de war b-zone este cel mai bun sistem special pentru waruri, cei ce vin de pe alte comunitati vin sa se joace la war nu vor sa stea 3 luni pentru a face rank 3 intr-o factiune pasnica. Spun 3 luni si nu este maximul, pot sta si mai mult. Daca primesc fw/liderul nu acorda rankup s.a.m.d.

 

Avem noi grija de codati, nu plangeti aici. Sunt ganguri cu putine persoane. De ce ? Deoarece nu sunt asa multi jucatori cu rank 3 anterior. Gangul si warul aduc o activitate destul de mare comunitatii. Incercati sa ganditi matur si sa nu plangeti din orice, sunteti stresanti.

 

Pana acum erau prea multe reguli si ownerul era prea "comunist" acum cand aveti totul pe tava tot voi plangeti. Cum am spus si mai spus, "femei" vesnic nemultumite. Ii cereti omului asta sa va lase liberi si tot voi veniti cu gura mare. :)

Ai dreptate pharell nab, regula e buna si gang-ul este factiune asa ca membrii care sunt respinsi in departamente, factiuni pasnice, ma refer la cei cu sanctiuni multe, pot avea o sansa in gang.Dar o sa creasca nivelul nabilor in factiuni...

Edited by AIM zNoss
Link to comment
Share on other sites

In general sunt niste updateuri bune de care aveam nevoie. Dar nu imi place faptul ca regulamentul liderilor il pot vedea si cei care nu au acces la Leader Area. Dar cu cat s-a marit numarul de locuri in factiune? ca eu nu vad unde scrie!

Edited by B4L Craym
Link to comment
Share on other sites

@, scrie în tabelul lui Kelton legat de FW Clear-uri și Rank up-uri.

 

Chiar nu vă mai ințeleg, fraților. Dacă v-ar sta mintea și la altceva decât să căutați nod in papură la orice, ați observa că, pe lângă faptul că level 20 nu se face într-o săptămână, LIDERII NU AU VOIE SĂ PRIMEASCĂ PLAYERI CU PUȚINE ORE JUCATE. Eu nu cred că un codat ar sta sa facă un cont de la 0 și să se și joace pe el, astfel încât sa facă orele alea jucate. Poate își vor găsi pe cineva să le facă level, dar tot nu va crește numărul codaților așa cum ziceți voi. Măcar de ați ști ce e pe RPG2 unde n-a existat această regulă.

 

Sunteti ca niste femei, vesnic nemultumite.

Yep, mare dreptate.

 

Foarte bune update-urile. Mai ales că acum veți mai evita post-hunting-ul, fiind clar ce e în regulamentul liderilor.

 

Link to comment
Share on other sites

@, Si voi pentru ce aveti lider? Trebuie sa invatati membrii sa nu mai fie nabi ;). Sa le explicati cum merge treaba pe server si ce trebuie sa faca si ce nu.

Stiu asta, dar trebuie sa nu fie un nab.Poate ar trebuii marit nivelul la departamente la lvl 25.Fai si tu comparatia intre un player ca tine si unu de lvl 20

Link to comment
Share on other sites

 

Mai bine se lasa regula cu rank 3 anterior.. acum vor incepe pilele + codatii, o sa intre doar pe pile de data asta si cu codatii cum ramane.. anti-cheatul nu este inca facut, in fiecare zi cate 5-6 iau ban pentru coduri, cel mai bine ar fi sa scoti regula cu rank 3 cand anti-cheatul va fi gata..

Link to comment
Share on other sites

@@Kelton Cea mai proasta modificare (din punctul meu de vedere) de cand joc eu pe acest server este cea cu rank 3 . In momentul actual mafiile sunt pline de codati,eu personal dau zilnic /report pe unii jucatori,iar adminii nu prea fac fata.Crezi ca daca nu va mai exista niciun filtru va fi mai bine pentru jucatori/admini/server ? Din punctul meu de vedere trebuie scoasa regula cu rank 3 anterior pentru a intra intr'o mafie (pentru ca nu este relevanta),dar asta doar in momentul cand veti reusi sa introduceti un sistem anti-cheat pe server , pana atunci NU !

Link to comment
Share on other sites

Cu si fara rank 3 anterior, codatii tot vor exista pe server. Nu stiu de unde atata corectitudine pe niste baieti ce in trecut umblau si ei cu "jucarii". :)

 

Este un joc virtual, credeti ca un antichat se face asa cum vreti voi? Dar am mai spus eu, doar vorbiti ca de gandit nu prea, si eu sunt operator la NASA si programator IT :)

 

Daca se face un antichat problema cu jucatorii codati va fi temporara. Vor aparea noi coduri atat pentru versiunea de samp cat si pentru un "server". Frumos cateva luni, 1-2 luni pana cand un hacker scoate un nou aim redenumit razvy.exe adaugat in Bsplayer sub forma de melodie si etc.

 

 

Edited by Bogdan phR
Link to comment
Share on other sites

Legat de ANTICHEAT, degeaba va bateti capul cum a spus Pharell sau LuNg, e o chestiune de timp nu de 1-2 luni si de maxim 1 saptamana sau 2 saptamani pana cand va aparea un nou cod pentru asa zisul " ANTICHEAT ", munca multa si degeaba pentru acest ANTICHEAT care va fi in zadar dupa cum am spus mai sus dupa cateva saptamani. Legat de noile regulamente sunt foarte ok si utile pentru playerii de rand ai comunitati B-Zone.

Edited by LiTTLE Hristian
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.